بازدید 17122
۹
دو باشگاه به اصطلاح فرهنگی ورزشی دولت، برای تأمین بودجه نجومی شان به دلقک بازی روی آورده اند؛
چند هفته پیش بود که رحمتی و حسینی، کاپیتان های دو تیم، تهدید کردند در صورت فحاشی هواداران به حریف، حتی مسابقه را تعطیل می کنند، ولی حالا برخی بازیکنان جوان تر دو تیم، با حضور مقابل دوربینی که خود باشگاه هماهنگ کرده، مشغول کری خواندن با یکدیگر برای جذب عضو در تلگرام هستند!
کد خبر: ۶۴۴۲۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۱ 29 November 2016
برنامه‌های تبلیغاتی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در صفحات مجازی، باعث مضحکه اطرافیان و حتی برخی بازیکنان این دو تیم شده است، ولی اگر بازیکنی هم راضی به حضور مقابل دوربین های مختلف اسپانسر باشگاه نشود، بعضا با خشم و تهدید و توهین مدیران ارشد باشگاه مواجه می شود.

به گزارش «تابناک ورزشی»، از آغاز سال گذشته و با حضور پردامنه یک سامانه پیامکی در فوتبال ایران، بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس به جای گفت‌و‌گو و ارتباط با رسانه‌های رسمی کشور از جمله شرکت در میکسدزون بعد از بازی های لیگ و جام حذفی، در اقدامی بحث برانگیز و جنجالی، خبرگزاری ها و روزنامه های رسمی را تحریم کرده و به جای استفاده از این تریبون های امین، راه صفحات مجازی را در پیش گرفته اند. حالا هم در اقدامی جدید که مشخص نیست با مجوز کدام ارگان بصورت انحصاری برای عده ای خاص ایجاد شده، چند هفته‌ای است در یکی از کانال‌های طرفداری با هواداران مجازی خود گفت‌و‌گو می‌کنند.

در این بین هر هفته چند بازیکن مقابل دوربین نماینده دو باشگاه قرار می‌گیرد و گفت‌و‌گوهایی را با آنها انجام می‌دهند که بعضا در این مصاحبه‌ها نه جایگاه بازیکنان دو تیم بزرگ استقلال و پرسپولیس در نظر گرفته می شود و نه شأن نام دو باشگاه پرطرفدار؛ برای نمونه، چند هفته پیش بازیکنی در مورد آشپزی و همچنین شلوارهایی که می‌پوشد با این کانال صحبت کرد و در مقابل هم بازیکن تیم رقیب او را در مورد توانایی آشپزی‌اش به تمسخر گرفت.

در این میان، وقتی بازیکنی هم تمایل به قرار گرفتن در چنین ژانر مسخره ای ندارد، از سوی باشگاه با برخورد شدید و احضار به کمیته انضباطی مواجه می شود که در نوع خود جالب است. جدیدترین رخداد از این دست، به ماجرای مهدی طارمی برمی گردد که با برخورد تند طاهری مدیرعامل تیم و کاشانی رئیس هیأت مدیره باشگاه برمی گردد.

حمله استقلال و پرسپولیس به درآمدزایی از تلگرام با شیپورچی های میلیاردی

جالب اینجاست که چون نظارتی روی کانال‌ها وجود ندارد، بازیکنان هر چه دلشان می خواهد، می‌گویند و به نوعی مسائلی را با طرفدارانشان مطرح می کنند که پیش از این، حریم شخصی ستاره ها محسوب می شد؛ غافل از اینکه بازیکنانی که در دو تیم فعالیت می‌کنند، به نوعی الگوی ده ها میلیون هوادار هستند و برخی خصوصیات زشت و ناشایست فوتبالیست های تازه به دوران رسیده نیز قبل از ویرایش و آموزش اصول اخلاقی به مخاطب تشنه سرمشق گرفتن، منتقل می شود.

موضوع حساس دیگر، محتوای تهی و عاری از هر نوع پیام جدی این برنامه است که در لابلای تصاویر تنها به دنبال جمع کردن عضو در گروه و سپس حمله به هدف اصلی یعنی کسب درآمد از آنهاست.

در جدیدترین برنامه‌ از این سری، بازیکنان اسمی دو تیم با گرفتن بوق در دست برای یکدیگر کری می‌خوانند، در حالی که جالب است بدانید هر دو باشگاه، شعار و ایجاد فضای دوقطبی با کری‌های نامتعارف را رد می کنند و چنین رویه ای را قبول ندارند.

همین چند هفته پیش بود که مهدی رحمتی و سید جلال حسینی به عنوان کاپیتانان دو تیم اعلام کردند در صورت فحاشی و بی احترامی هواداران دو تیم به بازیکنان حریف، حتی مسابقه را تعطیل خواهند کرد و به بازی ادامه نمی‌دهند، ولی جالب اینجاست که برخی بازیکنان جوان تر دو تیم استقلال و پرسپولیس با حضور مقابل دوربینی که خود باشگاه با آنها هماهنگ کرده، مشغول کری خواندن با یکدیگر هستند! حالا این پرسش به وجود می آید وقتی بازیکنان دو تیم برای یکدیگر کری نامتعارف و آزاردهنده می‌خوانند، چگونه انتظار دارند هوادارانشان که شبانه روز اخبار دو تیم را رصد می‌کنند، با یکدیگر در هر میدانی درگیری لفظی پیدا نکنند و فوتبال را تا سرحد یک جنگ ناموسی پیش نبرند؟

البته وقتی مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با سودای کسب درآمد ناچیز، به راحتی مقابل چنین اتفاق ضدفرهنگی چشم خود را می بندند و حتی برای رسیدن به پول های غیرکارشناسی شده از جیب مخاطب خود، به هر شیوه ای چراغ سبز نشان می‌دهند، وقوع معضلاتی از این دست را نمی توان منکر شد.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
سنندجي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
آنچه شيران را كند روبه مزاج .احتياج است احتياج است احتياج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
وقتی تلویزیونی که انحصاریه قلدرمابانه پولی نمیده باید روشهای دیگر را امتحان کنند. یادتان باشه هیچ چیز از روز اولش خیلی خوب نبوده با انتقاد و تفکر بیشتر بهتر می شه.
واقع بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
وقتی از پول پبت امال که حق من وشماست صرف پیاده روی بعضی از بازیکنان میشود
نتیجه ای غیر از این هم نخواهید.....
درامد نجومی بدون ذره ای بازی
چرا از پول ملت؟
کاش ین پول صرف رشته های دیگر شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
البته شما بیراه نمی گوئید اما چاره چیست؟ منابع درامد تو فوتبال خصوصی درتمام دنیا از راههای مشخصی مثل پخش مستقیم فروش پیراهن بلیط مسلبقه تبلیغات دور زمین و.... اما همه راهها تو ایران بسته شده صدا وسیما حق باشگاهها نمیدهد وبقیه موارد نیز به جهت عدم وجود قوانین کافی در مورد کپی رایت ومالکیت معنوی وسایر موانع هرگز عملی نخواهد شد می ماند کارهایی مثل دلقک بازی که انهم به رگ غیرت من وشما می خورد
دانیال بخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
چرا همیشه اصرار دارید افراد را جوری که نیستند به تصویر بکشید ؟ چرا از هر برنامه ای انتظار پیام و محتوای ارزشی دارید ؟ به وضعیت صدا و سیما و شبکه های ارزشی اش نگاه کنید !
مردم صرفا خواهان دیدن برنامه های ارزشی نیستند . به عنوان مثال من گاهی تلویزیون را برای وقت گذرانی روشن میکنم و اصلا دلم نمیخواد کسی به من پند و اندرز دهد ! و اصلا هم به دنبال الگو گرفتن از برنامه نیستم ! فقط میخواهم وقت بگذرانم !
بازیکن فوتبال پیامبر و امام معصوم نیست مثل همه ی افراد جامعه ایراداتی دارد ! کجای این اشکال دارد ؟ دوست دارید بازیکن بیاید حرفایی بزند که به ان اعتقاد ندارد و رفتاری نشان دهد که به جز جلوی دوربین شما جای دیگری انجام نمیدهد و تماشاگر هم برنامه را دوست نداشته باشد صرفا به خاطر دلخوشی امثال شما ارزشی ها ؟!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
فساد سیستمی....
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
نمیدونم این دو تا تیم منفور چرا الکی بزرگ و مقدس می کنید. چه هدفی رو از این مسخره بازیا دنبال می کنید؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۱
کی گفته این اراذل الگو هستند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا محمد کاظمی حسین طائب ناصر کنعانی چافی
آخرین اخبار
وب گردی