بازدید 1532
گزارش ناظر انضباطي درباره‌ي بازي استقلال و تراكتورسازي روز گذشته به دست ما رسيد. اين گزارش بسيار عجيب بود و در آن به ما توصيه شده بود كه پيش‌بيني‌هاي لازم را براي جلوگيري از وقوع مشكلات به وجود آمده داشته باشيم. مديريت استقلال هم از نحوه‌ي برخورد برخي هواداران تراكتورسازي بسيار شاكي است و آنها فضا را براي برگزاري مسابقه مناسب نمي‌دانستند. برهمين اساس شفق و سرپرست تيم را به كميته‌ انضباطي احضار كرديم. اتفاقاتي كه در بازي استقلال و تراكتورسازي رخ داده از مواردي است كه بايد با جديت برخورد شود.
کد خبر: ۶۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۸ 15 September 2009
رييس كميته‌ي انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: محروميت تماشاگران تبريزي محتمل خواهد بود.

مجتبي شريفي در گفت‌وگو با ايسنا،‌ در پاسخ به اين سوال كه آيا تكرار تخلف تعدادي معدود از تماشاگران تبريزي باعث محروميت تماشاگران خواهد بود يا خير؟ اظهار كرد: در دفعه‌ گذشته حكمت شعار، ناظر بازي گزارشي را ارايه كرد كه مفهوم و مضمون اين گزارش با گزارش ناظر انضباطي متفاوت بود. از همين رو دوشنبه حكمت شعار را فرا خوانديم. ناظر انضباطي هم در جلسه حاضر شد. حكمت شعار توضيحاتي ارايه كرد، او گفت بين هفت تا هشت هزار نفر تخلف كرده‌اند كه ناظر انضباطي چنين رقمي را نپذيرفت. برهمين اساس ما تنها به جريمه و توبيخ اكتفا كرديم. من معتقدم كه مردم تبريز بهترين و دوست داشتني‌ترين هموطنانمان هستند و هموطنان بسيار پرشور و فوتبال دوستي دارند. اما، بايد بپذيريم كه تعدادي معدود شرايط آرامي را براي ارايه‌ي توانايي‌هاي بازيكنان فراهم نمي‌كنند. اين قانون فيفا است كه مي‌گويد بايد هواداران تيم‌ها شرايط آرامي را در ورزشگاه براي ارايه‌ي مهارت‌هاي بازيكنان به وجود بياورند.

وي افزود: گزارش ناظر انضباطي درباره‌ي بازي استقلال و تراكتورسازي روز گذشته به دست ما رسيد. اين گزارش بسيار عجيب بود و در آن به ما توصيه شده بود كه پيش‌بيني‌هاي لازم را براي جلوگيري از وقوع مشكلات به وجود آمده داشته باشيم. مديريت استقلال هم از نحوه‌ي برخورد برخي هواداران تراكتورسازي بسيار شاكي است و آنها فضا را براي برگزاري مسابقه مناسب نمي‌دانستند. برهمين اساس شفق و سرپرست تيم را به كميته‌ي انضباطي احضار كرديم. اتفاقاتي كه در بازي استقلال و تراكتورسازي رخ داده از مواردي است كه بايد با جديت برخورد شود.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا احتمال محروميت تماشاگران تبريزي وجود دارد يا خير؟ گفت: بستگي به جلسه‌ شنبه دارد اما، اين محروميت محتمل است.

شريفي در ادامه‌ گفت‌وگو درباره‌ي افزايش انتقادها به كميته‌ داوران و داوري‌ها گفت: اقتضاي فوتبال حرفه‌اي اين است كه همه‌ي كارها به صورت حرفه‌اي پيش برود. به عنوان نمونه مربي به عنوان كسي كه قرارداد حرفه‌اي مي‌بندد بايد تمامي تمهيدات را براي موفقيت تيمش بينديشد. او بايد در تمامي مسايل رفتاري حرفه‌اي داشته باشد. مسايل فني را خود انجام دهد و مسايلي نظير داوري و اعتراض‌هايي كه احيانا بر روي داوري‌ها وجود دارد را به مديريت بسپارد. ما هم توصيه‌مان به باشگاه‌ها اين است كه در صورت داشتن شكايت از داوري، فيلم خلاصه شده بازي موردنظر را كه نهايتا شش يا هفت دقيقه است را به همراه نظرات كارشناسان داوري براي ما ارسال كنند. مسلما اين كار سبب مي‌شود كه داوران هم متوجه اين قضيه بشوند كه باشگاه‌ها به دقت به دنبال گرفتن حق تيم‌شان هستند.

وي افزود: همه‌ي ما بر روي اين مساله اتفاق نظر داريم كه داوران ما داوراني پاك هستند. از سويي ديگر اين مساله را هم در نظر داريم كه اگر يكي از داوران اين جامعه‌ پاك مكررا به ضرر يك تيم داوري كرد و تمامي كارشناسان در مواردي بديهي بر روي اين قضاوت و اشتباه اتفاق نظر دارند، بايد اين اشتباه را از روي فاقد مهارت بودن آن داور مورد بررسي قرار دهيم. با توجه به اينكه ما داوران‌مان را پاك و مبرا از زيرساخت‌هاي غير اخلاقي مي‌دانيم، در صورتي كه يك داور در چند مسابقه مكررا به ضرر يك تيم قضاوت كرد، اين قضاوت نادرست را بايد به حساب فاقد مهارت بودن آن داور گذاشت و براين اساس بايد آن داور از گردونه‌ي بازي‌ها خارج شود.

شريفي درباره‌ي تمهيدات كميته‌ي انضباطي براي بازي پرسپوليس برابر استقلال گفت: يكي، دو روز مانده به برگزاري داربي به صورت دقيق تمام مسايل را تشريح خواهيم كرد. اما، اگر در مستطيل سبز و نيمكت دو تيم تخلفي به وجود آيد، براي فرد متخلف اشد مجازات را لحاظ خواهيم كرد و آن فرد متخلف فرصت ادامه‌ي حضور در ليگ برتر را از دست خواهد داد.

وي افزود: همچنين ليدرهاي دو تيم را جمع خواهيم كرد و به آنها اخطار خواهيم داد در صورتي كه نتوانند سكوها را كنترل كنند آنها را هم به كلي از فوتبال كنار خواهيم گذاشت.

وي با بيان اينكه در اين بازي بحث ميزباني و ميهماني مطرح نيست، گفت: تعداد هواداران دو تيم در اين بازي برابر است به همين خاطر از نظر ما هر دو تيم ميزبان هستند. برهمين اساس اگر مشخص شود كه تخلف از سوي كداميك از سكوهاي متعلق به هر يك از دو تيم رخ داده هواداران متخلف آن تيم از حضور در ورزشگاه براي بازي‌هاي بعدي كه آن تيم ميزبان است، محروم خواهند شد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم قطعنامه 2231 گاز مرکاپتان روز دانشجو افسریه تهران فسخ قرارداد مارک ویلموتس حادثه تالار عروسی سقز سقز