بازدید 3197
پورمحمدي در جمع راهپيماي روز جهاني قدس؛
پورمحمدي با تاكيد بر اينكه در اين دوران ملت‌هاي اسلامي متفرق و ضعيف بوده و حاكمان كشورهاي اسلامي نيز خودفروخته و فريب‌خورده بودند با تشكيل رژيم اشغال‌گر قدس و افزايش جنايات اين رژيم زير حمايت غربي‌ها يك جريان مقاومت اسلامي به رهبري مرجعيت شيعه آغاز شد.
کد خبر: ۶۴۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۲ 18 September 2009
به گزارش فارس از كرج، مصطفي پورمحمدي كه امروز به عنوان سخنران در جمع هزاران نفر از مردم مومن انقلابي و ولايتمدار شهرستان كرج سخن مي‌گفت با اشاره به سابقه تشكيل رژيم اشغالگر قدس شريف اظهار داشت: در حدود 300 سال است كه انگليسي‌ها در بخش زيادي از جهان سلطه خود را گسترش داده و منابع ملت‌هاي مظلوم را غارت مي‌كند.

وي افزود: استعمار، استعمار پير طي اين سه صده توطئه‌هاي زيادي را براي گسترش سلطه و نفوذ خود از شبه قاره هند تا قاره آمريكا اجرا كرده‌اند.

وزير سابق كشور با اشاره به توطئه‌هاي انگليسي بر مصر و شبه قاره هند و از سوي ديگر در قاره آمريكا به تلاش صهيونيست‌ها براي تحت كنترل گرفتن دولت انگليس اشاره كرد و افزود: صهيونيست‌ها و لابي‌هاي صهيونيستي طي اين سال‌ها نقشه‌هاي بسياري براي جهت‌دادن حركت استعمار انگليس به كار بستند و در نهايت حدود 215 سال قبل كنگره صهيونيستي در جهان تشكيل شد.

پورمحمدي ادامه داد: در اين كنگره به صورت واضح و مشخص مصوب شد كه كشوري مستقل تحت عنوان رژيم اسرائيل در جهان تشكيل شود.

وي تاكيد كرد: از همان زمان يك جريان سازمان‌يافته صهيونيستي تشكيل مي‌شود و برنامه‌ريزي مي‌كند كه حركت استعمار انگليس را به سمت تحقق منافع خود جهت‌دهي كند.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور به تلاش لابي‌هاي صهيونيستي براي اشغال فلسطين با ادعاي موهوم ارض موعود اشاره كرد و افزود: با اشغال فلسطين يك دولت غاصب در سرزمين مسلمانان تشكيل شد كه از ابتداي حركت تحت حمايت دولتمردان انگليسي قرار داشت.

پورمحمدي با تاكيد بر اينكه در اين دوران ملت‌هاي اسلامي متفرق و ضعيف بوده و حاكمان كشورهاي اسلامي نيز خودفروخته و فريب‌خورده بودند با تشكيل رژيم اشغال‌گر قدس و افزايش جنايات اين رژيم زير حمايت غربي‌ها يك جريان مقاومت اسلامي به رهبري مرجعيت شيعه آغاز شد.

اين استاد حوزه‌هاي علميه ادامه داد: استعمارگران و صهيونيست‌ها براي ايجاد تفرقه ميان كشورهاي اسلامي دو عنصر خود فروخته در تركيه و ايران مستقر كرده‌اند كه آتاتورك و رضاشاه نام داشته‌اند.

پورمحمدي تصريح كرد: در همين دوران نخستين گروه‌ سازمان‌يافته تروريستي توسط صهيونيست‌ها و با حمايت مستقيم انگليس تشكيل و اقدام به ترور رهبران مبارزات اسلامي كردند.

وي تاكيد كرد: انچه كه سبب اين مشكل در جهان اسلام شد ناآگاهي و تفرقه ملل اسلامي و وجود رهبران خود فروخته در جوامع اسلامي بود.

پورمحمدي در قسمت ديگران سخنان خود نقش بنيانگذار انقلاب كبير اسلامي در رهبري مبارزه با رژيم اشغالگر قدس اشاره كرد و افزود: امام خميني در آن شرايط با استفاده از تعاليم غني اسلامي و آموزه‌هاي ديني رهبري مبارزه با اشغالگران قدس را پايه‌ريزي كرده و آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاري فرمودند.

وي تاكيد كرد: نامگذاري يكي از روزهاي ماه مبارك رمضان كه ماه بروز، ظهور و احياي اسلام است نشاندهنده عمق هوشمندي و درايت حضرت امام خميني(ره) بوده كه ما هنوز رمز نهفته در اين حركت را نفهميده و آن را به طور كامل كشف نكرده‌ايم.

وي با بيان فرازهايي از پيام تاريخي امام خميني(ره) در مورد روز جهاني قدس اشاره كرد و افزود: تا پيش از برگزاري راهپيمايي روز قدس ملل اسلامي ضعيف و متفرق بوده و در تمام جنگ‌ها از رژيم صهيونيستي شكست مي‌خوردند اما از اين تاريخ به بعد تحول بزرگ و گامي بلند در جهان اسلام ايجاد شد و از آن تاريخ تا به امروز هنوز جنگي صورت نگرفته كه مسلمانان در آن از صهيونيست‌ها شكست را قبول كنند.

وي ادامه داد: به همين دليل استعمار و صهيونيست‌ها كه امروزه زمين‌گير شده‌اند دست از جنگ‌هاي مستقيم برداشته و ايجاد تفرقه ميان ملت‌ها و حكومت‌هاي اسلامي را در راس اهداف شوم خود قرار داده‌اند.

پورمحمدي با تاكيد بر اينكه وحدت و انسجام مسلمانان عامل اصلي در پيروزي در برابر صهيونيست‌ها است تاكيد كرد: به طور حتم اگراين وحدت خدشه‌دار شود توطئه‌هاي اسرائيل مجددا افزايش يافته و شكست‌ مسلمانان قطعي خواهد شد.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور تاكيد كرد: اگر تفكر اسلامي داريم و درد دين داريم نبايد اجازه دهيم به اين اتحاد و همدلي خدشه‌اي وارد شود و بايد بترسيم از فتنه‌هاي ظالمان.

پورمحمدي با اشاره به تلاش‌هاي استكبار جهاني براي اختلاف‌افكني ميان مسلمانان به ويژه ايران اسلامي كه امروزه رهبري مبارزه با صهيونيست‌ها را در دست دارد، تاكيد كرد: راه وحدت مسلمانان حضور در سايه ولايت و تبعيت از فرامين ولايت الهي است.

پورمحمدي تاكيد كرد: توصيه به وحدت تنها محدود به مردم نمي‌شود بلكه مديران، مسئولان و حاكمان نيز بايد خود را پايبند به حفظ اتحاد كند.

وي تاكيد كرد: مديران، حزب‌اللهيان و مسئولان بايد حرف از گذشت، ايثار، بردباري و صبر بزنند و اگر ما آتش بيار معركه شويم فتنه‌هاي بزرگ آغاز مي‌شود.

وزير سابق كشور تاكيد كرد: به فرموده رهبري حق نظام نبايد ضايع شود و به كسي نبايد اجازه دهيم وحدت و آبروي نظام را زير سئوال ببرد و نظام اسلامي بايد با قدرت حركت كند اما دفاع از آبروي و وحدت نظام بايد با گذشت، صبوري و بردباري و رأفت اسلامي همراه باشد.

وي در پايان تاكيد كرد: هيچ كس نبايد به خود اجازه دهد تا با آبروي نظام اسلامي بازي كند اما برخورد‌ها نيز بايد همراه با رأفت اسلامي و صد البته قدرت و قاطعيت همراه باشد.

در پايان سخنان مصطفي پورمحمدي رئيس سازمان بازرسي كل كشور قطعنامه پاياني راهپيمايي روز جهاني قدس در شهرستان كرج قرائت شد و مردم مؤمن و انقلابي اين شهرستان پس از پايان راهپيمايي در نماز دشمن‌شكن جمعه شركت كردند.

هم‌اكنون نماز پرشكوه جمعه شهرستان كرج با حضور خانواده معظم شهدا و ايثارگران اقشار مختلف مردمي و مسئولان اين شهرستان به امامت حضرت آيت‌الله محسن كازروني خطيب جمعه شهرستان كرج و عضو مجلس خبرگان رهبري در اين شهرستان در حال اقامه است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 پست پلاس عبدالمالک ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 پوکی استخوان