بازدید 1573
براي موفقيت بوکس در آينده به خصوص بازي‌هاي آسيايي گوانگجو با حمايت کميته ملي المپيک اقدام به جذب يک مربي خوب اوکرايني کرديم تا ضمن آماده سازي و کشف استعداهاي ناب در اين رشته با برگزاري اردوهاي متعدد داخلي و خارجي با حداکثر آمادگي راهي بازيهاي گوانگجو شويم. در واقع ما در گذشته زنگ تفريح کشورهاي آسيايي بوديم ولي الان نام بوکس ايران استرس زيادي براي حريفانمان در ديگر قاره هم ايجاد مي کند.
کد خبر: ۶۴۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۴:۱۱ 17 September 2009
در ادامه نشست کميته ملي المپيک با فدراسيونهاي اعزامي به بازيهاي آسيايي گوانگجو دست اندرکاران فدراسيون بوکس به همراه مربي اوکرايني تيم ملي بزرگسالان با حضور در کميته ملي المپيک برنامه هاي آماده سازي خود را براي حضور در اين دوره از بازيهابه دبير کل کميته ملي المپيک ارائه دادند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ در اين نشست که با حضور بهرام افشارزاده دبير کل، اعضاي کميته علمي، احمد ناطق نوري رئيس فدراسيون بوکس، مقصودي نايب رئيس، شمس دبير و ديميتري دورتسوف مربي اوکرايني تيم ملي بوکس برگزار شد، بهرام افشارزاده در ابتداي صحبت‌هاي خود اظهار داشت: بوکس در صورت برنامه ريزي مناسب و سازماندهي مطلوب از پتانسيل خوبي براي کسب مدال در مسابقات بين المللي برخوردار است به همين منظور در ادامه جلسات با مسئولين فدراسيونهاي اعزامي به بازي‌هاي آسيايي گوانگجو شرايطي را فراهم آورديم تا بهتر با نحوه آماده سازي تيمها براي شرکت در اين رقابت‌ها آشنا شويم.

دبير کل کميته ملي المپيک ادامه داد: مطمئن باشيد کميته المپيک با اعتقاد به تواناييهاي اين رشته حمايت‌هاي لازم را از تيم‌هاي ملي بزرگسال و حتي جوانان بوکس بعمل خواهد آورد تا ضمن حمايت از برنامه هاي تمريني و اردوها و مسابقات برون مرزي ، ورزشکاران بتوانند متمرکز تر از گذشته به تمرينات خود ادامه دهند تا کاروان اعزامي ايران با نهايت قدرت و آمادگي راهي بازيهاي گوانگجو شود.

در ادامه؛ "احمد ناطق نوري" رئيس فدراسيون بوکس ضمن قدرداني از حمايت هاي کميته ملي المپيک تصريح کرد: جاي تقدير و تشکر دارد که کميته ملي المپيک کارها را به دقيقه 90 نسپرده و در حالي که بيشتر از يک‌سال تا شروع اين رقابت‌ها فاصله داريم از فدراسيون‌ها برنامه آماده سازي خواسته تا در صورت وجود موانع، مشکلات و کمبودها از آنها حمايتهاي لازم را داشته باشد.

ناطق نوري ادامه داد: براي موفقيت بوکس در آينده به خصوص بازي‌هاي آسيايي گوانگجو با حمايت کميته ملي المپيک اقدام به جذب يک مربي خوب اوکرايني کرديم تا ضمن آماده سازي و کشف استعداهاي ناب در اين رشته با برگزاري اردوهاي متعدد داخلي و خارجي با حداکثر آمادگي راهي بازيهاي گوانگجو شويم. در واقع ما در گذشته زنگ تفريح کشورهاي آسيايي بوديم ولي الان نام بوکس ايران استرس زيادي براي حريفانمان در ديگر قاره هم ايجاد مي کند.

سپس مربي اوکرايني تيم ملي بوکس ضمن ارائه برنامه هاي خود جهت بر پايي اردو داخلي و شرکت تيم ملي بوکس در اردو و تورنمنت هاي برون مرزي در کشورهاي اوکراين، روسيه، مغولستان، قزاقستان و آذربايجان تصريح کرد: من بايد در ابتدا پتانسيل بوکس ايران را در تمرين و مبارزه مي شناختم تا بعد به برنامه ريزي براي برطرف کردن نقاط ضعف آنها بپردازم که خوشبختانه موفق به اينکار شدم، سپس آنها را به مسابقات روسيه بردم تا از نحوه مبارزه آنها بيشتر اطلاعات کسب کنم تا پي به شرايط فني و قدرت بدني شان ببرم که نتايجي که آنجا گرفتيم نشان داد مشتزنان ايراني انگيزه زيادي براي ادامه تمرينات و فراگيري مطالب جديد دارند.

وي ادامه داد: به همين دليل دوهفته اردو ،يک هفته مسابقه و يک هفته استراحت تحت نظر مربيان در دستور کار آنها قرار دادم تا هر چه سريعتر بتوانيم به شرايط مورد نظر خود برسيم. من در مسابقات جهاني کار بوکسوهاي آسيايي را از نزديک ديده ام و مي توانم بگويم به غير از تسم ملي ازبکستان که از مشتزنان خوبي برخوردار است بقيه کشورها همچون چين، کشورهاي تازه استقلال يافته ،کره،مغولستان و چند کشور ديگر از تک ستاره هايي برخوردارند که نمي توان از کنار آنها هم بي تفاوت گذشت.

مربي اوکرايني تيم ملي بوکس با آناليز کردن مشتزنان حاضر در اردوگفت: بوکس ايران از پتانسيل بالاي برخوردار است اما در تمرينات فهميدم مشتزنان ايراني روحيه جنگندگي دارند اما بايد در تمرينانت به آنها بگويم که چه زماني حمله کرده و چه زماني بايد دفاع کنند به همين دليل در ادامه اردو ها در آينده آنها را به اوکراين خواهم برد تا در يکي از سالنهاي مجهز به بررسي بيشتر وضعيت آنها بپردازم.

درپايان نيز منوچهر مقصودي نائب رئيس بوکس ضمن قدرداني از زحمات کميته و سازمان از برخي کمبودهاي مالي و امکاناتي در اردوي تيم ملي بوکس و فدراسيون، صحبتهايي را اعلام داشت که بهرام افشار زداه قول هر گونه همکاري را براي برطرف کردن آنها به مسئولين فدراسيون بوکس داد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم روز بیمه علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان علی کریمی لیلا واثقی معافیت مالیاتی هنرمندان فسخ قرارداد مارک ویلموتس