بازدید 2740
اولتیماتوم زنگنه:
وزیر نفت تاکید کرد اگر یک مجتمع پتروشیمی عمدا دستورات HSE ابلاغ شده رادر زمان های معقول رعایت نکند، وزارت نفت دستور قطع خوراک را صادر می‌کند.
کد خبر: ۶۱۴۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷ 13 August 2016
وزیر نفت تاکید کرد اگر یک مجتمع پتروشیمی عمدا دستورات HSE ابلاغ شده رادر زمان های معقول رعایت نکند، وزارت نفت دستور قطع خوراک را صادر می‌کند.

بیژن نامدار زنگنه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری مبنی بر قطع خوراک پتروشیمی ها گفت:نحوه انتشار این خبر صحیح نبوده موضوع از این قرار است که اگر یک مجتمع پتروشمیمی و یا پالایشگاه ها عمدا دستورات HSE ابلاغ شده را عمدا در زمان های معقول رعایت نکند و خطر امنیت ملی همانند آتش سوزی جبران ناپذیر ایجاد کند، حاکمیتی برخورد کرده و دستور قطع خوراک را صادر می کنیم.

یک نسخه از متن قراردادها به صورت طبقه بندی شده به مجلس ارائه می شود

وزیر نفت در خصوص بررسی قراردادهای نفتی در مجلس افزود:وزارت نفت موظف است اصول و قواعد تصویب شده در هیئت دولت را تقدیم رییس مجلس کند و اگر رییس مجلس و هیئت تطبیق مصوبات ایرادی بر این قراردادها وارد دانستند، برگشت خورده و اصلاح می شود، در غیر اینصورت به متن مقررات قانونی تبدیل می شود، همچنین یک نسخه از متن قراردادها به صورت طبقه بندی شده به مجلس ارائه می شود.

افزایش بازیافت نفت امری حیاتی برای صنعت نفت کشور است

نامدارزنگنه ادامه داد: مقرر شده از ظرفیت های تجربی،تخصصی و نظارتی کمیسیون انرژی و کارگروه حقوقی و قراردادها در قراردادهای جدید استفاده شود و مسئولان و کارشناسان وزارت نفت در یک تعامل توضیحات لازم را به اعضای کمیسیون ارائه دهند.

وی با بیان اینکه افزایش بازیافت نفت امری حیاتی برای صنعت نفت کشور است، یادآور شد:اگر در بازیافت نفت کوتاهی شود، آیندگان ما را نخواهند بخشید، که کمیسیون انرژی مجلس در این زمینه بسیار مشوق بوده و برای بازیافت باید از روش های مختلف استفاده کرد و نمی توان به یک روش اکتفا کرد.

یک درصد افزایش بازیافت نفت حدود 300 میلیارد دلار برای کشور درآمد حاصل می کند

عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به اینکه قراردادهای جدید نفتی به اجرا نزدیک می شود، افزود:یک درصد افزایش بازیافت نفت حدود 300 میلیارد دلار برای کشور درآمد حاصل می کند، در حالی که سرمایه گذاری در این حوزه  30 درصد این مبلغ نمی شود.

حدود نه میدان اصلی که بیش از 70 درصد تولید کشور بر عهده آنها بوده فرسوده شده است

زنگنه با بیان اینکه بسیاری از میدان های نفتی کشور فرسوده شده است، ادامه داد:نیم عمر بسیاری از میدان های نفتی تمام شده و افت تولید پیدا کرده اند، حدود نه میدان اصلی که بیش از 70 درصد تولید کشور بر عهده آنها است، فرسوده شده و نباید رها شود، که آسیب به آنها تولید را دچار مشکل می کند.

وزیر نفت تصریح کرد:مخازن پارس جنوبی نباید با افت فشار در مخزن آسیب ببیند به خصوص در بخش میعانات گازی که افت فشار می تواند آسیب فراوانی به مخزن وارد کند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
گروه های شغلی سایت غنی سازی نطنز ماه رمضان غنی سازی اورانیوم دعای روز چهارم رمضان