بازدید 8048
۱

پیشنهاد مناظره مطهری و علم الهدی

کد خبر: ۶۴۲۷۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶ 22 November 2016
عضو هیئت رئیسه مجلس در نطق میان دستور خود پیشنهاد داد:«چه اشکالی دارد که آقایان مطهری و علم الهدی پیرامون موضوعات اختلافی همچون موسیقی و غیره از طریق تلویزیون به گفتگو بپردازند و داوری را به مردم بسپارند.»

به گزارش خبرآنلاين،‌محمد وكيلي نماينده مردم تهران در مجلس دهم، زماني كه براي نطق ميان دستورش پشت تريبون رفت، همچون ديگر اعضاي فراكسيون اميد، موضوع لغو سخنراني علي مطهري در مشهد را به عنوان دستور كار خود قرار داد.

وكيلي در بخشي از نطق ميان دستور خود گفت: فضاي پرچسب زني ما دچار آسيب هاي جدي نموده است، خيل عظيمي از نيروهاي سرمايه اي به مسلخ جناحي رفته اند و عطاي خدمت را به لقاي عزلت گزيني بخشيده اند. تا هنگامي كه نگاه دشمن انگاري از رقيب  تغيير نكند و پاردايم تبديل رفيق به رقيب و رقيب به دشمن جاي خود را به پاراديم دشمن به رقيب و رقيب به رفيق ندهد،‌وضع همين است.

وي افزود: شاهديم كه چگونه چتر انقلاب را به دليل گره زدن زلف خود به زلف نظام آنگونه كوچك كرده اند كه  كه فرزند علامه مطهري تئوريسين انقلاب، براي اربعين حسيني اجازه ندارد به سخنراني به پردازد. اگر بناست مطهري به عنوان نائب رئيس مجلس با اين روايت انگاري هاي خود سليقه محور و خودشيفتگي  نتواند براي اربعين سخن بگويد، پس چه كسي در اين مملكت بايد سخن بگويد؟

اين عضو هيئت رئيسه مجلس معتقد است كه «براي حراست از سرمايه هاي خود نيازمند گفتگو ملي هستيم،‌حوزه عمومي سال هاست دچار سوء تفاهمات گذشته است،. بدون عنصر گفتگو، محكوم به خشونت و فروپاشي است، راه ترميم آن شكل گيري گفتگو ملي است.آيين گفتگو بايد به ارزش ملي تبديل شود.»

وكيلي با تأكيد بر اين نكته كه« همه موضوعات قبل از آنكه به صورت يك طرفه از تريبون ها اعلام و تبديل به تابو گردند،‌بايد روي ميز گفتگو قرار گيرند.»، در پيشنهادي به آقايان مطهري و علم الهدي، اظهار كرد: چه اشكالي دارد كه آقايان مطهري و علم الهدي پيرامون موضوعات اختلافي همچون موسيقي و غيره از طريق تلويزيون به گفتگو بپردازند و داوري را به مردم بسپارند.

وي مي‌گويد: ‌همگان ميدانند كه دست اندازه هايي در حوزه عمومي به وجود آمده و در كار گفتگو ايجاد اختلال نموده ولي ميدانيد كه مدت هاست كه دست برادران اصلاح طلب به سوي برادران اصولگرا براي گفتگو دراز است اما شوربختانه هنوز پاسخي دريافت نشده و من راز اين را نميدانم. رويكرد انحصاري « هر روز من»، هم قدرت و هم صاحب قدرت را به فساد ميكشاند. سلامت در گرو گذار از پارادايم امروز من و فردا شماست.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۷
انتشار یافته: ۱
. یک ثانیه فکر کن علم الهدی قبول کنه!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه