بازدید 55323
گزارش تحلیلی پنجم مرداد بازار سرمایه
امروز شاخص روند مثبت خود را که از چندین روز گذشته آغاز کرده بود را همچنان حفظ کرد و با 34.56 واحد رشد به رقم 75501.1 واحد رسید.
کد خبر: ۶۰۹۳۵۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳ 26 July 2016
امروز شاخص روند مثبت خود را که از چندین روز گذشته آغاز کرده بود را همچنان حفظ کرد و با 34.56 واحد رشد به رقم 75501.1 واحد رسید. 

به گزارش تابناک اقتصادی، البته این رشد شاخص درحالی رقم زد که ابتدای بازار با بلوک زنی در شرکت صنایع خلیج فارس باعث شد که 36 واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس بگذارد و به طور کلی نسبت به چند روز گذشته شاهد کمترین حجم در این هفته تا امروز بودیم. امروز برخلاف سه روز گذشته هفته جاری، شاهد افزایش عرضه و غلبه آن بر تقاضابودیم ولی در انتهای بازار شاهد افزایش تقاضا و بازگشت شاخص به مدار مثبت خود بودیم. به طور کلی بازار متعادل تری نسبت به دیروز در اکثر گروه ها مشاهده شدو همانطور که دیروز پیش بینی کردیم رفته رفته هر چه از زمان بازار می گذشت بازار بیشتر متعادل می شد. 

گروه قندو شکر

در گروه قند و شکر، شاهد اقبال سرمایه گذاران به این گروه بودیم. درصدر جو خرید در بازار قرار داشت. از 12 شرکت قابل فعال این گروه، همه 12 سهم با افزایش قیمت نسبت به دیروز مواجه شدند. همه ی شرکت های این گروه به جز شرکت قند شیرین خراسان (که این سهم در 2درصد مثبت بسته شد)با صف خرید امروز را به پایان رساندند. بیشترین افزایش قیمت را شرکت قند بیستون با 8.3 درصد مثبت به خود اختصاص داد. دلایل اقبال به این گروه افزایش قیمت نرخ هر کیلو شرکت در بازار از 2700 یه نزدیک 4000 تومان ذکر می شود که در این خصوص معاون وزیر جهاد کشاورزی از توزیع 155 هزار تن شکر تا پایان مردادماه در بازار خبر داد و گفت: در 3 ماه گذشته نیز 165 هزار تن شکر در بازار توزیع شده است.

گروه محصولات کاغذی

در گروه محصولات کاغذی، شاهد معاملات پرحجم نسبت روز کاری قبل بودیم و این گروه جز دومین گروه های پرتقاضای بازار بود که جو خرید در آن مشهود بود. هر سه سهام این گروه با افزایش قیمت روبرو شدند به طوری که هر سه سهم با صف خرید به کار خود پایان دادندو بیشترین حجم معاملات این گروه را شرکت گروه صنایع کاغذی پارس با بیش از صد میلیون معامله به خود اختصاص داد. کمترین پی بر ای متعلق به نماد چکاپا و بیشترین پی بر ای متعلق به شرکت صنایع کاغذسازی کاوه است.

گروه استخراج ذغال سنگ

در گروه استخراج ذغال سنگ، همه شرکت های گروه با افزایش قیمت نسبت به روز کاری قبل به پایان رساندند. این گروه سومین گروه در بازار بود که جو خرید در آن حاکم بود. دو شرکت ذغال سنگ نگین طبس و صنعتی و معدنی شمال شرق با صف خرید بسته شدند. بیشترین حجم این گروه متعلق به نماد کطبس و کمترین پی بر ای متعلق به نماد کپرور با 12.73 واحد می باشد. نکته جالب پی بر ای بالای شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق با 190واحد می باشد که نشاندهنده انتظار بازار از سودآوری بالای این شرکت درآینده دارد.

گروه محصولات غذایی

در گروه محصولات غذایی، معاملات پرحجمی در این گروه شاهد بودیم. از 19 شرکت فعال در این گروه 12 شرکت در درصد های مثبت و 7 شرکت در درصدی منفی به کار خود پایان دادند. صف های خرید این گروه را شرکت های شیرپاستوریزه پگاه فارس، لبنیاک پاک، پگاه آذربایجان غربی، شرکت صنایع غذایی مینو شرق، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، سالمین و لبنیات کالبر به خود اختصاص دادند و در مقابل تنها صف فروش این گروه متعلق به شرکت بیسکویت گرجی بود. بیشترین حجم معاملات این گروه را لبنیاک پاک داشت. بیشترین پی بر ای را شرکت پگاه آذربایجان غربی با بیش از 39 واحد به خود اختصاص داده است.

گروه خودرو و قطعات ساخت

در گروه خودرو و قطعات ساخت، 13 شرکت از بیست و هفت نماد قابل معامله در درصدهای مثبت و نماد 14 شرکت در درصدهای منفی به کار خود پایان دادند. نماد دو شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و سرمایه گذاری رنا تا نزدیکی صف فروش هم رفتند. صف خرید این گروه متعلق به شرکت چرخشگر بود. در این گروه شرکت مهندسی ماشین ایران با بیش از 7 درصد مثبت به کار خود پایان داد. بیشترین حجم معاملات نیز همانند چند روز کاری قبل، متعلق به شرکت زامیاد با بیش از 90 میلیون سهم بود. با بازگشایی ایران خودرو شاهد کاهش حجم و معاملات منفی در این گروه بودیم. باید دید شرکت سایپا در چه بازاری و چگونه بازگشایی خواهد شد. در گزارش سه ماهه شرکت پارس خودرو شاهد تحقق سود عملیاتی 33 ریالی به ازای هر سهم بودیم که این شرکت براساس عملکرد 3ماهه خود ، پیش بینی سود عملیاتی هر سهم منتهی به 30/12/1395 خود را 321 ریال اعلام کرده است. این گزارشات نوید رونق گرفتن شرکت های این گروه در بلندمدت را می دهد.

گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای

گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای، در این گروه شاهد معاملات متعادل تر و مثبت تری نسبت به روز کاری قبل بودیم به طوریکه از  12 شرکت قابل معامله ، 7 شرکت با افزایش قیمت و 5 شرکت با کاهش قیمت مواجه شد. تنها صف خرید متعلق به شرکت های پالایش نفت شیراز، پالایش نفت لاوان و پالایش نفت تبریز بود. بیشترین حجم معاملات متعلق به شرکت پالایش نفت تبریز بود. شرکت های پالایشگاهی این گروه همگی به علت عدم دریافت قیمت های مواد اولیه و محصولات و فرآورده هایشان در شفاف سازی هایی که روی کدال منتشر کردند ، عدم ارائه گزارش های 3 ماهه خود را به بازار مخابره کردند. این در حالی است که میزان تولید و فروش آنها بسیار مناسب ارزیابی می شود. کمترین پی بر ای رو در شرکت های پالایشگاهی ، شرکت پالایش نفت تبریز که امروز در صدر حجم معاملات این گروه بود، به خود اختصاص داده است.

گروه فلزات اساسی

در گروه فلزات اساسی، امروز نسبت به دیروز، شاهد استقبال کمتر سرمایه گذاران به سهام این گروه بودیم به طوری که بیشترین عرضه و جو فروش در این گروه کاملا آشکار بود. از 18 سهام فعال گروه، 3نماد مثبت و 15 نماد منفی  به کار خود پایان دادند. در این گروه شرکت فولاد خراسان با صف خرید امروز را به پایان رساند.صف فروش این گروه را شرکت های فولاد امیرکبیر کاشان به خود اختصاص داده بود. بیشترین حجم معاملات متعلق به نماد فولاد2 با 47 میلیون سهم بود. این گروه همچنان می تواند مورد استقبال بازار گردد چون روند قیمت های جهانی روی و مس همچنان صعودی پیش بینی می شود. و این منفی ها فقط اصلاح موقت در سهام این گروه می تواند باشد.

به گزارش تابناک اقتصادی، یکی از رویدادهای مهم امروز شنیده هایی از افزایش نرخ هر کیلو شکر از 2700 تا 4000 تومان بود که در همین رابطه معاون وزیر جهاد کشاورزی از توزیع 155 هزار تن شکر تا پایان مرداد ماه در بازار خبر داد و نیز گفت: در 3 ماه گذشته نیز 165 هزار تن شکر در بازار توزیع شده است. همچنان اعتراض شدید سهامداران پلی اکریل اصفهان ادامه دارد و گویا هنوز این اعتراضات سهامداران و کارگران شرکت نتیجه نداده است. به گفته کارگران، این شرکت با 30 درصد ظرفیت خود کار می کند و حقوق کارگران از فروردین ماه پرداخت نشده است. این شرکت که درخواست افزایش سرمایه بیش از 1200 درصدی را بهمراه چند صد درصد آورده نقدی را در مجمع عمومی عادی سالیانه به سازمان بورس داده بود اما در هفته گذشته سازمان تنها با 290 درصد آن از محل مازاد تجدید ارزیابی ها موافقت کرد. در این جا باید دید مسئولین امر بخصوص وزیر صنعت،معدن و بازرگانی، جناب آقای نعمت زاده و ارکان دولت چه راهکاریی برای جلوگیری از ورشکستگی اینگونه شرکت ها دارند. 


اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۳۶
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
آره یاد تیم فوتبال پلی اکریل هم به حیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
آقای روحانی هر زودتر با سازمان بورس تماس بگیرید و این مشکل افزایش سرمایه 1185% پلی اکریل اصفهان را حل کنید تا دیر نشده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
این افزایش سرمایه باید کلش تایید بشه وگرنه شرکت ورشکسته میشود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
چه ربطی به اقای روحانی؟ او که مسوول ورشکسته تک تک شرکت هایی ایرانی نیست، این یک اصل اقتصاد شرکتی که نمی تواند خود اداره کند بهتره که اعلام ورشکستگی کند
امیر از قوچان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
شرکتی با زیان انباشته 600 تومان برای هر سهم 100 تومانی بنظرتان ورشکسته نیست؟
به بیان ساده تر هر فرد با خرید یک سهم 600 تومان زیان نصیبش می شود.من موندم که سهامداران جدید با کدوم منطق سهام این شرکت ورشکسته رو خریدن؟ آیا صرف ادعای افزایش سرمایه 1200 درصدی
از محل تجدید ارزیابی موجب این خرید شده؟
مگه در تجدید ارزیابی قراره چیز تازه ای به شرکت افزوده بشه؟ همه می دانیم که در تجدید ارزیابی قیمت مثلا" زمین کازخانه که به قیمت بهای تمام شده تاریخی ( زمان خرید مثلا" پنجاه سال پیش ) ثبت شده دوباره ارزیابی شده و به قیمت حال حاضر در دفاتر ثبت میشه و صرفا" ابزاریه که شرکتها با توسل به اون خودشو از قید زیان انباشته رها کنند و به فعالیت ادامه بدن.فقط همین و نه هیچ چیز دیگه ای
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
با تعهدی که شرکت از آورده داده و افزایش سرمایه 1185% شرکت از ماده 141 خارج میشود و طبق گزارش حسابرسی شرکت پلی اکریل با این افزایش سرمایه بعد از مدتی به سود میرسد. پس سازمان حق ندارد مخالفت کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
آقای روحانی قربونت بعد از اینکه فرمایش اقا رو انجام دادی چند کیلو گوجه هم از سر کوچه محمود اینا برا ما بخر بیار بده دست نگهبان ساختمون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
متاسفانه سازمان بورس با هدف زمین زدن شرکت پلی اکریل فقط 290% از 1185% افزایش سرمایه شرکت پلی اکریل را تایید کرده و باعث این اقدام سازمان بورس باعث ورشکست شدن این شرکت خواهد شد. از مسولین کشوری تقاضا داریم تا به مدیران سازمان بورس دستور دهند تا با افزایش سرمایه 1185% شپلی (پلی اکریل) موافقت کنند تا در سال حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی این شرکت از ورشکستگی نجات پیدا کند و بهبود پیدا کند.
این افزایش سرمایه 1185% را سازمان حسابرسی و کارشناسان دادگستری تایید کردند ولی بورس در اقدامی تبعیض آمیر و ناعدالنه فقط با 290% آن موافقت کرده است که باعث نابودی کارگران ، سهامداران و شرکت پلی اکریل اصفهان شده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی هیچ عایدی برای شرکت ها ندارد. . کار سازمان بورس کاملا درست بوده است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
خود شرکت پلی اکریل وقتی اعلام کرده به این افزایش سرمایه 1185% نیاز داره و منجر میشود از سال چهارم به بعد به سود برسد چرا سازمان باید سنگ اندازی کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
یعنی مشکل پلی اکریل افزایش سرمایه است؟ یعنی با تجدید ارزیابی دارایی هایش زیاد می شه وجه نقد میاره و وضعش خوب میشه؟ همیت دارایی‌هاست هیچ تغییری تو شرایطش ایجاد نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
مشکلش حل نمیشه،فقط یه عده نوسانگیر و سفته باز میخاستن این افزایش سرمایه رو بده و سهامشون رو قالب کنند که موفق نشدند
بهزادی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
دقیقاً...خداروشکر که موفق نشدند اون نوسانگیرها و سفته بازا. مگه همونا نبودن که از 170 رسوندنش به 470؟ آخه طمع تا چه حد؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
قیمت این سهم بخاطر تبعیض و ناعدالتی از 570 تا 400 تومان افت کرده است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
طبق گزارش حسابرسی افزایش سرمایه 1185% باعث میشود شرکت پلی اکریل در سالهای آتی به سود دهی برسد و از خطر ورشکستگی نجات پیدا کند ولی سازمان بورس سنگ اندازی کرده
حمزه لو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
صنعت نوسازی نیاز دارد پلی اکریل و ارج ودیگر صنایع باید به تکنولوژی روز نوسازی شود تا بتوانند توجیه کار کردن داشته باشند در غیر این صورت باید بسته و بیکاری بیشتر شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
باانچه که باعث رونق میشه بایدموافقت بشه اقتصادمقاومتی شعارکه نیست بایددرعمل برای شرکتهایی مثل پلی اکریل خودشو نشون بده.
من6000سهم ازپلی اکریل دارم نبایدبعداز6ماه بسته بودن اینجورسهامداران راناامیدکنن.حداقل ازقبل بازبودتادست سهامداربرای خریدوفروش بسته نباشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
مشکل تبعیض است . همین شرایط رو مجموعه سایپا داشت و جناب ابوترابی اجازه افزایش سرمایه دادند. اما درباره شپلی تبعیض روا داشتند.
کارگران و سهامداران شرکت پلی اکریل ایران
|
Netherlands
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
با سلام
از طرف عده ای از کارگران و سهامداران شرکت پلی اکریل ایران

تنها کارخانه تولید نخ کشور با رفتارهای مشکوک بعضی از کارمندان سازمان بورس در آستانه ورشکستگی کامل واخراج هزاران کارگر قرار گرفت.
روزی کشوهای جهان افتخار میکردند که پرچمشون از پارچه ایرانی است و امروز با برخورد عجیب مسئولان دولتی شاهد این خواهیم بود که تنها تولید کننده نخ و مادر صنایع نساجی کشور باید تعطیل بشه!

عده ای میخوان شرکت پلی اکریل از زیان خارج نشه و زمین بخوره به دلایلی که از این بحث خارجه...

شرکت حدود یک میلیارد تومن پارسال به حساب کانون دادگستری برای تجدید ارزیابی واریز کرده!
و نماینده سازمان تو جلسه سالیانه قول داد هیچ مشکلی در پیش راه این شرکت برای افزایش سرمایه وجود نداره.
سهامدار عمده به سازمان تضمین کتبی داده بعد از 1200 درصد افزایش سرمایه مقداری هم از آورده افزایش سرمایه بده تا از زیان خارج بشه ،چیزی که عرف است به عنوان مثال در خاذین این کار صورت گرفته است.

بخشی از افزایش سرمایه از دارایی های استهلاک پذیر میباشد که طبق قانون مشکلی ازین بابت نمی باشد،
اما سازمان برای اینکه بتواند جلوی افزایش سرمایه رو بگیره تا این که شرکت رو وادار به ورشکستگی کنه، قانون جدیدی از خودش در اورده مبنی بر این که با اینکار زیان شرکت بیشتر میشود!
خوب این که مشخص است افزایش سرمایه از این طریق به صورت صوری زیان را افزایش میدهد،

اما هدف خارج شدن از قانون 141 تجارت است تا شرکت بتواند وام کم بهره خارجی بگیره و بتونه تمام خطوط تولیدش رو فعال کنه و ازین وضعیت خارج بشه.
ضمنا سازمان 6 ماه است که به این طبقه از افزایش سرمایه گیر داده بود که مدارکش ناقص است وفکرش هم نمیکرد که شرکت بتونه اونها رو به علت پیچیدگی تکمیل کنه منتهی بعد از تکمیل مدارک، زمانی که همه چیز کامل شده بود و شرکت هم تضمین داده بود که از آورده هم افزایش سرمایه خواهد داشت ،
ناگهان حرکت عجیبی رو از طرف سازمان شاهد بودیم!

به طور کلی می تونم بگم اگر این افزایش سرمایه که کاملا تمام مراحل اداری و قانونی اون طی یک سال ونیم با سختی و هزینه بسیار انجام شده، انجام نگیره شرکت مادر نساجی ایران از حالت نیمه تعطیلی به حالت تعطیلی کشیده میشه و کشور از این به بعد باید تمامی نخ خودش رو از خارج وارد کنه.

این احتمال وجود داره که وارد کنندگان هم در این کار دخیل باشند ، چون از این مسئله به شدت منفعت می برند...

ضمنا سفته باز هایی که به باند قدرت وابسته بودند 6 ماه پیش با بالاترین قیمت از سهم خارج شده بودند!
انگار که میدونستند ، به شرکت قرار نیست اجازه داده بشه از قانون 141 خارج بشه ...
پاسخ ها
امیر از قوچان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
و شرکت هم تضمین داده بود که از آورده هم افزایش
سرمایه خواهد داشت ،
این متن نه توسط سهامداران و نه توسط کارگران نوشته شده.
اینها دست نوشته های سهامداران جزء نوسان گیری نوشته شده که حداقل سواد بورس رو هم نداره.و و عدم دسترسی به سود خیالی موجب شده که از قول کارگران رنجنامه بنویسد.
دوست عزیز مگر شرکت پلی اکریل و یا هر شرکتی می تواند از محل آورده های خودش افزایش سرمایه بدهد؟ میشه بفرمایید سهامی که به این طریق بوجود می آیند متعلق به چه فردی می باشد؟ نفرمائید خود کارخانه که قانون ایران هم مانند غالب کشورها سهام خزانه را ممنوع کرده است؟تفصیل بیشتر را در کتابهای مرتبط با قوانین تجاری می توانید پی بگیرید.
از آن گذشته کدامیک از بانک های خارجی اعطای وام را منوط به رفع تنگنای ماده 141 قانون تجارت ایران کرده اند که به این طریق شایعه سازی می کنید؟
ضمنا" صرف پرداخت پول به کارشناسان رسمی مبین قبول تجدید ارزیابی نیست. تجدید ارزیابی الزاناتی دارد که سازمان بورس با عنایت به آنها با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی مخالفت کرده.
چقدر دلم می خواست اسم کشورهایی که به داشتن پارچه تولیدی پلی اکریل در پرچم هایشان افتخار می کردند رو می دونستم
اسم این کشورها رو بهم میگی؟
در نهایت : نوسان گیران گنجشک روزی هایی هستند که خداوند در دهان آنها دانه ای ارزن به امید نمردن و رسیدن به فردا خواهد گذاشت
ناشناس
| Netherlands |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۷
نخیر عزیز من سهامدار عمده قول تضمین از آورده رو داده
ضمنا بله بانک ها به شرکت های مشمول 141 وام نمیدند و ال سی هم باز نمیشه

ضمنا بله زمانی در گذشته ، ایران مهد پارچه دنیا بود
و متاسفانه با این تفکر شما به این روز رسیدیم
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
بد هم نیست خوب حیله ای هست واسه این که ورشکسته اعلام بشه نصف قیمت منتقل می کنن و خیلیا این وسط به پول کلان میرسن.دوره تحریم یکجور مردم رو .... الان هم که تحریما می خواد بره کنار اینجوری مردم رو کنار میزنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
این افزایش سرمایه 1185% باید کلش تایید بشه وگرنه شرکت ورشکسته میشود
موسلین کشوری لطفا تا دیر نشده به مدیران بورسی بگید این مشکل را حل کنند
صحبت از بزرگترین شرکت نساجی ایران است که در شرف نابودی قرار گرفته است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
روحانی مچکریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
مقصر اصلی همان کاسبان تحریم هستند که چوب لای چرخ دولت میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
واقغا جای تاسف داره در سالی که شعار حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی است هیچ حمایتی از این شرکت بزرگ نمیشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
جناب رییس جمهور به جای شعار از حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی بهتر نیست یکم عمل کنید ؟
شرکت های بزرگ یکی یکی در حال ورشکست شدن هستند شرکت قبلی ارج بود این دفعه پلی اکریل
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
متاسفانه یک عده فرصت طلب بخاطر منافع شخصی کشور را به سمت تحریم و جنگ سوق میدهند و نیجه آن هم نابودی صنایع و کارخانجات کشور است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
يكى از ضروريات ، ارائه راهكار ، سياستگذارى و تقويت صنايع و نجات صنعت از ورشكستگى است ، دولت ستادى عمل كند واز تمام نيروهاى با تجربه و كاربلد و دلسوز استفاده كند . و اعلام بسيج ملى كند ، قدرت جذب داشته باشد نه دفع .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
این شرکت با 30 درصد ظرفیت خود کار می کند و حقوق کارگران از فروردین ماه پرداخت نشده است. این شرکت که درخواست افزایش سرمایه بیش از 1200 درصدی را بهمراه چند صد درصد آورده نقدی را در مجمع عمومی عادی سالیانه به سازمان بورس داده بود اما در هفته گذشته سازمان تنها با 290 درصد آن از محل مازاد تجدید ارزیابی ها موافقت کرد. در این جا باید دید مسئولین امر بخصوص وزیر صنعت،معدن و بازرگانی، جناب آقای نعمت زاده و ارکان دولت چه راهکاریی برای جلوگیری از ورشکستگی اینگونه شرکت ها دارند.


واقعا چرا این همه تبعیض در بورس چرا باید با افزایش سرمایه ۱۱۸۵٪ که سازمان حسابرسی و کارشناسان دادگستری تایید کردند سازمان بورس فقط ۲۹۰٪ از آن را قبول کند تا یک ضربه بزرگ به تولید داخلی ما وارد شود و شرکت پلی اکریل را با این اقدام در شرف ورشکستگی قرار دهد
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
دولتها، فقط صنعت خودرو را ملی می دانند و حمایت می کنند.
ایوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
این افزایش سرمایه ازمحل تجدید ارزیابی دیگه چه صیغه ای که درست کردن .این فنگ خودرویها انداختن توبورس .
اخرشم بورس نابود می کنند . به این سهامدارها شپلی هم باید گفت مگه مجبورتان کردن که گوش به شایعات بدین سهام شرکت زیانده را بخرید . واقعا طمع بد چیزیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
با تعهدی که شرکت از آورده داده و افزایش سرمایه 1185% شرکت از ماده 141 خارج میشود و طبق گزارش حسابرسی شرکت پلی اکریل با این افزایش سرمایه بعد از مدتی به سود میرسد. پس سازمان حق ندارد مخالفت کند
مهدی
|
Canada
|
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۷
ایا کسی هست که اعتقاد داشته باشد هیچگاه پلی اکریل میتواند از این وضعیت خارج شود؟ آیا هیچ کس هست که باور کند که حتی با صد ها و هزار ها میلیار ریال پلی اکریل هیچ گاه میتواند روی پای خود بایستد و واقعا کار کند و از پس هزینه ها بر بیاید؟ مشکل پول نیست. هر گونه کمک مادی و قانونی در دراز مدت بی تاثیر است و عاقبت این کارخانه نیز کاملا مشخص است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۱
این کارخونه بدلیل سو مدیریت وبی توجهی به تغییرات تکنولوژی صنعت مربوطه از سال های 78و79به بعد بسمت نابودی پیش رفت...
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
جناب روحانی ومسئولین

بداد گروه ماشین سازی تبریز وکارگران مفلوکش بر سید که ده ساله به بهانه خصوصی سازی دست وبالش را بستید وبه مرگ تدریجی از بین رفته شیش ماهیه بعنوان دیون انداختید به صندوق ورشکسته قولاد اونهم قبول نمی کنه !!! کارخونه وکارگراه علاف وبلاتکلیفند ! نه کار نه دریافتی نه فریاد رسی فقط جنگ زرگری ووعده ووعید دروغ !!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه اجلاس داووس علی دیواندری زینب ابوطالبی سم آفلاتوکسین سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا حمید ابوطالبی