رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما باید هنر را از انحصار افراد زیاده‌خواهی که مسیر آنها از مسیر انقلاب و ارزش‌های کشور جداست بیرون بیاوریم و اجازه بدهیم تا جوانان کشور خود را در این عرصه بیش از پیش نشان بدهند.
کد خبر: ۵۶۸۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۸ 18 February 2016
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما باید هنر را از انحصار افراد زیاده‌خواهی که مسیر آنها از مسیر انقلاب و ارزش‌های کشور جداست بیرون بیاوریم و اجازه بدهیم تا جوانان کشور خود را در این عرصه بیش از پیش نشان بدهند.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، چهارمین جشنواره تولیدات فرهنگی و هنری بسیج کشور با عنوان «مدرسه عشق»، با حضور سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار آزادی معاون فرهنگی این سازمان و همچنین جمعی از خانواده معظم شهدا، هنرمندان و بسیجیان منتخب کشور در سالن سوره مهر حوزه هنری برگزار شد.

محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج طی سخنانی در این مراسم گفت: سلام بر همه شما عزیزان که برای بزرگداشت هنر انقلابی گرد هم آمده‌اید؛ همچنین از تلاش‌هایی که در معاونت فرهنگی بسیج برای شناسایی ظرفیت عظیم فرهنگی و هنری در جشنواره «مدرسه عشق» صورت گرفته است تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: ما یک کشور صاحب تمدن و دارای فرهنگی قوی و عمیق هستیم. در حقیقت این خصوصیت و عمق تمدن فرهنگی در سرتاسر کشور عزیز ما ایران به چشم می‌خورد؛ بر این اساس همه ما هم باید تلاش کنیم تا این ویژگی‌های مثبت و بسیار خوب را بیشتر از گذشته در جامعه خود بسط و گسترش دهیم.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: جشنواره‌ای که 12 هزار اثر برای آن ارسال شده، قطره کوچکی از این دریای عظیم ظرفیت‌های فرهنگی و هنری مردم کشور ماست؛ ما باید هنر را از انحصار افراد زیاده‌خواهی که مسیر آنها از مسیر انقلاب و ارزش‌های کشور جداست بیرون بیاوریم و اجازه بدهیم تا جوانان کشور خود را در این عرصه بیش از پیش نشان بدهند.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: باید جوانان کشور در این عرصه‌ها ورود کنند تا باند‌ها و مافیاهای ثروت و قدرت نتوانند ظرفیت‌های فرهنگی و فرصت‌های فرهنگی را به نفع خود مصادره کنند تا از این کشور انقلابی و پر از ارزش‌ها یک چهره سیاه و زشت نشان بدهند و قدرت‌های شیطانی را بزک کنند.

وی اضافه کرد: جشنواره «مدرسه عشق» فرصتی است برای شناسایی این استعداد‌ها و درس آموزی و عبرت گرفتن افرادی که تصور می‌کنند با دو یا سه کار هنری که به‌خاطر رسانه‌ها و رسانه ملی شهرتی پیدا کرده‌اند، می‌توانند همه ارزش‌ها را به سخره و بازی بگیرند و مسیری جدای از مسیر ملت را برای خود انتخاب کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: در همین ایام شاهد بودیم این قبیل جریان‌ها نسبت به ارزش‌ها چه حرف‌هایی زدند. اینگونه شد که صحبت‌های مقام معظم رهبری را شنیدیم و گلایه‌هایی را که نسبت به توهین‌ها، جسارت‌ها و حملاتی که علیه شورای نگهبان شد بیان کردند.

سردار نقدی در ادامه سخنان خود گفت: در روزهای قبل شاهد توهین‌های عجیب و غریب و تهمت‌های ناروا نسبت به سپاه بودیم. بر این اساس باید بیان کنم که این افراد تلاش می‌کنند تا حقیقت را وارونه نشان دهند و با مصادره کردن اموال و فرصت‌های فرهنگی و هنری کشور، ملت و کشور ما را به زیر سلطه آمریکا برگردانند.

وی در عین حال متذکر شد: اما باید بگویم که تلاش آنها همانند آب در هاونگ کوبیدن است و هرچقدر بخواهند افرادی را که ظرفیت تحمل شهرت را ندارند را به خود جذب کنند، این ملت ذخایر فرهنگی و هنری پایان ناپذیری دارد و مردم ما حرف خود را می‌زنند و زیر خفقان آمریکا نخواهند رفت.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: ما از دستگاه‌هایی که مسئول هستند و امکانات و بودجه کشور برای توسعه فرهنگ را در اختیار خود دارند می‌خواهیم به این ظرفیت‌های جوان نگاه کنند و قدر و ارزش آنها را بدانند و از آنان به عنوان برگ برنده در مقابل تمامیت‌خواهان استفاده کنند و کار هنر کشور را با سرعت بیشتر پیش ببرند.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: این جشنواره یک پیامی برای قدرت شیطانی آمریکا دارد که اگر به سپاه و بسیج توهین می‌کند و اگر دنباله‌های داخلی آن در کشور به سپاه و بسیج توهین می‌کنند و تهمت‌های ناروا می‌زنند، هزاران جوان از متن این ملت ایستاده‌اند تا از این ارزش‌ها دفاع و از نهادهای الهی که به دست امام راحل (ره) تأسیس شدند، تجلیل و محافظت کنند.

وی اضافه کرد: آمریکا حق دارد از دست بسیج و سپاه ناراحت باشد؛ زیرا وقتی تروریست می‌فرستد و توسط بسیج و سپاه سرکوب می‌شود؛ وقتی می‌خواهد مرز‌ها را ناامن کند، نیروی زمینی سپاه جلوی آن را می‌گیرد و وقتی می‌خواهد دریا را با تفنگداران خود ناامن کند، نیروی دریایی سپاه جلوی او می‌ایستد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان خطاب به سردمداران آمریکا گفت: اگر پهپاد می‌فرستی و می‌خواهی آسمان ما را ناامن کنید، نیروی هوایی سپاه آن را غنیمت می‌گیرد؛ وقتی هم تحریم اقتصادی می‌کنید و پروژه‌ها را ناگهان ترک می‌کنید، قرارگاه پشتیبانی و بازسازی سپاه جای شما را پر می‌کند و زمانی هم که با ماهواره و سایت‌ها تهاجم فرهنگی می‌کنید، همین بچه‌های بسیجی و همین تولیدات فاخر فرهنگی اقدامات شما را خنثی می‌کند.

سردار عبدالرضا آزادی معاون فرهنگی بسیج مستضعفین نیز در این مراسم در سخنانی گفت: امام خمینی (ره) در آخرین پیام خود بسیج را مدرسه عشق نام نهاده بودند. ایشان بسیج را لشکر مخلص خداوند می‌دانستند.

وی افزود: «مدرسه عشق» را امام (ره) و شهدای عزیز ساختند. بر این اساس ما هم آن را به روح امام خمینی (ره)، ارواح شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم هدیه می‌کنیم.

معاون فرهنگی بسیج مستضعفین ادامه داد: در «مدرسه عشق» پایگاه‌های مقاومت بسیج، مردمی‌ترین و گسترده‌ترین بدنه‌ای است که در بسیج وجود دارد. بر این اساس شاهد هستیم که امروز نزدیک به 50 هزار پایگاه مقاومت بسیج در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی فعالیت می‌کنند.

سردار آزادی خاطرنشان کرد: این تعداد پایگاه بسیج در شکل‌گیری حلقه صالحین، گفتمان‌سازی و روشنگری و وظایف دفاعی و امنیتی حضور پررنگی داشته و در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند؛ البته باید بیان کنم که پایه و اساس تمامی این تلاش‌ها بی‌شک هنر است.

وی اضافه کرد: از رهبر عظیم‌الشان خود امام خامنه‌ای آموخته‌ایم که اگر قرار است اندیشه‌ای بسط و گسترش پیدا کند و ماندگار شود، باید با زبان هنر این کار را انجام بدهیم. بر این اساس جشنواره «مدرسه عشق» نیز تلاشی برای شناسایی اقدامات و آثار هنری است که در پایگاه‌های مقاومت بسیج برای حرکت‌های فرهنگی و هنری در عرصه‌های گوناگون در حال ظهور بروز است.

معاون فرهنگی بسیج مستضعفین یادآور شد: امسال چهارمین دوره جشنواره «مدرسه عشق» را با همت بسیجیان و در رده‌های مختلف بسیج برگزار کردیم. بر این اساس این دوره از جشنواره در 6 رشته هنرهای تصویری و نمایشی، تجسمی، پویانمایی و بازی، کتاب و نشر، موسیقی و سرودهای انقلابی و خلاقیت و ابتکارات در گستره همه پایگاه مقاومت بسیج برگزار شد.

سردار آزادی در پایان تصریح کرد: در این دوره از جشنواره «مدرسه عشق» نزدیک به 12 هزار اثر به دبیرخانه برگزاری آن ارسال شده است. بر این اساس گروه‌های داوری این آثار را بررسی و ارزیابی کردند و نتایج آن در مراسم اختتامیه که امشب در حال برگزاری است اعلام خواهد شد.

در این مراسم از یک خانواده شهید مدافع حرم تجلیل و تقدیر صورت گرفت. در این مراسم همسر شهید سلطان‌مرادی که همراه دو فرزند خردسال خود روی صحنه حاضر شده بود پس از دریافت لوح تقدیر ویژه چهارمین جشنواره مدرسه عشق در سخنانی گفت: شهید جاویدالاثر «علی سلطان ‌مرادی» در 22 بهمن 93 به دعوت حق لبیک گفت. خداوند را شکر می‌کنم که هم ایشان و هم ما نزد حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) دستمان پر است.

وی افزود: شهید «سلطان محمدی» در حالی‌ به شهادت رسید که چند روز در بیابان‌ها بود و یک چشم خود را هم از دست داده بود. منتظر هستیم که ایشان به همراه امام زمان (عج) برگردند.

این همسر شهید ادامه داد: ما با یک عقیده و هدف مشترک الهی زندگی خود را تشکیل داده بودیم و هدف ما این بود که دست و پای یکدیگر را نبندیم. این شهید بزرگوار در تماس‌های خود قبل از شهادت پیوسته تاکید می‌کرد که فقط برای دفاع از حرم اینجا حضور دارد.

وی تصریح کرد: به این دلیل که تا امروز پیکر ایشان برنگشته است، اعتقاد دارم حضرت زینب (س) او را به عنوان مدافع حرم خود انتخاب کرده تا از او دفاع نماید و معتقدم که هر وقت کار این شهید عزیز به پایان برسد، پیش من و خانواده خود بر می‌گردد.

در این مراسم گروه سرود «فدائیان قائم» از استان «قم» به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه حاضران در سالن قرار گرفت و مخاطبان این گروه سرود را مورد تشویق قرار دادند؛ همچنین در بخش دیگر از برنامه گروه کُر «عقیق» سرودهایی را برای حاضران در سالن همایش اجرا کرد که با استقبال حضار روبه‌رو شد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
جام جهانی قطر آلودگی هوا روز جهانی معلولین میترا حجار روز دانشجو جاماندگان سهام عدالت
آخرین اخبار