بازدید 25408
جزئیات فیلمی که شورای پروانه نمایش به اتفاق آرا به آرشیو فرستاد؛

«ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» پروانه نمایش دریافت نخواهد کرد

در جلسه بازبینی فیلم «ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» همگی اعضای شورای پروانه نمایش به عدم صدور پروانه نمایش برای این فیلم رأی دادند؛ بنابراین، طرح این موضوع که فیلم کاهانی با اعمال اصلاحیه پروانه نمایش دریافت می‌کند، واقعیت ندارد. این تصمیم دو ماه پیش به عوامل فیلم اعلام شده اما اکنون رسانه‌ای شده است.
کد خبر: ۶۰۰۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۱ 23 June 2016
«ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» پروانه نمایش دریافت نخواهد کرد
فیلم «ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» تازه‌ترین اثر عبدالرضا کاهانی همچون آثار پیشینش در مسیر دریافت پروانه نمایش با حواشی همراه شده اما این بار با این تفاوت که فیلم تازه کاهانی بنا بر تصمیم شورای پروانه نمایش، پروانه نمایش دریافت نخواهد کرد و امکان اکران عمومی نخواهد داشت؛ تصمیمی که حدود چهار هفته پیش به عوامل این فیلم ابلاغ شده، ولی اکنون رسانه‌ای شده است.

به گزارش «تابناک»، عبدالرضا کاهانی مسیر فیلمسازی پرچالشی را پشت سر گذاشته و «اسب حیوان نجیبی است»، «بی‌خودوبی‌جهت» و «استراحت» مطلق هر یک با چالش‌هایی در مسیر اکران عمومی مواجه شدند؛ اما در نهایت همه این آثار روی پرده بزرگ سالن‌های سینمای ایران به نمایش درآمدند و عموم مردم به تماشای سینمای ابزورد این کارگردان نشستند.

اما «ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» تازه‌ترین ساخته کاهانی با چالشی جدی‌تر مواجه است و احتمالاً هیچ ‌گاه -لااقل در طول چند سال آینده- پروانه نمایش دریافت نخواهد کرد و به اکران عمومی درنخواهد آمد تا این نخستین اثر این فیلمساز باشد که حتی با حذف یک یا چند سکانس نیز امکان نمایش آن فراهم نمی‌شود و کلیت اثر از سوی شورای پروانه نمایش مردود شناخته شده است.«ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» پروانه نمایش دریافت نخواهد کرد

البته این تصمیم اتفاق تازه‌ای نیست و بر پایه اطلاعات «تابناک»، حدود دو ماه پیش به سازندگان «ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» اعلام شده بوده که این فیلم پروانه نمایش دریافت نخواهد کرد؛ اما سازندگان این فیلم در روزهای اخیر و پس از آنکه رایزنی‌هایشان با برخی مدیران کلیدی بی‌سرانجام بوده، خبر عدم صدور پروانه نمایش برای فیلم تازه کاهانی را رسانه‌ای کرده‌اند.

«ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» که مهناز افشار، طناز طباطبایی و آیدا ماهیانی در آن نقش سه دختر را بازی می‌کنند، داستان سه دختر است که روابط نامتعارفی با مردان مختلف دارند و مجموعه‌ای از دیالوگ‌ها و ری‌اکشن‌ها را در این بستر داستانی به نمایش می‌گذارند و تا فینال فیلم نیز این روند ادامه می‌یابد. بدین ترتیب، این  کل اثر را در برمی‌گیرد و در چند دیالوگ یا چند سکانس خلاصه نمی‌شود که با حذف این سکانس‌ها فیلم را به نمایش درآورد.

بنابراین طرح این موضوع که فیلم کاهانی با اعمال اصلاحیه پروانه نمایش دریافت می‌کند، واقعیت ندارد و اینکه فیلم به دلیل بازی آیدا ماهیانی (یک مدل زن) توقیف شده نیز با حقیقت نسبتی ندارد. در واقع این فیلم به گونه‌ای از سوی شورای پروانه نمایش به بایگانی سپرده شده و کلیت اثر -حتی نوع پوشش‌ بازیگران- از سوی اعضای این شورا با نقد جدی روبه رو شده که امکانی برای صدور پروانه نمایش نگذاشته است.

بنا بر اطلاعات «تابناک»، که در جلسه بازبینی فیلم «ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» همگی اعضای شورای پروانه نمایش به اتفاق آرا به عدم صدور پروانه نمایش برای این فیلم رأی دادند و حتی یکی از چهره‌هایی که معمولاً با چنین موارد مخالفت می‌کند نیز با جدیت با سایرین همراهی کرد و درباره این فیلم وحدت نظر وجود داشت.

یکی از اعضای شورای پروانه نمایش نیز در گفت و گو با «تابناک» تأکید کرد، در صورت صدور پروانه نمایش برای این فیلم، بعید است این فیلم بیش از یک هفته بر پرده سینماها دوام بیاورد و بنابراین حتی اگر برای این فیلم پروانه نمایش صادر می‌شد، امکان دفاع از این پروانه وجود نداشت و در نهایت به کلیت سینمای ایران آسیب می‌رسید.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در
آخرین اخبار