بازدید 354570
این خبر به روز رسانی شد
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی از شناسایی و تصویب حدود 110شغل سخت و زیان آور در قالب سیزده گروه شغلی خبر داد.
کد خبر: ۶۱۶۳۰۵
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۸ 21 August 2016
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی از شناسایی و تصویب حدود 110شغل سخت و زیان آور در قالب سیزده گروه شغلی خبر داد.
 
 
محمد حسن زدا در گفت‌و‌گو با «ایران» با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در شورای عالی حفاظت فنی گفت: پیش از این تشخیص مشاغل گروه ب به عهده کمیته های پیش بینی شده در آیین نامه بود و این موضوع موجب اعمال سلیقه در مشاغل گروه ب می شد و به همین دلیل بیش از 1200 شغل در کمیته ها به عنوان مشاغل گروه ب رأی داده شده بود. اما پس از بررسی‌های لازم حدود 110 شغل در سیزده گروه شغلی احصا و به تصویب شورای عالی حفاظت فنی رسید تا از این به بعد کمیته‌های بدوی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانها طبق معیار‌های مشخص شده و دستور‌العمل واحد در خصوص درخواست بیمه شدگان برای بازنشستگی بر اساس مشاغل سخت و زیان آور تصمیم‌گیری کنند.
 
وی با اشاره به تعریف قانون درباره مشاغل سخت و زیان آور اظهار داشت: خوشبختانه در قانون به صراحت درباره ماهیت و ویژگی‌های مشاغل سخت و زیان آور بحث شده است اما به طور کلی باید گفت که مشاغل سخت و زیان‌آور به دو دسته تقسیم می‌شوند: نخست مشاغلی که ذاتاً جزو مشاغل سخت و زیان آور نیستند به عبارتی مشاغلی که صفت سخت و زیان‌آوری با ماهیت آن شغل وابستگی دارد اما با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر مناسب از سوی کارفرما می‌توان سختی و زیان‌آوری آنها را حذف کرد مثل تراشکاری و، جوشکاری و....
 
 

وی افزود: در مشاغل گروه اول که به نام گروه الف شناخته می‌شوند کارفرمایان کارگاه‌های دایر مکلفند ظرف دو سال از تاریخ ابلاغ تصمیم قطعی کمیته یا شورا حسب مورد نسبت به سالم سازی، کاهش آلاینده‌ها، ایمن‌سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استاندارد‌های مشخص شده در قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوط (مصوب شورای عالی حفاظت فنی) و سایر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام کنند. زدا ادامه داد: دوم مشاغلی که ماهیتاً سخت و زیان آورند و با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر فنی از سوی کارفرما، صفت سخت و زیان‌آوری کاهش یافته اما همچنان سخت و زیان‌آوری آنها حفظ می‌شود مثل غواصی و کار در معادن.

وی گفت: در تطبیق و تشخیص مشاغل گروه (ب) توسط کمیته‌های استانی ماهیت شغل و عدم امکان رفع صفت سخت و زیان‌آوری مطابق بند مذکور ملاک عمل است و خارج از موارد ذیل پس از رعایت ماده 2 آیین نامه اجرایی و تبصره آن و با تأیید کمیته‌های استانی برابر مقررات می‌تواند جزو گروه (الف) محسوب شود.
 
زدا افزود: در خصوص مشاغل گروه ب تماس و یا کار مستمر در گروه های مورد نظر ملاک بوده لذا مشاغل مدیریتی، سرپرستی، پشتیبانی، خدماتی، اداری، کارشناسی، نظارتی و نظایر آنها که استمرار فعالیت فرد در خارج از محل فعالیت و شرح شغل مشمولین گروه (ب) مشاغل سخت و زیان‌آور است، از شمول گروه مذکور خارج است. به طور مثال کار در معادن صرفاً کارکنانی که مستقیماً در معادن مشغول فعالیت هستند مشمول گروه ب خواهند بود و اشخاصی که به دلیل ماهیت شغل به طور محدود و یا به دلیل سرکشی به طور موقت یا ساعتی به این مکان ها مراجعه می کنند مشمول این ضوابط نخواهند بود. معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: بجز کارهای در معرض پرتوهای یونساز و مواد رادیواکتیو به تشخیص سازمان انرژی اتمی که مشمول قانون حفاظت در برابر اشعه مصوب مورخ بیستم فروردین ماه 1368 مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی آن و سایر قوانین و مقررات مربوطه قرار می‌گیرند، فعالیت‌های گروه (ب) به شرح ذیل هستند:1- کار در معادن اعم از تحت‌الارضی یا سطح‌الارضی که ایجاب می‌کند کارگر در تونل‌ها و راهروهای سرپوشیده به استخراج بپردازد.
 
 
1-1- کار استخراج شامل جداکردن یا منفجر ساختن مواد از سطح کار، حمل مواد عملیات مربوط به انفجار، اداره تأسیسات آب و برق در داخل معدن و به طور کلی هرگونه مباشرت و نظارتی که ایجاب نماید کارگر در تونل‌ها، راهروها یا میله‌های معدن انجام وظیفه کند.2- کار در حفر قنوات، چاه‌ها، فاضلاب‌ها، تونل‌های زیرزمینی و مخازن سربسته.3- تخلیه و حمل موادمذاب از کوره‌های مشغول به کار و کار مستمر در مجاورت کوره‌های ذوب به نحوی که کارگر در معرض مستقیم حرارت یا بخارات زیان‌آور متصاعد از کوره باشد.4- کارگری که مستقیماً و مستمراً در امر تولید در کارگاه‌های دباغی، سالامبورسازی و روده پاک کنی اشتغال دارد و کار مستمر در گندآبروها - جمع‌آوری، حمل و دفن و بازیافت زباله به صورت غیرمکانیزه5- کارگری که مستمراً به امر جمع‌آوری و انتقال، انبار کردن کود (نظافت مستمر طویله، اصطبل، سالن‌های پرورش طیور) در واحدهای دامداری و طیور اشتغال دارد.6- کار مستمر و مداوم در فضای باز و در ارتفاع بیش از 5 متر از سطح مبنا روی دکل‌ها، اتاقک‌های متحرک، داربست‌ها و اسکلت‌ها.7- کار مداوم روی خطوط و پست‌های انتقال برق با فشار شصت و سه کیلوولت و بالاتر.8- مشاغل شن‌پاشی، پخت آسفالت دستی، قیرپاشی و مالچ‌پاشی.9- کار در محل‌های با فشار محیط غیرمعمول از قبیل غواصی.10- کار مستمر در محیط‌هایی با فشار صوتی بسیار بالا که امکان کنترل یا حذف آن در محیط با حفاظت از دستگاه شنوایی با وسایل حفاظت فردی امکانپذیر نیست.11- کار در امور سمپاشی باغ‌ها و اشجار و مزارع و ضدعفونی اماکن و طویله‌ها و آشیانه‌های مرغداری در زمان سمپاشی.12- کارگری که مستقیماً در امر تولید و ترکیب سموم و حشره‌کش‌ها در زمان انجام کار اشتغال دارد.13- کار با وسایل دارای ارتعاش که با وجود رعایت مقررات حفاظت فنی و ایمنی در حد غیرمعمول باشد و برای سلامتی کارگر زیان‌آور باشد.
 
 
زدا تأکید کرد: با توجه به ظرفیت مذکور در آیین‌نامه در صورت ضرورت و پیشنهاد کمیته‌های استانی هر شش ماه یک بار فعالیت‌های مصوب فوق قابل طرح در شورای عالی حفاظت فنی خواهد بود.معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی درباره شرایط برخورداری از قانون مشاغل سخت و زیان آور برای بیمه شدگان گفت سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان‌آور به هر میزان، قبل یا بعد از اشتغال در مشاغل عادی به ازای هر سال سابقه یک و نیم (5/1) سال محاسبه خواهد شد.  به گفته وی بیمه‌شدگانی که در مشاغل سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته‌اند، به یکی از حالات زیر می‌توانند از مزایای بازنشستگی وفق قانون مذکور بهره‌مند شوند.الف - افرادی که حداقل 20 سال متوالی یا 25 سال متناوب در کارهای سخت و زیان‌آور (مخل سلامت) اشتغال داشته باشند و حق بیمه مدت مزبور را به صندوق پرداخته باشند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.
 
 

ب - کسانی که فاقد شرط سابقه مقرر در بند الف بوده، لیکن متقاضی استفاده از سایر بازنشستگی مقرر در ماده 76 قانون تأمین اجتماعی و تبصره‌های ذیل آن بوده و حداقل یک سال در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته باشند، هر سال سابقه پرداخت حق بیمه آنان در کارهای سخت و زیان‌آور یک سال و نیم محاسبه خواهد شد.

زدا افزود: در حال حاضر بیش از 290 هزار نفر با استفاده از قانون سخت و زیان آور بازنشسته شده اند.
 
 خبرنگاری همچنان شغل سخت و زیان آور است

در همین حال، مدیرکل امور فنی و مستمری های سازمان تأمین اجتماعی با تشریح اعمال اصلاحاتی از سوی شورای عالی حفاظت فنی به منظور وحدت رویه در تعیین گروه 'ب' مشاغل سخت و زیان آور گفت: شغل خبرنگاری در متن آئین نامه به عنوان سخت و زیان آور تلقی شده و مشمول اصلاحات شورای عالی حفاظت فنی نیست.
 
وی در توضیحاتی دررابطه با شغل خبرنگاری گفت: در آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور علاوه بر تعیین نحوه فعالیت کمیته های استانی و جایگاه شورای عالی حفاظت فنی، از ٣ گروه شغلی شامل شاغلین در زندانها و ندامتگاه ها که مستقیما با زندانیان در ارتباط هستند، شاغلین در مراکز روان درمانی که مستقیما با بیماران روانی در ارتباط هستند و خبرنگاران به عنوان مشاغل سخت و زیان آور نام برده شده است.
 
 
به روز رسانی خبر در خرداد 97
 
 سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه شماره ۴۶ و ۴۶,١ شماری از مشاغل و حرف درمانی را با عنوان درجه ١ و درجه ٢ تحت پوشش مشاغل سخت و زیان‌آور اعلام کرده است. در این بخشنامه مشاغلی چون هوشبری، مامایی، فوریت های پزشکی، کارشناس علوم آزمایشگاهی ، و مشاغل زیرمجموعه آن تحت پوشش این آئین نامه قرار گرفتند.
 
اگر فردی حدود ٧٠ درصد از خدمت خود را در مشاغل سخت وزیان آور درمانی دولتی سپری کند، با ٢۵ سال سابقه و ۵ سال سنوات ارفاقی بازنشسته می شود و از ٣٠ روز حقوق برخوردار خواهد شد.
 
براساس تبصره ٢ ماده ٧۶ پرستاران و بهیاران و مشاغل درمانی ذکر شده که در بخش غیردولتی مشغول کارند می‌توانند با ٢٠ سال سابقه کار و ١٠ سال ارفاق سنوات بازنشسته و از ٣٠ روز حقوق بهره‌مند شوند./قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور سال ۶٧ به تصویب رسید و آئین‌نامه آن سال ١٣۶٨ اجرایی شد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱۴
انتشار یافته: ۱۱۰
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
معلمان دانش امزان استثنایی چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
چرا مشاغلی که باعث خردگی اعصاب و روان می شود مثل مشاغل مالی و حقوقی در زمره مشاغل سخت قرار نمی گیرد مگر بهداشت روانی مهمتر از بهداشت جسمی نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
خبرنگاری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
پس بازیگری کو؟؟
آخه بازیگری بعد از معدن، دومین شغل سخت تمام عالمه....
داود مظفری کرمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
من برنامه نویس کامپیوتر هستم و 20 سال در این کار سابقه دارم .بخدا مغزم و اعصابم داغون شده و تحرک بدنی هم نداریم.آیا این کار سخت و زیان آور نیست؟
عماد کارمند زندان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
خبرنگاران مستقیم با چه چیزی در ارتباط هستند که همشون شامل سخت و زیان آورند.؟ مبتلایان به ایدز، افسرده ، گاها خطرناک و ....؟
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
جوشکاری با این همه دود و سختی و مضرات را چرا اخه از سختی و زیان اور میخواید بردارید چرا انقدر به کارگرا ظلم میکنید چرا هرکی بوجه و هر چیزه دیگری کم میاره سریع میاد سراغ کارگر بدبخت تا کی ظلم علیه کارگر اخه
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
حق مسلم ما کارگرا که با این همه سختی و الودگی کار میکنیمو میخوان به خاطر منافع خودشون از ما بگیرن.به خاطر پول با جون کارگرا بازی نکنید.یه روزی به همین زودی باید جواب بدید.این کار حق الناس است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
کار مراقبین زندانها آیا جز مشاغل سخت هست ممنون از شما
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.

سلام ادمین عزیز بنده یک سوال کوچک دارم و یک جواب کوچک ؟
سنم کمه تازه دارم بیمه پرداخت میکنم ؟
بنده 2 سال سابقه بیمه آزاد دارم ؟
الان 3 ماهه یک کارگاه شیرینی پزی به عنوان مسئول حسابداری کارمند ادارای اسمم رو تو لیست زده ؟
البته توافقی هست و بنده خودم کل بیمه رو میپردازم ماهی 322.000 میشه ؟
وقتی لیست رد میکنم 4 درصد مشاغل سخت وزیانبار داره ؟
میخام یه سال به اسم این کارگاه بیمه بریزم به نظرت جزء مشاغل سخت محاسبه میشه برام ؟
ارزشش رو داره به اسم این کارگاه بیمه بریزم ؟؟؟؟؟

منتظر جوابم ……جواب بدید ممنون میشم ؟

با تشکر
استاد حق التدریس دانشگاه آزاد واحد اراک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
واقعا خنده داره که شغل نجاری و انبارداری در کارخانه ماشین سازی اراک جزو مشاغل سخت و زیان آوره, یک کارگر بی سواد با ۲۰ سال کار با ۳۰ روز حقوق بازنشسته شده, یا برخی کارگران با ۳۳ روز حقوق بازنشسته شدند. که تمام بودجه سازمان بیمه تامین اجتماعی باید صرف پرداخت حقوق های میلیونی این کارگران شود
استاد حق التدریس دانشگاه آزاد واحد اراک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
واقعا خنده داره که شغل نجاری و انبارداری در کارخانه ماشین سازی اراک جزو مشاغل سخت و زیان آوره, یک کارگر بی سواد با ۲۰ سال کار با ۳۰ روز حقوق بازنشسته شده, یا برخی کارگران با ۳۳ روز حقوق بازنشسته شدند. که تمام بودجه سازمان بیمه تامین اجتماعی باید صرف پرداخت حقوق های میلیونی این کارگران شود
استاد حق التدریس دانشگاه آزاد واحد اراک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
واقعا خنده داره که شغل نجاری و انبارداری در کارخانه ماشین سازی اراک جزو مشاغل سخت و زیان آوره, یک کارگر بی سواد با ۲۰ سال کار با ۳۰ روز حقوق بازنشسته شده, یا برخی کارگران با ۳۳ روز حقوق بازنشسته شدند. که تمام بودجه سازمان بیمه تامین اجتماعی باید صرف پرداخت حقوق های میلیونی این کارگران شود
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
تمام کارگران شرکت پتروشیمی شازند از امتیاز مشاغل سخت و زیان آور برخوردار هستند حتی کارگر بخش بسته بندی که کار راحتی است
فوق لیسانس عمران بیکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
در قانون مشاغل سخت و زیان آور, اضافه کاری معنی ندارد, افراد زیر ۱۸ سال نمیتوانند بیمه شوند, اشتغال زنان در مشاغل سخت و زیان آور ممنوع است
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
یکی از آشناهای بنده, در کارخانه ماشین سازی کارگر بخش نجاری بود و در هنگام بازنشستگی از مزایای مشاغل سخت استفاده کرد, در حالیکه نجاری مشاغل سخت نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
نجاری مشاغل سخت نیست من خودم نجار نیستم ولی به خاطر شغلی که دارم میدون شغل سختیه شما میگی نیست خاک اره صدا دستگاهها پس سخت وزیان اور چیست
آشنای شما هستم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
شما مشکلی داری ؟ حسودید شد ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
چشت درآد
آرمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
آیاکاردرمرغداری جزمشاغل سخت هست
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
خب فقط میگین اعلام شده ؟ لیست این 110 شغل کجاس ؟ ؟ ؟؟ ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هیچ جایی نمیتونم پیداش کنم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
سلام آیا کار در باغ به عنوان کارگر ساده ویا نگهبان جز مشاغل سخت می باشد
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
آیادریاجزه مشاغل سخت است؟
داراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
با سلام آیا اپراتور مخابرات جزءمشاغل سخت تلقی می شود یا خیر؟
محمدصالحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
باسلام وخسته نباشید ایاکارگران شهرداری که دربخش رفتگری کارمیکنن ودرهوای سردوگرم وبدی هواوباانواع میکروب ها سروکاردارندوتمام ایام هفته وروزهای تعلیل هم بایددرسرکارحاضرشوندباکمترین حقوق ایامشمول سختی زیان اورنمی شوند
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
سلام ؛من مطابق حکم کارگزینی به عنوان ماشین نویس و بایگانی مبلغی رو به عنوان سختی کار دریافت مینمایم.آیا مشمول قوانین مشاغل سخت وزیان آور میشوم
علی ایزدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
سلام ازسال 72لغایت 94درمعدن زغالسنگ کارکردم بیمه ام کامل پرداخت نکردند وتوی این چندسال شرکت پانزده روز عید برای بعضی ازکارگران ردنکرده اندوهمچنین بعضی ماهها اعتصاب بود الان غیبت من ازیکسال بیشتراست والان هم بیمه بیکاری میگیرم به مدت 36ماه درضمن عنوان شغلی من کارگرساده هستش وجوشکار هست ازاول هم جوشکار بودم الان امیدی به باز نشستگی هست یانه درصورت امکان جوابمو بدهید باتشکر
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۱
با سلام⁦
آیا نگهبانی بصورت شیفتی شبکار و روزکار جز مشاغل سخت و زیان‌آور بحساب میاد آید ؟؟؟

باتشکر
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۲
ایا صحافی جزئ مشاغل سخت هست
اکبر قاسمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
سلام
لحاف دوزی جز مشاغل سخت به حساب میاد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
شغل حسابداری جز مشاغل سخت و زیان آور هست؟
صفر سخندان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
سلام اینجانب خدمت سربازیم در طول جنگ کردم چرا امتییاز نمی دهند باید سخت و زییان اور نیست در بیمه سابقه داشته باشیم
سخندان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۸
ایا زیراگس جزئ مشاغل سخت هست
ebifalah ebifalah
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
ایا راننده ماشین سنگین مثل لودر یا بیا بکو سخت زیان اور هست یا نه
حسن
|
United States
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
كاركردن با مواد يتروشيمى جز سختى كار محاسبه ميشود
فرامرز مرادی خانی ابادئ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
کارمخارن نفتی وگازئ باارتفا 20متر
فرامرز مرادی خانی ابادئ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
کارمخارن نفتی وگازئ باارتفا 20متر
وحید
|
United Kingdom
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
آیا کار در مرغداری جز مشاغل سخت است؟و بازنشستگی بیست سال را دارست؟
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
کارمند بانک یکی از پر استرس ترین مشاغل هست.از هر 10 کارمند بانک 7 نفرشون کچل شدن از استرس و مشغله کاری.چه زن چه مرد.زخم معده و کمر درد و غیره که بماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
آیا شغل کتابداری جزء مشاغل سخت قراردارد در قانون خدمات کشوری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
آیا شغل تخته کاری در رستوران جز مشاغل سخت وزیان آور می باشد ؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
چرا شغل یک نقشه بردار در کارگاه راهسازی سخت وزیان اور محسوب نمیشه ولی همین شغل در جاهای دیگر مثلا سنگ اهن چادرملو وزغالسنگ طبس محسوب میشه این چه عدالتی است .
حمیدرضا زارعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
آیا تراشکاری بمدت 6سال جزء مشاغل سخت و زیان آور میباشد؟؟؟
با تشکر
امین اکبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
مدیر محترم من به سوالی داشتم ما در انبار نفت کار میکنیم ماشینهای سوخت رسانی بنزین و گازوئیل و نفت سفیدرا بارگیری میکنیم هم باید رو ماشین باشیم وهم در معرض گیس بنزین من به سوال داشتم میخواستم بدانم کار ما جز مشاغل سخت هست یا نه ممنون میشم اگه جواب مترو بدید
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۵
آیا کارگران خدماتی که بیمارستان کار میکنند و با زباله های عفونی و مواد شوینده شیمیایی سروکار دارند جزوه سختی کار هستند
هاشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۵
آیا کارگران خدماتی که در بیمارستان با زباله‌های عفونی و مواد شوینده شیمیایی سروکار دارند جزوه سختی کار هستند
رضا ها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
سلام آیا کارگران نانوایی تماما جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب میشوند، یا کدام یک از آنها مشمول آ ن میباشند؟
عباس فرامرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
باسلام وخسته نباشید
کاردر باسکول جزء مشاغل سخت وزیان اور است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
سلام . ایا بیکاری یه فوق لیسانس و دارای هزارتا ندرک . ولی بیکار و کار نباشه . جز مسال سخت نیست ؟
علیرضا عزیزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
ایا سرپرست ماشین الات معدنی که محل کار در معدن است شامل سختی کار می شود؟
کارگرشرکت یاسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
من بیست سال متوالی درکارگاه گالوانیزه بودم میگن سختی کار نداره اینم مثل کارآونگان تازه اونا شش ساعت کارمیکردن ماهشت ساعت باتشکرما چکارکنیم
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
خوب کسایی که تو شرجی اهواز تو اشپز خونه ی رستوران با دمای 70درجه و رطوبت 90%کار میکنن...سخت و زیان اور نیست ....ملت مسخرست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
آیا پرسنل اتاق عمل که زیر گروه پرستاری هستند جز مشاعل سخت هست یانه
رضا صادقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
با سلام
من از سال 70 تا82 ممهماندار قطار اهواز تهران بودم بعد 15 سال هم هست به صورت کشیکی 12 ساعت کار 24 ساعت استراحت به صورت شب و روز بدون تعطیلی جوابگویی به ارباب رجوع وپاسخگویی به دو خط تلفن استفاده از بیسیم وآمپلی فایر واعلان از طریق بلندگو و کار با کامپیوتر خواستم ببینم سختی کار به من هم تعلق میگیره یا نه
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
با سلام
آیا نقشه برداری (ان قسمت ازکارهای اجرایی نقشه برداری راه که شامل میخ کوبی وبرداشت )میشود که بعضادرشرایط بد آب وهوایی هم صورت می گیرد . جزو مشاغل سخت و زیان آور هست یا خیر . ممنونم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
تاسیسات ونوسازی جزکدام گروه عوامل سختی است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
تاسیسات ونوسازی جزکدام گروه عوامل سختی است
صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
باسلام بنده اپراتوربچینگ هستم ایا سختی کار تعلق میگیره؟ ممنون راهنماییم کنید
مرضیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸
آیاکارمبل سازی درکارگاه برای خانم ها مشاغل سخت است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
آیا کار در کارخانه شیشه وسروکار داشتن با سیلیس و شیشه خرده وهمچنین فشارصوتی وارتعاشی جزو مشاغل سخت وزیان آور محسوب نمیشود
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۸
بنده در فرودگاه مهراباد ۲۲سال در باند فرودگاه زیر افتاب سوزان وهواپیما که سرب دارد کار میکنم ولی جز و مشاغل سخت حساب نمیکنند بخدا از دود هواپیما کم مونده بمیریم ولی جزو مشاغل سخت نیست
علیرضا اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
ایا رانندگان تاکسی جزوع مشاقل سخت است
علیرضا اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
ایا رانندگان تاکسی جزوع مشاقل سخت است
مجتبی
|
United Arab Emirates
|
۰۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
خبرنگاری جز مشاغل سخت هست
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
آیا شغلایی که در معرض مواد سرطان زای فرمالین هستن،جزو مشاغل سخت نمیشه؟؟؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
ایا رانندگی جرثقیل جز مشاغل سخت وزیان اور است
سید کاظم. سعادتیآن
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
کاردزآنتشارات زیآن اور است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
مرغداری مشعل سخت هست

آ
حسن علیپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
آیا شغل کارگران خبازی ها اهم از شاطری......در دستگاه گردان که با حرارت مستقیم سروکار دارد شامل سختی کار میشود یا نه؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدهید
باتشکر
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
باسلام من7 2 سال سابقه بیمه دارم که 25سال لاندری کارکرده ام سختی کار2بارتاییدشده ولی کارفرما پرونده پرسنلی برای بیمه نمیده اداره کارم رفتم میگن خودت راهی پیدا بگیربایدچکارکنم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
با سلام ایا شغل سوزنبانی درمشاغل راه اهن جز مشاغل سخت وزیان اور است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
با سلام ایا شغل سوزنبانی درمشاغل راه اهن جز مشاغل سخت وزیان اور است
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
آیانگهبانی درباغات بدون داشتن سرپناه متوسط ونبودروشنلیی.ودرگیرباسارقین سخت وزیان آوراست؟
سبحانیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
اینجانب به مدت 20سال در بخش خصوصی به صورت متوالی با مدرک تحصیلی کارشناس رادیولوژی به عنوان تکنسین رادیولوژی ومسئول فیزیک بهداشت مشغول کار میباشم ومدت 7سال هم در مراکزدولتی با شرکت های خدماتی دربخش های رادیولوژی وسی تی اسکن مشغول بودم آیا سخت وزیان آور شامل میشود متشکرم
ماری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
سلام خداییش مامایی شغل سختی نیست؟؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
سلام،بنظرتون کار در ملی حفاری که باید 14 روز دور از خانواده باشیم و در گرد و خاک و گرمای بالای 50 درجه و مواد شیمیایی کار کنیم جزو مشاغل سخت نباید باشه؟؟؟؟
محمد حسین خرسندی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
سلام. اداره کاراستان وشهرستان شغل مرا در ریخته گری تایید کردند.چرا بیمه به بهانه واریز حق بیمه کارگر ساده از طرف کارفرما ممانعت از بازنشستگی بنده میشود
تورج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
سلام من بیست سال هست در یک برشکاری ورق سنگین کار میکنم ایا میتوانم با سختی کار بازنشسته بشوم راهنمایی کنین. ایا برشکاری ورق سنگین و سیاه جزعی از سختی کار به حساب می اید ؟
پیردوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
من ده سال چاپخانه شرکت نفت کار کردم با دستگاه چاپ وکپی آیا جزمشاِغل زیان آور می باشد.باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
آیاکارگر سنگبری سختی زیان اور است
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
سلام ببخشید یعنی خدا رو خوش میاد کارگری که ۱۲ ساعت پشت دستگاه cnc تراش تو کارخونه قطعه سازی خودرو کار می‌کنه جز مشاغل سخت و زیان آور نباشه آخه چقدر ظلم
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
من موندم شما که حرف از راحتی و آسایش مردم میزنید کار سخت از نطر شما چیه؟؟؟ آیا لوله کشی ساختمان به اون سختی بوی لوله های پلاستیکی که یک عمر تو مشام پدرم رفته الانم تو سن پنحاه و دو سه سالگی ریه هاش داغون شدن دیک های بزرگ بخار کارخانجات که از حرارت بالا ده قدمی نمیشه رفت کار راحتی من به عنوان فرزندش تو ناز و رفاه غرق شدم خوشبحالم.

واقعا متاسفم براتون جواب این کلاهبرداری میدید.
شاپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
آیا آشپزخانه پتروشیمی جز مشاغل سخت محسوب میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
کار با مواد شیمایی با ماسک و پوشش مناسب قابل کنترل و کار خدماتی که با مردم بی عصاب سر و کار داره مشقت بار نه شغل سخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۹
از کی تا حالا تراشکاری جز کار سخت نیست این همه پروانه کشتی درست کردن و شافت انها با این همه زحمت تقریبا روزی 16 ساعت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
درکوره لعابی کار میکنم.گرما مواد سمی مذاب سر وصدا. داریم آیا سخت وزیان آور . شامل ما میشود..ممنون میشم راهنمایی کنید..
دامپزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
آیا کار دامپزشک که با رطوبت مداوم و عبور از صخره و مواجهه با هزاران حیوان بیمار و ... هست جز مشاغل سخت و زیان اور نیست
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
سلام من دکلبند هستم و در شرکت فراریز ارتباط مشغولم ولی شرکت من رو بیمه کارگر ساده کرده و وقتی از مدیران درخواست میکنم که بیمه دکلبندی بشم تحدید به اخراج میشم. لطفا راهنمایی کنید که چطور میتونم بیمه دکلبندی رو از شرکت بگیرم
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
سلام،من در شرکت تولید قطعات خودرو راننده لیفتراک هستم،ولی عنوان شغلی در لیست بیمه (خودرو۲)رد میشود آیا سختی زیان آور به من تعلق میگیرد متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
خاخ
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
سلام آیا کارخانه شیر خشک و پودر آب پنیر جزء مشاغل سخت و زیان آور است
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۳
آیا کارگاه سیم پیچی کار سخت حساب می شود
لطفی
|
United Arab Emirates
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
آیا عوارضیهای اتوبان مشاغل سخت میباشد
اکبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
باسلام ایا سختی کار شامل نیروگاه ها نمی شود
محمد علیپور
|
United States
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
من از سال 82 تا هم اکنون در اداره برق قسمت انشعابات که هر روز بصورت دايم بالای تیر برق برقدار در حال انجام کار هستم جزو مشاغل سخت محسوب میشود
شاطر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
خواهشن مارایاری وکمک کنید من نزدیک بیست سالی شاطرنانواهستم وتاکنون هیچ کارفرمایی قبول ندارن کارماجزء کارهای سخت میبایدونزدیک یک سالی هس وبینایی وهم پاهام سیاتیک ودیسک کمرگرفتم
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
چرا با این همه حرف و حدیث عدالت دفاع از حقوق بشر دفاع از کارگر ولی بنده با بیست و هفت سال سابقه کار وسختی کارم درنانوایی هیچ اداره کاری جواب خوب و روشنی به بنده نمی دهند چرا
افراسیابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
باسلام وخسته نباشید.یه سوال داشتم.من ۹سال هست توی یه شرکت حفاری به عنوان کارشناس آزمایشگاه مشغول هستم و لیست بیمه ام کارشناس آزمایشگاه .آیا جز مشاغل سخت محسوب میشوم
رسول دیبازر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
سلام..عسلویه پتروشیمی ها وپروژه ها و کارخانه های صنعتی شرین سازی اب ک با موادشیمیایی وتعمیرات انها وبقیه کارخانجات درعسلویه شامل سختی کار محسوب میشوند..جوشکار که شامل جوش آرگون واشعه های مختلف شرایط بد اب هوایی با گرما وشرژی ۹۰درصدی ک از هر۱۰۰۰نفردر ایران نمیتونن در اینجا کار کنند آیا مشاغل سخت محسوب نمیشوند..ایا در سازمان اداره کار کسی امده به من کارگر بگه چی به چیه..آبا تا حالا امدین سری به ما در شرکت ها بزنین
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
پرستاری که درروز باوجود این همه حجم کاری که بهش سپرده شده وباکلی مریض سروکارداره که خبرنداره کدوم یکی به چه بیماری مسری مبتلاست وجواب سوالات بی پایان همراهان بیماران روباید بده وهزاران مسولیت دیگر جزمشاغل سخت نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
با سلام ایا شغل تحصیلداری در شرکت که همش باید توی هر اب و هوایی روی موتور باشی و از این ور شهر بری اون ور شهر جزء مشاغل سخت نیست فرودگاه مهرابادی یه دفعه زنگ میزنن باید بری ولنجک
سيامك جهانگشا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
من اتش نشان در نيروگاه برق هستم . مدت ده سال بدون اطلاع و بصورت مخفيانه بيمه من با عنوان كارگر ساده پرداخت و با مطلع شدن واعتراض عنوان شغلي تبديل به اتش نشان شد.
ايا ان ده سال با عنوان كارگر ساده با بقيه سالها تجميع خواهد شد و ايا اصلا اتش نشاني سازمانهايي به غير از اتش نشاني شهر جزو مشاغل سخت و زيان اور محسوب ميشود؟
محسن عروجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
کارکردن در کارخانه سیمان جز مشاغل سخته؟
محمد رضا عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۴
شغلی مثل خدمات هم باید شمال این سختی زیان اور باشه چون با مرده شور هیچ فرقی نمیکنه همش باید نظافت کنه و خدمات بده به یه عالم پرسنل لطفا قانونی بذارید که این قشر زحمت کش هم زود بازنشسته بشن
مولایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
سلام نقاش تابلو در کارخانه جزئسختی کار است؟؟ نقاش ماشین چطور؟
باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
باعرض سلام .
خسته نباشید.
خواستم بدونم شغل موتورسازی جزومشاغل سخت است؟
سعیدکریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
سلام ،میخواستم بدونم کارگران نانوایی جز مشاغل سخت وزیان آور هسنتد ؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
سلام من توی غسالخانه کار میکنم و هر روزحداقل 13 الی 15 جنازه را غسل و کفن میکنیم ولی جز مشاغل سخت نیستیم.
مسئولین لطفا رسیدگی کنند
با تشکر
معین
|
Netherlands
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
باسلام وعرض پوزش،من میخواستم بدونم کاردرتولیداونم کاراتوکاری جزوکارسخت وزیان آورنیست وحقوقش واقعاچقدره
maryam
|
France
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
بیمه سخته خدایی؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf شهاب الدین عزیزی خادم سینوفارم روز درختکاری