بازدید 1812
به هر حال ما مي‌توانيم با برنامه‌ريزي روي همين استعدادهاي بالقوه، ورزش را شکوفا کنيم و البته با اضافه شدن رشته‌هاي ديگر حداقل با بيست تيم در المپيک شرکت کنيم. شما ببينيد در هر المپيک ما يک مدال يا دو مدال بيشتر کسب نمي‌کنيم. بالاخره بايد عرض و طول ورزش را زياد کنيم تا حرفي براي گفتن داشته باشيم.
کد خبر: ۶۳۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۸:۱۰ 07 September 2009
خبر ورزشي؛ 137 رأي موافق، 117 رأي مخالف و 32 رأي ممتنع مجلسي‌ها باعث شد تا محمد علي‌آبادي، مرد شماره يک ورزش، نتواند به وزارتخانه نيرو برود و جاي خود را در ورزش نيز به معاون اجرايي رئيس‌جمهور بدهد.

اقدامات علي آبادي طي چهار سال گذشته در بخش ساخت و ساز در ورزش به گونه‌اي بوده که دوست و دشمن بر آن صحه مي‌گذارند و البته برخي از منتقدان او مدعي هستند که عدم موفقيت در فوتبال و کشتي بيشترين ضربه را به پيکر ورزش وارد کرده است و البته اين انتقادات در حالي مطرح مي‌شد که چندي پيش حتي رئيس‌جمهور نيز در برنامه زنده تلويزيوني از عملکرد «پدر ورزش» در بخش فوتبال انتقاد کرد. ديروز فرصتي دست داد تا بعد از مدت‌ها با مهندس علي آبادي گفت و گو کنيم. اين مصاحبه را بخوانيد:

آقاي مهندس سلام، چه خبر؟
سلامتي، تشکر مي‌کنم فعلا در حال استراحت و البته در خدمت نظام و مسئولان براي اتمام وظيفه هستم.

چطور شد رأي نياورديد؟ آيا خودتان فکر مي‌کرديد که نتوانيد رأي اعتماد بگيريد؟
البته من تلاش خود را انجام دادم. نظر نمايندگان چه مخالف و چه موافق، برايم محترم استو قابل احترام.

شايد قسمت نبود که وزير بشوم البته قرار نيست که حتما با پست وزارت در خدمت دولت باشم، بنده همواره براي سربلندي و آبادي کشورم تلاش مي‌کنم و مهم نيست در چه سمت و پستي مشغول فعاليت باشم.

حالا در اين شرايط، جدايي از ورزش برايتان سخت نيست؟
چرا؛ واقعا دل کندن از ورزش برايم سخت است، اما بالاخره رئيس‌جمهور محترم تصميم گرفت و بنده با تمام وجود به تصميم و نظر ايشان احترام مي‌گذارم. بالاخره محيط ورزش به گونه‌اي است که تلخ و شيرين در آن وجود دارد و انسان به محيط آن دلبستگي خاصي پيدا مي‌کند.

محيط ورزش با تمام محيط‌هاي کاري فرق مي‌کند. در اين محيط اشک و لبخند همراه هم است و آدم دوست و رفقاي زيادي پيدا مي‌کند. بالاخره روابط خوب و دوستانه با اهالي ورزش باعث مي‌شود که جدايي از آنها خيلي سخت باشد. اما همانطور که گفتم، به هر حال ما تابع تصميمات رئيس جمهور هستيم.

راستي بحث استانداري شما در خراسان رضوي مطرح بود.
آقاي دکتر صلاحي استاندار خراسان شدند و بنده براي ايشان آرزوي موفقيت دارم، در مورد اين خبر هم من از آن بي‌اطلاع بودم.

صحبت بود که قرار است شما سفير جمهوري اسلامي در هلند باشيد.
در دوه قبل نيز سفارت مطرح شد، اما من اصلا علاقه‌اي به زندگي در خارج از کشور ندارم. خانواده‌ام نيز دوست ندارند که در کشور ديگري زندگي کنند. از طرفي حضور در مراسم شب‌هاي قدر و ايام سوگواري امام حسين (ع) در تاسوي و عاشورا در ايران حال و هواي خاص خودش را دارد و من دوست دارم در کشور باشم و خدمتي را انجام دهم.

البته من دوراني که در بنياد مستضعفان بودم، براي مأموريت کاري به خارج رفتم و قرار بود آنجا باشم اما نتوانستم بيشتر از 2 ماه بمانم و برگشتم، زندگي در خارج با روحياتم سازگار نيست.

برخي از مديران سابق سازمان مثل هاشمي‌طبا و کارشناسان معتقدند علي آبادي در اين 4 سال در ورزش با تجربه شده است و بهتر بود بماند.
آقاي هاشمي‌طبا و ديگر مديران و کارشناسان نسبت به بنده لطف دارند، به هر حال 4 سال کار کردن با اهالي ورزش و متخصصين رشته‌هاي مختلف باعث مي‌شود که يک مدير تجربيات ارزنده‌اي را به دست آورد، اما واقعيت اين است که رئيس‌جمهور رئيس ماست و من نمي‌توانم مخالف او باشم. احترام و حفظ شأن ايشان بر ما واجب است.

در مورد آقاي سعيدلو چه نظري داريد؟
خوشحالم که ايشان مسئوليت اداره ورزش را پذيرفتند. ما طي اين مدت تعامل بسيار خوبي با هم داشتيم و البته ايشان نيز در پرسپوليس منشأ خدمات ارزنده‌اي بودند. بنده آمادگي خود را براي خدمت به ورزش به ايشان اعلام کردم و با تمام وجود در کنار ايشان و در خدمت خانواده بزرگ ورزش هستم.

پس با اين حساب در کميته ملي المپيک کماکان با ورزش خواهيد بود؟
بله قطعا در كميته ملي المپيک در خدمت ورزش هستم و البته تعامل خوبي ميان کميته ملي المپيک و سازمان ورزش برقرار خواهد بود.

برخي از رشته‌ها مثل فوتبال و کشتي دچار ناکامي شدند و ما نتوانستيم موفق عمل کنيم، گروهي معتقدند شما به دليل نرفتن به تيم ملي به جام جهاني رأي اعتماد نگرفتيد؟
البته چنين نيست. من از همان تعدادي که به بنده رأي دادند، تشکر مي‌کنم. در مورد موفقيت‌ها و ناکامي‌ها در ورزش هم بايد بگويم ما 60 سال است که در المپيک شرکت مي‌کنيم، اما فقط در دو رشته حرف براي گفتن داريم؛ اين بدان معني است که ورزش ملي اين مدت حرکت نداشته است. در حالي که اگر در هر چهار سال يک تيم به تيم‌هاي ما اضافه مي‌شد، ما الان بيش از بيست رشته در المپيک داشتيم.

به هر حال بروز استعدادها و نخبه‌هاي ما در ورزش باعث مي‌شود که يکي مثل رضازاده کشف شود. اين در حالي است که دنيا با تمام اصول، علم و دانشي که در اختيار دارد، نمي‌تواند مثل او بسازد.

به هر حال ما مي‌توانيم با برنامه‌ريزي روي همين استعدادهاي بالقوه، ورزش را شکوفا کنيم و البته با اضافه شدن رشته‌هاي ديگر حداقل با بيست تيم در المپيک شرکت کنيم. شما ببينيد در هر المپيک ما يک مدال يا دو مدال بيشتر کسب نمي‌کنيم. بالاخره بايد عرض و طول ورزش را زياد کنيم تا حرفي براي گفتن داشته باشيم.

ولي تا زماني که ما با يک يا دو رشته به المپيک مي‌رويم و بهترين استعدادهاي کشورمان را کشف نمي‌کنيم، وضعيت ورزش ما همين است. ژاپني‌ها 12 سال برنامه‌ريزي کردند و در ورزش همگاني موفق عمل کردند. آنها با توسعه زيرساخت‌ها آمدند دوم آسيا شدند و در جهان نيز مقام پنجم را کسب کردند، بالاخره ما نيز بايد راه درست و اصولي را پيش بگيريم.

آقاي مهندس پيش از بررسي وضعيت وزرا، بحث‌هايي در خصوص خانواده شما در عرصه ورزش و مسائل اقتصادي مطرح مي‌شد، در اين مورد چه نظري داريد؟
سيستم و چارچوب زندگي بنده مشخص است و به طور حتم همه چيز بر پايه اصول استوار است و به طور حتم وضعيت ما به گونه‌اي است که پاسخگوي رفتار و عمل خود هستيم.

الحمدالله طوري زندگي کرده‌ايم که همواره اصول ارزشي و فرهنگي در دستور کار زندگي‌مان قرار داشته است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم قطعنامه 2231 گاز مرکاپتان روز دانشجو افسریه تهران فسخ قرارداد مارک ویلموتس حادثه تالار عروسی سقز سقز