بازدید 7840
کد خبر: ۶۲۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۶:۱۳ 04 September 2009
ابراهیم حسن بیگی در مطلب ارسالی خود به "تابناک" آورده است:

در شرايط سياسي و فرهنگي كنوني، شايد حرف نزدن و سكوت بهترين تدبير باشد. وقتي در جمعي حرف مي زني و يك موضوع فرهنگي را تجزيه و تحليل مي كني، نمايندگان رسانه ها كه در طول سخنراني حرف هايت را يادداشت و يا ضبط مي كنند، هنگام استفاده از آن، هر فراز و بخشي را كه به ذائقه سياسي شان خوش تر بيايد همان را تيتر و برداشت مي كنند و ساير مباحث مرتبط با آن را كه خلاف ميل شان است حذف مي كنند.

روز سه شنبه عصر ساعت 5 تا 6 در نمايشگاه كتاب مترو در ايستگاه شهيد بهشتي مهمان جمعي صميمي از جوانان علاقه مند به كتاب و كتابخواني بودم كه درباره مقوله فرهنگ و بي توجهي مسئولان فرهنگي به فرهنگ صحبت كردم و راه برون رفت از معضلات فرهنگي را يك انقلاب فرهنگي در جامعه دانستم.

اينجانب در تحليل شرايط و علل به وجود آمدن معضلات كنوني فرهنگي و ريشه يابي آن گفتم كه بي توجهي دولت هاي پس از جنگ طي 20 سال اخير به مقوله فرهنگ باعث پيدايش اين معضلات بوده و همه دولت ها از جمله دولت نهم را ناتوان در تغيير زير ساخت هاي فرهنگي دانستم كه در سايت شبكه خبري ايران فقط به دولت سازندگي اشاره شده است و به گونه اي از سخنانم برداشت شده كه گويي دولت سازندگي عامل همه ويراني هاي فرهنگي در سال هاي اخير است.

من به طور مفصل به معضلات فرهنگي پرداختم و حتي دولت عدالت خواه آقاي احمدي نژاد را بي توجه به مقوله فرهنگ دانستم و گفتم وقتي چهره خسته رئيس جمهور را در تلوزيون مي بينيم يقين مي كنيم كه ايشان به دليل مشغله هايش شبي چند ساعت هم نمي خوابد. اما مطمئن هستم كه ايشان از 24 ساعت روزي يك ساعت هم به مقوله فرهنگ فكر نمي كند و دغدغه فرهنگ را ندارد.

اي كاش خبرنگار شبكه ايران كه تنها خبرنگار حاضر در آن جمع بود، با مقوله فرهنگي برخورد ابزاري در جهت مقاصد سياسي شبكه مورد نظرش انجام نمي داد كه اين خود گواه ديگري است بر سوء استفاده اهالي سياست از اهالي فرهنگ و دليلي است بر ويراني بيشتر فرهنگ به دست مهندسان و معماران سياست كه انگار كمر همت بسته اند تا همه چيز، از جمله فرهنگ را در جهت مقاصد سياسي شان ويران كنند.

ابراهيم حسن بيگي
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی