بازدید 3401

فیلم‌های ایرانی و خارجی در آخرین جمعه تابستان

شبکه‌های مختلف سیما برای آخر هفته، چندین فیلم‌ سینمایی ایرانی و خارجی را در ژانرهای متنوع و برای گروه‌های سنی متفاوت به نمایش در می‌آورند.
کد خبر: ۶۲۳۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴ 15 September 2016
شبکه‌های مختلف سیما برای آخر هفته، چندین فیلم‌ سینمایی ایرانی و خارجی را در ژانرهای متنوع و برای گروه‌های سنی متفاوت به نمایش در می‌آورند.

به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «عصر طغیان»، «رباعی»، «مسافر تهران»، «تا سرزمین شمالی ۱»، «ملاقات»، «مرد سرعت»، «تا سرزمین شمالی ۲»، «جایزه برای بازنده ها نیست»، «آقای سریع»، «سال خشونت بار»، «حکم تیر»، «به آهستگی»، «انتقام»، «اثیری» «تعطیلات دوست داشتنی۱و۲»، «انتقام دکتر هالیدی»، «افسانه اسپایدر ویک»، «هواپیمای محکومین»، «میمون های فضایی ۱و۲»، «عصر یخبندان ۴»، «قصه دوچرخه من و بابام»، «سریع و خشن ۵»، «تعقیب کوبنده»، «اسب آبی»، «سریع و خشن ۶»، «آتشفشان دانته»، «خدمتگزار شهر»، «در شیراز اتفاق افتاد»، «سریع و خشن ۷» و «برنده و بازنده» پنجشنبه و جمعه ۲۵و ۲۶ شهریور ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «عصر طغیان» به کارگردانی جونگ بین یون، پنجشنبه ۲۵ شهریور ‌ماه ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جونگ وو ها، وانگ وون کانگ و سونگ مین لی آمده است: «در سال ۱۸۶۲ و در اواخر سلسله چوسان در کره، ظلم و ستم فرمانروایان و اشراف، زندگی را برای مردم فقیر و مستمند سخت کرده بود. یکی از فرمانروایان صاحب پسری به نام جویون می شود اما پس از مدتی مادر جویون را از قصر خود بیرون می اندازد. جویون هم به همراه مادرش از قصر خارج شده و زندگی سختی را در روستایی دورافتاده آغاز می‌کند. پدرش پس از چند سال به دنبال او آمده و او را دوباره به قصر باز می گرداند. حاکم از این که پسری سالم و قوی و باهوش دارد بسیار خوشحال است و ...»

فیلم تلویزیونی «رباعی» به کارگردانی محسن دامادی، جمعه ۲۶ شهریور ‌ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی علیرضا خمسه،  شمسی فضل اللهی،  ناصر گیتی جاه،  شهره سلطانی و جمشید گرگین آمده است: «کمال طراوت مجری یک برنامه تلویزیونی است، که با مادر پیرش زندگی می کند. کمال در یکی از برنامه های خود با دختری چهل ساله به نام رباعی آشنا می شود. مادر که مرگ را نزدیک می بیند، به او مهلت می دهد دختری را برای ازدواج انتخاب کند اما وقتی کمال، رباعی را معرفی می کند مادر به مخالفت می‌پردازد. مدتی بعد طرح تلویزیونی جدید آقای طراوت تصویب می شود. در این برنامه که باز هم نوعی مشاعره است، طراوت شعری خوانده و به رباعی نسبت می دهد. او با این شعر در برنامه برنده می شود اما خبر می رسد که این شعر متعلق به مدیر شبکه بوده و ...»

شبکه دو سیما


فیلم تلویزیونی «مسافر تهران» به‌ کارگردانی ماکان عاشوری، پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ‌هشت صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه فیلم با نقش آفرینی محمد آقاخانی، نوا عارف و مهسا پرورده آمده است: «آرش پسری 11 ساله است که با پدرش محسن و گلی نامادری مهربان خود، در شهر کاشان زندگی می کند. آرش نمی داند که گلی نامادری اوست. مادر واقعی آرش، نازلی نام دارد. او تاکنون فکر می کرده که آرش مرده است. این دروغ را همان چند سال پیش از محسن شنیده بود ولی حالا فهمیده که آرش زنده است و او به کاشان آمده تا آرش را ببیند. آرش هم که به طور اتفاقی، از ماجرای مادرش با خبر می شود و می فهمد که او قرار است به کشور آلمان برود و شماره تلفن او را از گوشی پدرش بر می دارد و با اندک پولی که پس انداز کرده، به ترمینال و...»

فیلم سینمایی «تا سرزمین شمالی ۱» به‌ کارگردانی گیل کاردینال، پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم با نقش آفرینی گوردون توتوسیس، تانتو کاردینال و لورنه کاردینال آمده است: «مهاجران اروپایی سال‌هاست که سرزمین بومیان آمریکا را اشغال کرده اند. گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت مهاجران آنها را نسبت به زمین های پهناوری که همچنان در اختیار بومیان سرخپوست منطقه است، حریص می‌کند. به دلیل ترس از درگیری، دولت سفیدپوست ها قاصدهایی را با وعده های اغوا کننده به سوی رؤسای قبایل مختلف گسیل می کند. ولی بومیان از پذیرش معامله یک جانبه ای که سرزمین آنها را در قبال حقوقی ماهیانه و چند خانه چوبی، از آنها می رباید، سر باز می زنند. به تدریج فشارهای نظامی و اقتصادی بیشتر می‌شود تا بومیان مجبور به مصالحه و فروش زمین های خود شوند و ...»

فیلم تلویزیونی «ملاقات» به کارگردانی محمدحجت ذیجودی، جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت هشت از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی علی اوسیوند، فرهاد بشارتی و افشین سنگ چاپ آمده است: «فرزندان بی بی، تصمیم می گیرند روز مادر همگی به دیدار مادر پیرشان بروند و فیش حجی که برای مادرشان خریده اند را به عنوان هدیه روز مادر تقدیم کنند. اما در راه رفتن به آنها خبر می دهند حال مادر بد شده و راهی بیمارستان شده است. همگی در بیمارستان حاضر می شوند اما بچه ها نمی توانند به همراه بزرگترها وارد بخش شوند و مجبورند در سالن انتظار بمانند و این برای نوه‌های مادربزرگ شرایط بدی است چرا که آنها عاشقانه مادربزرگ را دوست دارند. بچه ها با هر ترفندی می‌خواهند وارد شوند، اما ...»

فیلم سینمایی «مرد سرعت» به کارگردانی رِینر ماتسوتامی، جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی او اوشِنچِفت، آنیکا دُبرا و جورگِن تاراچ خواهیم دید: «هنری مردی است که در رشته اتومبیل‌رانی فعالیت داشته و عاشق برگزاری مسابقات سرعت در این رشته است. او تصمیم می گیرد برای ایجاد هیجان و جذابیت بیشتر، سلسله مسابقات اتومبیل رانی سرعت در طبیعت را برگزار نماید. از سوی دیگر کلاری، زن جوانی که از حامیان طبیعت است و بسیار دغدغه حفظ و نگهداری محیط زیست را دارد، از قصد و نیت هنری آگاه می‌شود. از همین رو کلاری که معتقد است برگزاری این مسابقات، می تواند آسیب های زیادی برای طبیعت به دنبال داشته باشد، تصمیم می گیرد به هر نحو ممکن با برگزاری این رقابت ها مقابله کند که ...»

قسمت دوم فیلم سینمایی «تا سرزمین شمالی» به کارگردانی گیل کاردینال، جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

شبکه سه سیما


فیلم تلویزیونی «جایزه برای بازنده ها نیست» به کارگردانی رضا کمالی، پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم می‌بینیم: «ساکنین یک آپارتمان که به نوعی درگیر مشکلات مختلفی هستند، درگیر یک موضوع جالب می شوند. نیما پسر کوچک خانواده به مغازه می رود تا خرید کند اما چون مغازه دار مشغول دیدن فوتبال است یک نوشابه که مال یک آقای دیگر است را به نیما می‌دهد و او هم آن را به خانه می برد. مادر نیما که با نوشابه و چیپس مخالف است خوردن نوشابه را برای نیما ممنوع کرده اما نیما یواشکی نوشابه را می خورد و خواهرش متوجه جایزه صدمیلیون تومانی در نوشابه می‌شود که ...»

محمود جعفری، کمند امیر سلیمانی، زهره حمیدی، مهسا مهجور و نازنین احمدی در فیلم تلویزیونی «جایزه برای بازنده ها نیست» بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «آقای سریع» به کارگردانی آشیش. آر. موهان، پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌ شود.

در خلاطه داستان این فیلم آمده است: «بهاتر سینک اهل پنجاب است که در دستگیری قاچاقچیان مرزی با پلیس همکاری می کند، قصد ازدواج با اینرو خواهر تی تی که معروف‌ترین خلافکار شهر است را دارد. بهاتر سرعت عمل بالایی دارد و از قدرت بدنی زیادی برخوردار است و اینرو هم دختر زبل و با ذکاوتی است. اینرو عاشق یک خلافکار به نام آزاد است و قصد ازدواج با بهاتر را ندارد و وقتی بهاتر این موضوع را می فهمد به اینرو کمک می کند تا آزاد را از زندان خلاص کنند. اما اینرو در طی این حوادث متوجه اشتباهش می‌شود و ...»

فیلم تلویزیونی «سال خشونت بار» به کارگردانی جی سی چاندور، جمعه ۱۹ شهریور ماه ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «آبل مرد جوانی است که شرکت فروش و پخش فرآورده های نفتی دارد. او تمام تلاشش را کرده است که کسب و کار سالمی داشته باشد. آبل به تازگی تصمیم گرفته است که زمینی را برای رونق کسب و کار خود بخرد. او مقداری پول به صورت بیعانه پرداخت کرده است و باقی پول را تا یک ماه دیگر باید تهیه نماید. در این بین ماشین های حمل و نقل سوخت شرکت ابل دزدیده می شود و این باعث خسارات قابل توجهی به آبل شده است. آبل برای تامین بقیه پول زمین می خواهد از بانک پول بگیرد ولی در واپسین روزهای باقی مانده بانک از پرداخت وام امتناع می کند و ...»

فیلم سینمایی «حکم تیر» به کارگردانی رحیم بهبودی، جمعه ۱۹ شهریور ماه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «دو برادر به نام‌های ابی و اسی در جنوب شهر زندگی می‌کنند که برای رها شدن از مشکلات مالی دست به کارهای خلاف و کلاهبرداری می زنند. آنها به طور تصادفی با دختری جوان به نام تانیا آشنا می‌شوند که متعلق به قشر مرفه جامعه است. تانیا از آنها می‌خواهد تا در سرقت یک فرش عتیقه از خانه مردی که قصد ازدواج با او را دارد و در کار قاچاق عتیقه جات است به او کمک کنند و...»

علی انصاریان، مهران رنجبر، شایسته ایرانی و سارا منجزی پور در فیلم سینمایی «حکم تیر» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه چهار سیما


فیلم سینمایی «به آهستگی» به کارگردانی مازیار میری، پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۱ از شبکه چهار روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «محمود، کارگر جوش‌کار خط‌های راه‌آهن در جنوب ایران، با تماس تلفنی می‌فهمد که پری همسرش منزل را ترک کرده است. همه شواهد نشان از آن دارد که پری خانواده اش را ترک کرده، اما مرز بین داوری و باور، محمود را وادار به جستجو می‌کند. بالاخره پری بازمی‌گردد و می گوید برای کسب آرامش به مشهد سفر کرده است و ...»

محمدرضا فروتن و نیلوفر خوش‌خلق در فیلم سینمایی «به آهستگی» هنرنمایی کرده اند.

فیلم سینمایی «انتقام» به کارگردانی جانی تو، پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جانی هالیدی و سیمون یام آمده است: «یک سرقت از بانک انجام می شود و بازرس پلیس به این سرقت علاقه مند می شود و آن را پی می گیرد. در طی عملیاتی او موفق می شود سارقان را تک تک به دام اندازد. در حین بررسی پرونده پلیس به یک باند قاچاق مواد مخدر بر می خورد که ...»

فیلم سینمایی «اثیری» به کارگردانی محمدعلی سجادی، جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۱۱ صبح از شبکه چهار سیما پخش می شود.

در این فیلم خواهیم دید: «خورشید دختری جوان و نقاش است که در شب ازدواج خود با سمندر دچار وهم می‌شود و تصویری از یک زن را می بیند. خورشید تصویر زن را نقاشی می کند اما عمو و پدر سمندر با دیدن نقاشی دچار پریشانی می شود. این تصویر متعلق به ملیحه الزمان نامزد عمو است که سال ها پیش ناپدید شده است و همگی تصور می کنند که او مرده است. خورشید در دریا می بیند که ملیحه الزمان را کشته اند و موضوع را به عمو می گوید که ...»

خسرو شکیبایی، امین حیایی، هانیه توسلی، عباس امیری، عباس شادروان، آزیتا لاچینی و افسانه ناصری در فیلم سینمایی «اثیری» هنرنمایی کرده اند.

شبکه پنج سیما


فیلم تلویزیونی «تعطیلات دوست داشتنی» به کارگردانی سیدوحید حسینی، پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی مریم سعادت، رامین ناصر نصیر و عرفان برزین خواهیم دید: «نیما و نوشین دو بچه هفت و ده ساله هستند که پدر و مادرشان به خارج از کشور سفر می کنند و در مدتی که نیستند نیما و نوشین را به خانه دایی شان می برند. دایی آنها در یک کلبه جنگلی کار و زندگی می کند. از طرفی بچه ها به واسطه شغل پدر و مادرشان که تصویرگر کتاب کودک هستند، با دنیای شخصیت ها و قهرمان های قصه های کودک آشنایی دارند. آنها در کلبه دایی با برخی از این شخصیت ها روبه رو می شوند و سفرهای مختلف را با آنها تجربه می کنند.»

قسمت دوم فیلم تلویزیونی «تعطیلات دوست داشتنی»، جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود.

فیلم تلویزیونی «انتقام دکتر هالیدی» به کارگردانی دیوید دیکوتا، جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.

در این فیلم خواهیم دید: «دختری جوان تازه ازدواج کرده است، همراه همسرش برای دیدن پدر و برادرهایش به منزل آنها می رود. او آنها را از کودکی ندیده زیرا در همان سال‌ها پدر، ایشان را ترک کرده و برادرها را با خود برده است. او برادر کوچک و پدرش را می بیند. پدر بسیار بی احساس است که دلخوری دختر در پی دارد. برادر وسطی گویا فراری است و عده ای به خاطر قتل دوستشان در پی او هستند. پدر برای یافتن پسرش می رود در این میان یکی از همدستان برادر از راه می رسد، تیر خورده و بیهوش می شود. اهل خانه از او مراقبت می‌کنند که ...»

شبکه تماشا

فیلم سینمایی «افسانه اسپایدرو یک» به کارگردانی مارک واترز، پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۲۰ از شبکه تماشا پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم خواهیم دید: «هلن گریس که به تازگی از شوهرش جدا شده، به همراه پسران دوقلویش جرد و سایمون و دختر بزرگش مالوری به خانه ای قدیمی و عجیبی در املاک اسپایدرویک می روند. جرد به عجیب بودن خانه پی می برد و کتابی پیدا می کند که ۸۰ سال پیش توسط آقای اسپایدرویک نوشته شده است و موجودات عجیبی به دنبال کتاب هستند. او به افراد خانواده‌اش این موضوع را می گوید ولی کسی حرفش را باور نمی کند تا اینکه ...»

فیلم سینمایی «هواپیمای محکومین» به کارگردانی سایمون وست، جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۲۰ از شبکه تماشا پخش می شود.

در این فیلم خواهیم دید: «کامرون پو در یک درگیری ناخواسته یکی را می کشد و برای هشت سال به زندان می‌افتد. در روز آزادیش با محکومینی همسفر می‌شود که فکر خطرناکی در سردارند که او نیز درگیر قضیه می‌شود و ...»

شبکه کودک


انیمیشن سینمایی «میمون‌های فضایی» به کارگردانی جان اچ ویلیامز، پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

داستان از این قرار است که: «میمونی به نام هم در سیرک دلقک است. او نوه بزرگ‌ترین و مشهورترین میمون فضایی جهان است. ایستگاه فضایی آمریکا قصد دارد که به زودی میمون هایی فضایی را برای اکتشاف یک سیاره جدید در خارج از منظومه شمسی به فضا بفرستند. از این رو آنها را آموزش می دهند تا برای سفر به فضا آمادگی لازم را داشته باشند ولی ...»

انیمیشن سینمایی «عصر یخبندان ۴» به کارگردانی استیو مارتینو و مایک تارمییر، پنجشنبه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۲۲ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «وقتی سنجاب، بلوط مورد علاقه‌اش را به زمین می‌کوبد، زمین ترک برمی‌دارد و قاره‌ها از هم جدا می‌شوند. این رانش قاره‌ای باعث می‌شود مندی همراه با دوستانش سید و دیگو از همسرش اِلی و دختر کوچولویش پیچِز جدا شوند. حالا مندی و دوستانش بر روی یک تکه یخ بزرگ سوار شده و در دریاها ماجراجویی می‌کنند تا به قاره‌ای که الی در آنجا مانده برسند؛ اما اسیر یک گروه دزدان دریایی می‌شوند و ...»

قسمت دوم انیمیشن سینمایی «میمون های فضایی» به کارگردانی جان اچ ویلیامز، جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت۱۴:۳۰ از شبکه کودک پخش می شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: «میمون های فضا نورد که اکنون به قهرمانان آمریکا تبدیل شده اند، قرار است دوباره به سیاره مورد نظر بروند و تحقیقات بیشتری را انجام دهند. در این بین اما یکی از میمون ها که نام خود را در لیست افراد انتخاب شده نمی بیند، به تنهایی با سفینه آماده شده به سمت سیاره‌ای که در آن سوی منظومه شمسی قرار دارد، حرکت می کند که ...»

فیلم تلویزیونی «قصه دوچرخه من و بابام» به کارگردانی فیاض موسوی، جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۲۲ از شبکه کودک پخش می شود.

در این فیلم خواهیم دید: «حامد نوجوانی است که پدر خود را از دست داده و با مادر و خواهر کوچکتر خود زندگی می‌کند. او به دلیل مشکلات مالی با محدودیت‌های متعددی روبه‌رو است و با توجه به قدیمی بودن دوچرخۀ خود که در واقع یادگار پدر است، مورد تمسخر همکلاسی‌ها واقع می‌شود که ...»

شبکه نمایش


فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «سریع و خشن ۵»، «تعقیب کوبنده»، «اسب آبی»، «سریع و خشن ۶» و «آتشفشان دانته» پنجشنبه ۲۵ شهریور ماه ساعت ۱۱:۳۰، ۱۵:۳۰، ۱۷:۳۰،۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «سریع و خشن ۶ »، «خدمتگزار شهر»، «در شیراز اتفاق افتاد»، «سریع وخشن ۷» و «برنده و بازنده» جمعه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۱۱:۳۰، ۱۵:۳۰، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه