بازدید 1177
دوست ندارم از اين واژه استفاده كنم. ما گروهي رويايي از بازيكنان فوق‌العاده هستيم و اكنون بايد به تيمي هماهنگ تبديل شويم. تيمي كه عنوان بدست مي‌آورد. كهكشاني‌ها رفته‌اند. آن دوره‌اي ديگر بود، دوره‌اي به آن احترام زيادي مي‌گذارم. به بازيكناني كه در آن دوره بودند و آنچه را كه ارايه دادند. آنها تاريخ باشگاه را رقم زدند. اما ما اكنون بازيكنان جديدي هستيم با ذهنيتي تازه. ما هم مي‌خواهيم برنده و پيروز باشيم.
کد خبر: ۶۴۰۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۴ 14 September 2009
بردن كاكا و كريستيانو رونالدو به مادريد بيش از 150 ميليون يورو خرج روي دست فلورنتينو پرس گذاشت. برندگان توپ‌هاي طلايي اروپا در دو فصل اخير در گفت‌وگويي با پايگاه اينترنتي اتحاديه‌ي فوتبال اروپا از چگونگي احساس به تن كردن پيراهن سفيد مادريدي‌ها صحبت كردند.

به گزارش ايسنا، ستارگان برزيلي و پرتغالي در اين مصاحبه هم‌چنين گفتند، چگونه مي‌خواهند با انتظارها و چالش‌هايي كه از اين پس با آنها روبه‌رو هستند، كنار بيايند. متن اين پرسش و پاسخ در زير مي‌آيد:

* ترك باشگاه‌هاي بزرگ را براي پيوستن به رئال مادريد تا چه اندازه دشوار بود:

كاكا: به نظرم زندگي از چند دوره شكل مي‌يابد و دوران من در ميلان به آخرش رسيده بود. دوران خوبي بود. هر چيزي كه براي بردن در كار بود، بدست آوردم. اما، در ادامه لحظه‌اي فرا رسيد كه تاريخ به آخرش نزديك شد. اين دوره آن طور تمام شد كه خودم مي خواستم. هر وقت بخواهم، مي‌توانم به ميلان بازگردم و از سوي همبازيانم با استقبال گرمي روبه‌رو خواهم شد، چرا كه اين دوره خوب و مثبت به پايان رسيد. ورودم به رئال بسيار خوب بود. اميدوارم كه در مادريد همانند ميلان موفقيت داشته باشم و بتوانم به كتاب‌هاي تاريخ باشگاه راه پيدا كنم.

رونالدو: در واقع همان طور است كه ريكاردو [كاكا] گفت. زماني كه منچستر را ترك كردم، دوره‌اي كه به آن بسيار افتخار مي‌كنم، روبه پايان بود. آنچه كه در منچستر بدست آورده بودم، به گذشته تعلق دارد. اكنون تنها به آينده رئال مادريد فكر مي‌كنم، اميدوارم در اينجا هم به همان چيزها برسم و ياد آنكه به چيزهايي بيشتر ازآن. بسيار خوشحالم كه رابطه‌ام با منچستريونايتد به خوبي به آخر رسيد.

* زماني كه براي نخستين بار پيراهن رئال مادريد را در حضور آن تعداد تماشاگر حاضر در ورزشگاه سانتياگو برنابئو پوشيديد، چه احساسي داشتيد؟

كاكا: تجربه‌اي رويايي بود. معرفي بازيكنان در ايتاليا كاملا متفاوت بود. داشتن ورزشگاهي پر از تماشاگر برايم رخداد تازه‌اي بود. اين رخداد من را بسيار تحت تاثير قرار داد. واقعا پراحساس بود. از بازي در باشگاهي اين چنين مشهور با اين تاريخ و سابقه و افتخار مغرورم. باشگاهي با اين همه بازيكن شناخته شده.

رونالدو: خوشحال بودم. همانطور كه پيش از اين گفتم، بازي براي رئال روياي دوران كودكي‌ام بود كه اكنون برآورده‌اش كردم. پوشيدن پيراهن اين تيم من را تا اندازه زيادي راضي و مفتخر كرد. بازيكن چنين چيزي را ديگر از ياد نخواهد برد.

* آيا برآورده كردن انتظارها در اين فصل كار دشواري است؟

كاكا: هميشه در رئال مادريد اين انتظار وجود دارد كه بايد برد. بايد نماد فوتبال اسپانيا و اروپا بود. بازيكنان تازه واردي كه به خدمت گرفته مي‌شوند و آنهايي كه در تيم هستند وظيفه دارند ببرند. اما، تاريخ به ما نشان مي‌دهد كه در فوتبال استعداد تنها كافي نيست. بايد تيم بود.

رونالدو: به هنگام خريدها اين عادي است كه انتظارها بسيار بالا است. بديهي است كه مادريد هميشه مي‌خواهد برنده باشد و ما بازيكنان بايد با اين چالش كنار آمده و از پس آن بربياييم. بايد تيم بشويم آن وقت مي‌توانيم به جام‌هاي قهرماني فكر كنيم.

* اين تيم همواره با تيم دوران كهكشاني‌ها مقايسه مي‌شود. در اين باره چه نظري داريد و چه فكري مي‌كنيد؟

رونالدو: دوست ندارم از اين واژه استفاده كنم. ما گروهي رويايي از بازيكنان فوق‌العاده هستيم و اكنون بايد به تيمي هماهنگ تبديل شويم. تيمي كه عنوان بدست مي‌آورد. كهكشاني‌ها رفته‌اند. آن دوره‌اي ديگر بود، دوره‌اي به آن احترام زيادي مي‌گذارم. به بازيكناني كه در آن دوره بودند و آنچه را كه ارايه دادند. آنها تاريخ باشگاه را رقم زدند. اما ما اكنون بازيكنان جديدي هستيم با ذهنيتي تازه. ما هم مي‌خواهيم برنده و پيروز باشيم.

كاكا: با كريستيانو كاملا موافق و هم عقيده هستم. دوران كهكشاني‌ها كه همگي بازيكنان عالي بودند، روزهايي رويايي بود. اما، اكنون نسل جديدي مي‌آيد. نسخه‌اي جديد با بازيكنان ديگر. در پايان اميدوارم كه درباره ما هم گفته شود: آنها تيمي برنده بودند.

* آيا ميزان رقم‌هاي قرارداد شما فشاري مازاد را در پي دارد؟

كاكا: نه اين طور فكر نمي‌كنم. بديهي است كه مسووليت بزرگي است اما، اين موضوع چيزي منفي نخواهد بود. اين يك انگيزه است.

رونالدو: انتظارها بالا هستند. اما اين با در نظر گرفتن بازيكناني را كه باشگاه به خدمت گرفته است، عادي است. با اين حال همه ما با فشار عادت كرده‌آيم. سال‌ها براي منچستريونايتد بازي كردم. تيمي كه همواره با فشار روبه‌روست، فشار بردن و پيروزي.

* ديدار پاياني ليگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه سانتياگو برنابئو برگزار مي‌شود. آيا اين انگيزه‌اي مضاعف براي شما خواهد بود؟

كاكا: انگيزه ما قهرماني در ليگ قهرمانان اروپاست. از اين گذشته عالي است كه اين امكان را داريم كه مي‌توانيم در خانه بازي كنيم. اين رويايي خواهد بود كه فينال در ورزشگاه برنابئو برگزار مي‌شود. پيروزي در فوتبال مدرن به عوامل زيادي بستگي دارد. اما، ما بدون ترديد بهترين عملكردمان را ارايه مي‌دهيم تا به فينال برسيم.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم قطعنامه 2231 گاز مرکاپتان روز دانشجو افسریه تهران فسخ قرارداد مارک ویلموتس حادثه تالار عروسی سقز سقز