بازدید 9774
غوغاسالاری برای فرار از مسئولیت؛
نقد تابناک بیش از آنکه به نحوه و ترکیب اعزامی باشد، به نتایج این اجلاس است که به صورت شفاف به عموم مردم اعلام نشده است. آیا معضل اصلی برای میزبانی با اعزام چنین کاروانی برطرف گردید یا بر عمق آن افزوده شد؟
کد خبر: ۶۳۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۳:۲۷ 11 September 2009
پس از آنکه محمد علی‏آبادی رئیس ستاد برگزاری بازیهای کشورهای اسلای خواستار پاسخگویی حسن میرزاآقابیگ در خصوص جزئیات سفر هیات اعزامی ایران مجمع عمومی فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی شد، دبیر ستاد برگزاری بازیها ضمن اعلام استعفاء به دلیل انتشار علنی نامه علی‏آبادی به وی (!) پاسخ رسانه‏ای ناقصی به نامه رئیس کمیته ملی المپیک ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک؛ پس از مشخص شدن وضعیت سفر کاروان ایران به اجلاس فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی، برخی رفتارهای زننده همراه با غوغاسالاری برای فرار از مسئولیت از سوی اشخاصی به وقوع پیوست که می‏بایست در این خصوص پاسخگو باشند اما این بار محمد علی‏آبادی در عوض حمایت بی‏چون چرا از زیرمجموعه‏اش به نقد افکارعمومی توجه نشان داد و راساً به بررسی اتفاقات به وقوع پیوسته پرداخت.

بر همین اساس محمد علی‏آبادی که در حوادث به وقوع پیوسته نقشی جز انتصاب چهره‏ای واجد صلاحیت، نقشی نداشته، در نامه‏ای به میرزا آقابیگ دبیر ستاد برگزاری بازیها درباره نحوه انتخاب نفرات اعزامی، علت عدم مراجعت به موقع اعضا، وظیفه و نقش همراهان و گزارش عملکرد هیات اعزامی توضیح خواست تا نقاط ابهام در خصوص این سفر مشخص شود.

اما در نامه آقابیگ که پس از انتشار خبر استعفایش در روزنامه البرز که بر حسب اتفاق یکی از خبرنامه‏های ستاد بازیها را با هزینه میلیونی منتشر کرده بود، در سایر خبرگزاری‏ها نیز با ضمیمه مصاحبه با الفاض تند و حمله به کمیته ملی المپیک همراه شد، توضیحات کاملی در خصوص پرسش‏های علی‏آبادی داده نشده است: "برابر مصوب شوراي برون مرزي سازمان تربيت بدني سه نفر شامل نصرت ا... جعفريان، مريم مقدس و خانم ثابت با هزينه ستاد بازيها و از طريق کميته ملي المپيک به اين سفر اعزام شده و اينجانب و محمد شريفي هزينه بليت رفت و برگشت را شخصا پرداخت كرده‌ايم که صورت هزينه هاي سفر نيز نزد کميته ملي المپيک موجود است. در مدت اقامت در عربستان هم کليه هزينه ها به عهده گروه issf بوده است. شايان ذکر است، محمد شريفي که در سفر با گروه اعزامي همراه بود کارمند صدا و سيما است که تشابه اسمي با محمد شريفي شرکت تکنو جيم که مسئول طراحي سالن‌هاي ورزشي است، داشته است."

با پاسخ میرزا آقابیگ این پرسش‏ها مجدداً قابل طرح است:

1- علت عدم ارسال گزارش فعالیت‏های ستاد برگزاری بازیهای برای شخص محمد علی‏آبادی به عنوان رئیس ستاد چه بوده است؟ اگر عنوان شود که این موضوع به خاظر غیبت و مشغله علی‏آبادی بوده، باید این پرسش را مطرح کرد که آیا کمیته ملی‏المپیک دبیرخانه ندارد و گزارش راساً باید به رئیس کمیته ملی المپیک داده می‏شد؟

2- علت عدم انجام هماهنگی لازم برای انتخاب نفرات اعزامی به اجلاس IFFS چه بوده است؟ آیا دبیرستاد بازیها راساً حق انتخاب چنین نفراتی را داشته است یا باید هماهنگی‏های لازم را انجام می‏داده است؟

3- نفرات اعزامی بر چه اساسی انتخاب و اعزام شده‏اند؟ آیا با توجه به آنکه سازمان تربیت‏بدنی مجوز اعزام سه نفر از مدیران یا چهره‏های مسلط به مسائل بین‏الملل را بدون ذکر نام صادر کرده، می‏توان پذیرفت که نصرت ا... جعفريان، مريم مقدس و شهرزاد ثابت با مصوبه شورای برون مرزی و هزینه ستاد بازیها راهی این اجلاس شده‏اند و افشارزاده، میرزاآقابیگ و شریفی بدون مجوز شورای برون مرزی راهی این سفر گردیده‏اند؟! آیا در اصل مجوز شورای برون مرزی افشارزاده، میرزاآقابیگ و جعفریان را مورد توجه قرار نداده بود؟

همچنین وظیفه و نقش شهرزاد ثابت و مریم مقدس در این سفر به طور دقیق چه بوده که با مصوبه شورای برون مرزی در این اجلاس مهم شرکت کرده‏اند و آیا هیچ منشی و کارمندی از کشور میزبان نبوده که وظایف احتمالی در نظر گرفته شده برای این دو نفر را انجام دهد؟!

4- علت عدم مراجعت و اقامت یک هفته‏ای تیم در عربستان و همچنین اقامت یک یا دو روزه در امارات متحده عربی چه می‏باشد؟ اگر فرض بر این گذاشته شود که کلیه هزینه‏های سفر حج کاروان رایگالن بوده، آیا هزینه‏های سفر کاروان به امارات متحده عربی نیز بر عهده عربستان بوده و رایگان تلقی می‏شود؟!

5- وظیفه و نقش محمد شریفی در این اعزام چه بوده است؟ در صورتی که بپذیریم این شخص با نماینده شرکت تکنوجیم یا شرکت واسطه آن صرفاً تشابه اسمی دارد و به عنوان تصویربردار در این رویداد شرکت کرده بوده است، باید پرسید آیا میزبان برخلاف روال اجلاس اینچینی به فیلمبرداری از مراسم نمی‏پرداخت که یک نفر صرفاً برای تصویربرداری یا به زعم عده‏ای مستند‏سازی از ایران راهی این اجلاس شود؟

6- عملکرد و دستاورد هیات اعزامی به این اجلاس به جز تعویق شش ماهه بازیها و از دست رفتن یک کرسی ایران چه بوده است؟ نقد تابناک بیش از آنکه به نحوه و ترکیب اعزامی باشد، به نتایج این اجلاس است که به صورت شفاف به عموم مردم اعلام نشده است. آیا معضل اصلی برای میزبانی با اعزام چنین کاروانی برطرف گردید یا بر عمق آن افزوده شد؟ زمان چندانی تا پایان 72 ساعت باقی نمانده است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا