بازدید 4141

بهره برداری از پروژه های گازرسانی استان یزد

کد خبر: ۵۶۸۴۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۴ 16 February 2016
همزمان با ایام ا... دهه فجر و گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تأسیس شرکت ملی گاز ایران، پروژه گازرسانی به فاز سوم شهر بافق در استان یزد به بهره برداری رسید.

بهره برداری از پروژه های گازرسانی استان یزد
در مراسمی که به همین مناسبت در منزل جانباز و برادر شهید اکبر شاهپور زاده بافقی و با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان یزد، معاون امور هماهنگی استاندار یزد در امور اقتصادی و توسعه منطقه ای، فرماندار بافق و جمعی از مسئولان استان و شهرستان مربوطه برگزار شد، فاز سوم گازرسانی شهر بافق مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در تشریح این پروژه گفت: پروژه مذکور با اعتباری معادل 40 ميليارد ريال، احداث 90 كيلومتر شبكه توزیع و 2 ایستگاه تقلیل فشار (TBS) به ظرفیت 10 هزار متر مکعب بر ساعت صورت پذیرفته است.
این مقام مسئول یادآور شد: با اتمام این پروژه بیش از  2 هزار و 500 علمک نصب گردیده که متقاضیان می توانند پس از اخذ تأییدیه لوله کشی داخلی از سازمان نظام مهندسی ساختمان و تحویل مدارک مورد نیاز، نسبت به خرید امتیاز اقدام نمایند.
گفتنی است گازرسانی به شهر بافق در 3 فاز طراحی گردید که فاز اول و دوم پیش از این مورد بهره برداری قرار گرفته بود.
بهره برداری از پروژه گازرساني به شهر نیر و 45 روستای شهرستان تفت در استان یزد
در ادامه گازرساني به شهر و روستاهاي استان، پروژه های گازرسانی به شهر نیر و 45 روستای شهرستان تفت شامل مجموعه روستاهای کهدوئیه، بنادکوک دیزه و بخ و گاریز طي مراسمي جداگانه با حضور استاندار یزد، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد، فرماندار، بخشدار، امام جمعه و تني چند از مسئولين تفت مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در توضیح این خبر گفت:  پروژه های مذکور با اعتباری معادل 251 میلیارد ریال و اجرای 229 کیلومتر شبکه توزیع، 46 کیلومتر شبکه تغذیه، نصب 3 هزار عدد انشعاب خانگی و تجاری، نصب یک ایستگاه CGS با ظرفیت 50 هزار متر مكعب بر ساعت، یک ایستگاه CGS با ظرفیت 30 هزار متر مكعب بر ساعت، 3 ایستگاه تقلیل فشار (TBS) با ظرفيت 10 هزار متر مكعب بر ساعت و 3 ایستگاه تقلیل فشار (TBS) با ظرفيت 5 هزار متر مكعب بر ساعت به بهره برداری رسیده است.
منوچهر فلاح در تشریح پروژه گازرساني به شهر نیر گفت: پروژه مذکور با اعتباری معادل 70 میلیارد ریال و اجراي 56 کیلومتر شبکه توزیع، 16 کيلومتر خط تغذیه، نصب یک ایستگاه (CGS) با ظرفیت50 هزار متر مكعب بر ساعت، 2 ایستگاه تقلیل فشار (TBS) با ظرفيت 5 هزار متر مكعب بر ساعت و نصب یک هزار انشعاب خانگی و تجاری صورت پذیرفته است.
وی در توضیح مشخصات فنی پروژه گازرسانی به دهستان کهدوئیه گفت: این پروژه با اعتباری معادل 42 میلیارد ریال و احداث 35 کیلوکتر شبکه توزیع، 4 کیلومتر شبکه تغذیه، نصب یک ایستگاه (CGS) با ظرفیت30 هزار، یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS) با ظرفيت 5 هزار متر مكعب بر ساعت و نصب 250 عدد انشعاب خانگی و تجاری به بهره برداری رسید.
این مقام مسئول در ادامه افزود: پروژه گازرسانی به فاز یک دهستان گاریزات با اعتبار معادل 70 میلیارد ریال، اجرای 80 کیلومتر شبکه توزیع، 16 کیلومتر شبکه تغذیه، نصب 2 ایستگاه تقلیل فشار (TBS) با ظرفيت 10 هزار متر مكعب بر ساعت و نصب یک هزار و 200 عدد انشعاب مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیر عامل شرکت گاز استان یزد یادآور شد: پروژه گازرسانی به دهستان بنادکوک دیزه نیز با اعتبار 69 میلیارد ریال و اجرای 58 کیلومتر شبکه توزیع، 10 کیلومتر شبکه تغذیه، نصب یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS) با ظرفيت 10 هزار متر مكعب بر ساعت و نصب 300 عدد انشعاب به اتمام رسید.

بهره برداری از پروژه های گازرسانی به شهرستان اردکان استان یزد با اعتبار معادل 92 میلیارد ریال
در ادامه این برنامه ها ، چندین پروژه گازرسانی در شهرستان اردکان با صرف اعتباری معادل 92 میلیارد ریال افتتاح شد.
در مراسمی که به همین مناسبت با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان یزد، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان اردکان برگزار شد، پروژه اجرای خط تغذیه شبکه توزیع و ایستگاه تقلیل فشار بلوار سید الشهداء این شهرستان با اعتبار معادل 92 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
منوچهر فلاح گفت: بهره برداری از پروژه گازرسانی به صنایع و کوره های اردکان، بهره برداری از پروژه گازرسانی فاز 2 گندله سازی اردکان و بهره برداری از پروژه گازرسانی فاز 2 مسکن مهر اردکان نیز از دیگر پروژه های گازرسانی شهرستان اردکان می باشد که همزمان با ایام ا... دهه فجر مورد بهره برداری قرار گرفت.
این مقام مسئول یادآور شد: طرح توسعه ساختمان اداره گاز ناحیه اردکان نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط شرکت گاز استان یزد در ایام دهه فجر می باشد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی