بازدید 1610
از سوي فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي؛
در رشته سرعت كه با حضور 20 ورزشكار برگزار شد، محسن محمدنژاد در رده 5 و نويد صوفي نژاد در رده 6 ايستادند تا بهترين نتايج تيم ايران را به ثبت برسانند. اين دو سنگنورد در رشته اختصاصي خود اين رده‌ها را كسب كردند. در اين رشته سنگنوردان قزاقستان و چين رده‌هاي اول تا سوم را كسب كردند.
کد خبر: ۶۲۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۹:۱۶ 01 September 2009
فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي ايران مدال غير رسمي رشته داينو را به عنوان برنز مسابقات قهرماني آسيا اعلام كرد.

به گزارش فارس، روز 8 ماه جاري از سوي فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي ايران خبري مبني بر كسب مدال برنز رشته جديد داينو از سوي سنگ‌نوردان تيم ملي در رقابت‌هاي آسيايي كره جنوبي منتشر شد.

بر اساس جدول نتايج رقابت‌هاي كره جنوبي كه در پايگاه خبري فدراسيون جهاني صعودهاي ورزشي وجود دارد نامي از مسابقات داينو عنوان نشده و فقط نتايج سه رشته سرطناب، بلدرينگ و سرعت درج شده است.

به نظر مي‌رسد رقابت‌هاي داينو به شكل نمايشي و يا آزمايشي برگزار شده است تا در سال‌هاي آينده به جمع رشته‌هاي رقابتي ورزش سنگنوردي در داخل سالن افزوده شود.

* عنوان چهارمي تيمي در رشته سرعت
بر اساس جدول نتايج فدراسيون جهاني تمامي نتايج در بخش انفرادي اعلام شده و به هيچ عنوان رده تيمي مطرح نشده است، اين در حالي است كه فدراسيون ايران، رده چهارمي رشته سرعت مردان را به واسطه كسب دو عنوان پنجمي و ششمي به عنوان يك موفقيت براي تيم ملي سنگنوردي عنوان كرده است.

در اين خصوص اقبال افلاكي دبير فدراسيون به فارس گفت: ما اين نتايج را به صورت تلفني از مدير تيم‌هاي ملي كه به همراه تيم در كره حضور دارد گرفته‌ايم و تا زماني كه تيم بازنگردد نمي‌توانيم در اين خصوص اظهار نظر درستي داشته باشيم.

*حاشيه‌هايي از اعزام تيم ملي به مسابقات كره جنوبي
پيش از اعزام تيم به مسابقات قهرماني آسيا تركيب ملي‌پوشان از سوي فدراسيون به شرح زير اعلام شد: داود ركابي، سبحان جعفري و الناز ركابي در رشته سرطناب

حميدرضا غنيمتي، در رشته بولدرينگ

محسن محمدي نژاد، نويد صوفي‌زاده، رضا پاكدل مقدم و ساجده سلطاني‌نژاد در رشته سرعت

با نگاهي به نتايج مسابقات متوجه مي‌شويم كه سنگنوردان رشته سرطناب در دو بخش زنان و مردان در رشته سرعت و ورزشكاران سرعت در مسابقه سرطناب به رقابت پرداخته‌اند. اين در حالي است كه اين دو رشته تفاوت زيادي به لحاظ تكنيك، تمرين و شرايط فيزيكي ورزشكار دارد.

نكته جالب توجه اين است كه سنگنورد سرطناب با وجود اين كه نامش در جدول رقابت سرعت وجود دارد، از مسابقه انصراف داده است، حال دليل اين كه چرا ورزشكاران نتوانستند در رشته اختصاصي خود به رقابت بپردازند سئوالي است كه به گفته دبير فدراسيون براي پاسخ آن بايد منتظر بازگشت مسئولان فدراسيون از كره باشيم.

شايد اگر فرصت رقابت ملي‌پوشان در رشته‌هاي خودشان وجود داشت احتمالا نتايج بهتري از اين دوره از مسابقات كه تنها رشته مدال آور فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي ايران است، حاصل مي‌شد.

نتايج مسابقات به شرح زير است:
در رشته سرطناب كه با حضور 35 سنگنورد برگزار شد، محسن محمدي نژاد در رده 31 و نويد صوفي نژاد در جايگاه آخر ايستاد. قابل ذكر است كه اين دو سنگنورد سرعتي كار هستند.
در اين رشته نمايندگان كره و ژاپن به ترتيب رده‌هاي اول تا سوم را از آن خود ساختند.

در رشته سرعت كه با حضور 20 ورزشكار برگزار شد، محسن محمدنژاد در رده 5 و نويد صوفي نژاد در رده 6 ايستادند تا بهترين نتايج تيم ايران را به ثبت برسانند. اين دو سنگنورد در رشته اختصاصي خود اين رده‌ها را كسب كردند. در اين رشته سنگنوردان قزاقستان و چين رده‌هاي اول تا سوم را كسب كردند.

در بخش بانوان، ساجده سلطاني تنها نماينده ايران در سرعت كه نامش پيش از اعزام در تركيب تيم ملي بود از همراهي تيم به كره بازماند و الناز ركابي كه سنگنورد سرطناب است در اين رشته به رقابت پرداخت و در نهايت در رده يازدهم ايستاد. در اين بخش 17 سنگنورد رقابت داشتند. نكته جالب اين است كه ركابي در رشته سرطناب حضور نداشته است.

در رشته بولدرينگ، سبحان جعفري و حميد رضا غنيمتي در بين 40 شركت كننده به ترتيب رده‌هاي 15 و 30 را از آن خود ساختند.

جعفري كه ورزشكار رشته سرطناب است در رشته خود مسابقه نداده است. در اين رشته نمايندگان كره و ژاپن عناوني اول تا سوم را به دست آوردند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم روز بیمه علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان علی کریمی لیلا واثقی معافیت مالیاتی هنرمندان فسخ قرارداد مارک ویلموتس