بازدید 2585
عنبر گفت: وقتی دفاتر لغو مجوز می‌شوند در حکم لغو آنها می‌نویسیم که در صورت ادامه فعالیت، اماکن این دفتر را پلمپ می‌کند. در کنار آن واحدهای غیرمجاز نیز شناسایی شده‌اند به نحوی که در نه ماه اول امسال ۵۷ واحد غیر مجاز پس از شناسایی به اداره اماکن معرفی شدند.
کد خبر: ۵۷۰۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۷ 23 February 2016
معاون گردشگری تهران از لغو مجوز ۶۱ آژانس مسافرتی به دلیل عدم انطباق خدمات ارائه شده به مسافران با قراردادهای نوشته شده خبر داد و گفت: در نه ماه اول امسال ۹۷ آژانس مسافرتی تعلیق شده‌اند.

به گزارش مهر، مهدی عنبر، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: در نه ماه اول امسال ۲۱۴ تذکر و ۱۹۵ اخطار به دفاتر خدمات مسافرتی داده‌ایم. احکام انضباطی این دفاتر نیز شامل ۹۷ مورد تعلیق و ۶۱ مورد لغو مجوز بوده که دلایل آن متفاوت است. به عنوان مثال بسیاری از دلایل لغو مجوز دفاتر، عدم انطباق خدمات داده شده به مسافران با مفاد قراردادهای نوشته شده بوده است.

عنبر گفت: وقتی دفاتر لغو مجوز می‌شوند در حکم لغو آنها می‌نویسیم که در صورت ادامه فعالیت، اماکن این دفتر را پلمپ می‌کند. در کنار آن واحدهای غیرمجاز نیز شناسایی شده‌اند به نحوی که در نه ماه اول امسال ۵۷ واحد غیر مجاز پس از شناسایی  به اداره اماکن معرفی شدند.

وی افزود: از یک ماه پیش تیم نظارتی ما تشکیل و بازدیدها انجام شده است و بخش اول گزارش بازدیدها را نیز به ما داده‌اند مکاتبات اولیه نیز ارائه شده است از برخی دفاتر گزارش رسیده که مدیر فنی آن در دو مرحله حضور تمام وقت نداشته و یا از قراردادهای سازمان استفاده نکرده است.

وی ادامه داد: شکایت‌های واصله را آسیب شناسی کرده‌ایم و متوجه شدیم که معمولا مسافران از دفاتر خدمات مسافرتی نسخه قرارداد سفرشان را نمی‌گیرند درحالی که مسافر حتما باید قرارداد را مطالبه کند و یک نسخه از آن را بگیرد. اکنون مسافری به ما مراجعه می کند و می گوید که گذرنامه را با ۳۰ میلیون تومان پول به دفتر بابت ضمانت نامه داده است اما وقتی از او مدرک می خواهیم، هیچ مدرکی ندارد که عرضه کند.

عنبر گفت: وقتی مسافر پولی را بابت دریافت خدمات می پردازد باید حتما مشخص باشد که این پول برای چیست و قرار است در قبال آن چه خدماتی را بگیرد حتی نوع غذا و ستاره هتل و راهنما نیز باید در آن به صورت مکتوب مشخص شود. در غیر این صورت ما از رسیدگی به آن شکایت معذور می شویم.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 مسعود مولوی جهش تولید طرح فاصله گذاری اجتماعی روز جانباز
آخرین اخبار