بازدید 1310
صفایی:
رئیس فدراسیون تیروکمان ایران ادامه داد: تمام مسئولیت نتایج تیم برعهده مربیان خارجی است و باید اجازه داد مربیان کره ای به ایران بازگردند تا در نشستی ارزیابی خود را از عملکرد تیراندازان ارائه و از خود دفاع کنند زیرا نتایج کمانداران در کره قابل تعمق است!
کد خبر: ۶۴۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۴ 15 September 2009
رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: هرچند نتایج تیراندازان جوان و کم تجربه ما در این دیدارها متوسط ارزیابی می شود اما با توجه به سیاست مربی محوری در فدراسیون، مربیان پاسخگوی عملکرد تیم هستند.

کریم صفایی در گفتگو با مهر در خصوص کسب نتایج تیراندازان در چهل و پنجمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان در اولسان کره جنوبی، گفت: عملکرد تیراندازان از نظر فدراسیون متوسط بوده است. البته رکوردهای تیراندازان زن کامپوند و مرد ریکرو به نسبت دوره پیش ارتقاء داشته اما انتظار ما از تیراندازان در حد کسب مدال بوده است.

وی یکی از دلایل ناکامی تیراندازان در مسابقات جهانی را دیر رسیدن به محل رقابتها عنوان کرد و افزود: ما از شرکت هواپیمایی ایران ایر شکایت کرده ایم و تا به نتیجه رسیدن این موضوع پیگیر ماجرا هستیم. تاخیر 24 ساعته پرواز ایران ایر به تیم ما خسارتهای معنوی ومادی زده و طبق پیگیری های کارشناسان فنی تاخیر در پرواز بدلیل بدی آب و هوا تنها بهانه مسئولین این شرکت هوایی بوده است.

موفقیت برابر شکست
صفایی خاطرنشان کرد: هرچند تیم جوان و کم تجربه ما موفق به کسب مدال نشد اما برای اولین بار تمامی 12 کماندار کشورمان موفق به راهیابی به مرحله حذفی مسابقاتی شدند که بعد از المپیک بزرگترین رویداد تیروکمان جهان محسوب می شود.

وی افزود: عملکرد تیم از نظر فدراسیون متوسط است و هرچند در این تیم دست به جوانگرایی زده و تیمی کم تجربه را عازم مسابقات جهانی کردیم اما توقع داشتیم تا تیراندازان در بخش تیمی راهی مرحله حذفی مسابقات شود اما تنها تیم کامپوند زنان به این مرحله راه یافت.

سیاست فدراسیون مربی محوری است
وی خاطرنشان کرد: سیاست فدراسیون تیروکمان مربی محوری است و با نظر این مربیان تیراندازان جوان وارد تیم ملی شده اند که این مسئله به همراه لغو پنج سفر و یک اردوی خارج از کشورباعث تضعیف عملکرد کمانداران شد.

رئیس فدراسیون تیروکمان ایران ادامه داد: تمام مسئولیت نتایج تیم برعهده مربیان خارجی است و باید اجازه داد مربیان کره ای به ایران بازگردند تا در نشستی ارزیابی خود را از عملکرد تیراندازان ارائه و از خود دفاع کنند زیرا نتایج کمانداران در کره قابل تعمق است!

راه برای تیراندازان قدیمی باز است
وی در خصوص بازگشت تیراندازان قدیمی به تیم ملی نیز گفت: ما راه تیم ملی را بر روی تمامی تیراندازان قدیمی بازگذاشته ایم و تنها آنها باید تفکرات خود را اصلاح و مطابق قانون مربی محوری در فدراسیون عمل کنند. مربی محوری در تیم های ملی دنیا یک امر طبیعی است و هرچند عمل کردن به این مسئله سخت است اما فدراسیون تیروکمان این کار را شروع کرده است.

رئیس فدراسیون تیروکمان ایران خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش بودن رقابتهای جایزه بزرگ هند و بازیهای داخل سالن آسیا از تیراندازان قدیمی در ترکیب تیم استفاده می کنیم تا بتوانیم این کمانداران را در یک رویداد رسمی محک بزنیم.

توجیه مربیان عامل ادامه همکاری با تیم ملی است
صفایی با بیان اینکه مربیان تیم ملی تا المپیک 2012 با ما قرارداد دارند تصریح کرد: اگر توجیه این مربیان در خصوص رقابتهای قهرمانی جهان معقول نباشد بعید هم نیست قرار داد آنها فسخ شود!

وی درپاسخ به این سوال که بسیاری از کارشناسان یا تیراندازان تمرین مداوم و شبانه روزی را باعث کاهش توانایی ورزشکار می دانند گفت: تمرین بیش از حد در تمامی ورزش های وجود دارد و ورزش ما ممارست درتمرین را می طلبد. این شیوه تمرین در تیم ملی تیروکمان است. مشکل در نوع تمرین تیم نیست بلکه این کمانداران هستند که با این مسئله مشکل دارند.

تا رسیدن به نتیجه راه زیادی پیش روی ماست
رئیس فدراسیون تیروکمان کشورمان بیان کرد: اگر می خواهیم در تیروکمان موفق شویم باید این نوع تمرین از سن 12 سالگی شروع شود تا در سن 16 سالگی با فیزیک بدن ورزشکار منطبق شود هرچند ما به تازگی استعدادیابی در این رشته را شروع کرده ایم اما تیروکمان در ایران چند سالی است کار خود را آغاز کرده و تا رسیدن به نتیجه راه زیادی پیش روی ماست.

باید بدانیم جایگاه ورزش ما کجاست!
کریم صفایی با انتقاد از این مسئله که نباید همه قصورات را بر گردن دیگران انداخت، گفت: برخی تیم ها قبل از برگزاری مسابقات جهانی درکره جنوبی اردو داشتند اما شورای برون مرزی ما بدلایلی با این اردو موافقت نکرد. اگر کشورهای دیگر موفق به برپایی اردوهای خارجی وحضور در مسابقات برون مرزی می شوند و مشکلی از بابت مسائل مادی ندارند، نباید ما این مسئله را با شرایط کشور خودمان مقایسه کند.

وی ادامه داد: ما باید بدانیم جایگاه ورزش ما کجاست. این تفکر اشتباهی است که در چنین مواقعی تقصیر را برگردن دیگران بیاندازیم و خودمان را در نتیجه نگرفتن بی تقصیر بدانیم.

بودجه فدراسیون صرف ساخت سایت آزادی شد
صفایی عدم اعزام تیم ملی تیروکمان به اردو و مسابقات برون‌مرزی را یکی از عمده دلایل شکست کمانداران مسابقات جهانی کره جنوبی عنوان کرد و افزود: سال گذشته بخش عمده ای از بودجه فدراسیون صرف ساخت سایت تخصصی تیروکمان در آزادی شد و همین مسئله فشار زیادی را به فدراسیون وارد کرد به طوریکه بسیاری از برنامه های ما بدلیل مشکلات مالی و برخی نیز بدلیل صادرنشدن روادید لغو شد.

توقع کسب مدال در آسیا را داریم
رئیس فدراسیون تیروکمان کشورمان با اشاره به سفرهای پیش روی تیم ملی گفت: رقابتهای جایزه بزرگ هند، قهرمانی آسیا و داخل سالن ویتنام سه دیدار پیش روی تیراندازان ایرانی است. ما در تلاشیم تا کمانداران در هرسه این مسابقات شرکت کنند.

وی افزود: سطح این رقابتها با مسابقات قهرمانی جهان قابل قیاس نیست و هرچند کشورهای مطرحی چون کره جنوبی، چین، هند در این مسابقات حاضر هستند اما تیراندازان ما باید درمسابقات آسیایی حرفی برای گفتن داشته باشند وتوقع ما کسب مدال بالخصوص در کمان کامپوند است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم روز بیمه علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان علی کریمی لیلا واثقی معافیت مالیاتی هنرمندان فسخ قرارداد مارک ویلموتس
آخرین اخبار