بازدید 3768
مزایده و مناقصه‌هایمان را باید همه ببینند. ملکی در خیابان فرشته متعلق به صندوق بازنشستگی را به 30 میلیارد فروخته‌اند در حالی که 400 میلیارد تومان ارزش دارد.
کد خبر: ۶۳۹۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱ 08 November 2016
علی ربیعی وزیر رفاه در همایش صندوق‌های بازنشستگی، تنگناها و راهکارها با بیان اینکه امروز تلاش می‌کنیم در آینده فرزندان‌مان دچار بحران نشوند، گفت: صندوق فولاد از مرز بحران عبور کرده اما باید مراقبت کنیم برای صندوق‌های دیگر این اتفاق نیفتد.

به گزارش فارس، ربیعی افزود: در 50 سال اخیر آگاهانه یا ناآگاهانه وضعیت فعلی صندوق‌ها را رقم زدیم که بخشی ناشی از شوک‌های اقتصادی و بخشی به علت فشارهای سیاسی بوده است. یکی دیگر از اشکالات این است که به جای استقرار نظام چندلایه، صندوق‌ها را تبدیل به صندوق‌های حمایتی کردیم و سال 88 یک مرتبه ضریب حقوق‌ها افزایش پیدا کرد. یک مرتبه در دوره ای 40 درصد به مصارف صندوق فولاد اضافه شد لذا مشخص است که چه اتفاقی می‌افتد.

وی ایجاد نظام چندلایه و بیمه اجتماعی فراگیر را مورد تأکید قرار داد و گفت: این نظام اجتماعی فراگیر را دنبال می‌کنیم و سازمان مدیریت در کنار ماست و کار بررسی آن در کمیسیون اجتماعی دولت به اتمام رسیده است.

ربیعی تأکید کرد: اصلاحات در صندوق‌ها باید انجام شود. این اصلاحات معطوف به آینده است و نباید افراد فعلی را دچار چالش کند. هر تصمیمی گرفته شود مربوط به شاغلان فعلی نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اصلاحات ساختاری صندوق‌ها اشاره کرد و گفت: شفافیت باید حاکم باشد. مزایده و مناقصه‌هایمان را باید همه ببینند. ملکی در خیابان فرشته متعلق به صندوق بازنشستگی را به 30 میلیارد فروخته‌اند در حالی که 400 میلیارد تومان ارزش دارد.

ربیعی ادامه داد: 33 شرکت بورسی متعلق به صندوق‌ها هستند و 70 درصد سرمایه صندوق‌ها در بورس است. 9 سال حسابرسی در صندوق‌ها صورت نگرفته بود ولی خوشبختانه امروز تا سال 94 انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه باید همه انتصابات را اعلام کنیم، گفت: مدیران شرکتی در زیرمجموعه یکی از صندوق‌ها داشتیم که یکی از آنها را منشی یک مدیر سفارش کرده بود! وقتی مدیرانی را منصوب می‌کنیم باید شفاف اعلام کنیم.

وزیر رفاه با بیان اینکه نظام نخبه‌گیری برای صندوق ها را باید ایجاد کنیم، افزود: شرکت‌هایی را به صندوق‌ها دادند که برخی زیان‌ده بودند. اگر می‌خواهیم قضاوت کنیم به رویه ایجاد و حفظ اشتغال توجه کنیم.

به گفته وی، ارزش دارایی کل صندوق‌های ما در اقتصاد کشور 25 درصد است. در حالی که در دنیا حدود 60 درصد است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید نماز امام زمان مرتضی آوینی کاظم خاوازی