بازدید 1986

افزایش یک‌میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران بعد از تحریم

وزیر نفت نشست دوحه را قدم خوبی برای همکاری اوپک و غیراوپک دانست و گفت: ایران از هر اقدامی برای تنظیم و پایدار کردن بازار حمایت می کند.
کد خبر: ۵۸۳۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۰ 24 April 2016
وزیر نفت نشست دوحه را قدم خوبی برای همکاری اوپک و غیراوپک دانست و گفت: ایران از هر اقدامی برای تنظیم و پایدار کردن بازار حمایت می کند.

به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه وزیر نفت امروز در حاشیه دیدار با وزیر انرژی آفریقای جنوبی در پاسخ به این سئوال که آیا ایران با توجه به نشست دوحه تولید نفت خود را افزایش داده و به دوران قبل از تحریمها بر می گردد گفت: تولید نفت ایران به دوران قبل از تحریمها بسیار نزدیک شده است و تولید نفتمان یک میلیون بشکه بعد از لغو تحریمها افزایش یافته که این روند تا رسیدن به سهم ایران پیش از تحریمها از بازار ادامه دارد.

وی با اشاره به نشست دوحه تصریح کرد: ایران از هر برنامه ای برای تنظیم و پایدار کردن بازار حمایت می کند؛ ضمن این که نشست دوحه را قدم خوبی می دانیم گرچه نتوانست به نتیجه برسد اما شروع بحث خوب بود به این صورت که بین اعضای اوپک و غیراوپک همکاری شود و تولیدکنندگان بزرگ اوپک هم بپذیرند که باید کاری برای تغییر وضع بکنند.

زنگنه با اشاره به کاهش قیمت نفت یک روز قبل از نشست دوحه گفت: با این حال پس از برگزاری نشست دوحه، قیمت نفت روند نزولی نیافت زیرا جریان بازار و خواست تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برای اقتصاد جهانی این است که قیمتهای نفت در سطح جهانی باید افزایش بیاید.

وی ادامه داد: این مسئله سبب می شود تا بلندمدت عرضه و تقاضا و بویژه بخش عرضه بتواند به سرمایه گذاری بپردازد تا در آینده کمبود عرضه ای ایجاد نشود و دوباره با شوک قیمتی جهش رو به بالا روبرو نشویم.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در
آخرین اخبار