بازدید 4992
۱

شریعتمداری: حسن شایانفر ما، نام‌آوری گمنام بود

کد خبر: ۶۴۲۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳ 19 November 2016
مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه حاج حسن شایانفر ما، نام‌آوری گمنام بود، گفت: او مصداق مردانی بود که خدای مهربان آنان را با صفت «رجال لا تلهیهم تجاره و لا بیع عن ذکرالله» ستوده است.

به گزارش فارس، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به درگذشت حاج حسن شایان‌فر مدیر پژوهش‌های کیهان اظهار داشت: حاج حسن شایانفر ما، نام‌آوری گمنام بود، او مصداق مردانی بود که خدای مهربان آنان را با صفت «رجال لا تلهیهم تجاره و لا بیع عن ذکرالله» ستوده است. 
 
وی افزود:‌ قبل از آمدنم به کیهان در سپاه با هم بودیم و در همان حال همکاری‌های مشترک دیگری داشتیم. ایشان با درخواست اینجانب از نخستین روز حضورم در کیهان مسئولیت مشاور فرهنگی و مدیریت دفتر پژوهش‌های موسسه را برعهده گرفت ضمن آنکه عضو شورای سردبیری روزنامه هم بود. 
 
شریعتمداری با اشاره به اینکه مجموعه مستند و 60 جلدی کتاب‌های «نیمه پنهان» فقط بخشی از تلاش بی‌وقفه و خستگی ناپذیر ایشان است، گفت: آثار وی بارها تجدید چاپ شده و یکی از معتبرترین منابع مورد مراجه پژوهشگران است. 
 
مدیر مسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه سینه مرحوم حاج حسن ما گنجینه اسرار بود و گفتنی‌های ناشنیده‌ای داشت که در هنگامه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم سره را از ناسره جدا می‌کرد، خاطرنشان کرد: با جرات می‌گویم که در اشراف و احاطه به عرصه فرهنگی کشور و شناخت عناصر فعال در این عرصه نه فقط کم‌نظیر که بی‌نظیر بود و همتائی نداشت. 
 
وی اضافه کرد: حاج حسن دانسته‌هایش را فقط هنگامی بیرون می‌ریخت که یکی از ارزش‌های انقلاب را مورد هجوم می‌دید و یا تاریخ فرهنگی و سیاسی را در خطر تحریف احساس می‌کرد. به عنوان مثال وقتی سلطنت‌طلب‌ها به بهانه تاریخ‌نگاری در پی تطهیر رژیم خون‌ریز و غارتگر پهلوی بر آمده بودند چند جلد از کتاب‌های نیمه پنهان را به افشای مستند جنایات پهلوی اختصاص داد و یا افشای چهره منحوس فراماسون‌ها، حزب صیهونیستی بهائیت و هویت واقعیت مستند و پشت پرده دیگر جریاناتی که در مقابل اسلام و انقلاب ایستاده بودند. 
 
شریعتمداری با بیان اینکه مرحوم شایان فر به شدت مبادی آداب شرع مقدس و تقوایش مثال زدنی بود، یادآور شد: ایشان زندگی به غایت ساده‌ای داشت و از مال و منال دنیا اندوخته‌ای نداشت. 
 
مدیر مسئول روزنامه کیهان درگذشت حاج حسن شایانفر را ضایعه‌ای سنگین عنوان و تصریح کرد: ایشان در اواخر سال 89 به بیماری سختی مبتلا شده بود که درمانشان چند ماهی به درازا کشید و پس از آن بازهم به فعالیت خود ادامه داد و خانه‌نشینی را برنتافت و چند هفته قبل با عود بیماری سخت کبدی بستری شد و یک هفته‌ای بود که با بهبودی نسبی به خانه بازگشته و دوران نقاهت را سپری می‌کرد که شامگاه روز جمعه 28 مرداد دار فانی را وداع کرد. 
 
شریعتمداری در پایان تصریح کرد: شاید این نکته نیز گفتنی باشد حاج حسن ما در حالی که شرایط جسمانی‌اش نشان از بهبودی ایشان داشت، از رفتن خود خبر داد و در مقابل حیرت ما به اربعین حسینی علیه‌السلام نیز اشاره کرد!
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱
شما خودت که خوب به نامی !
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه