بازدید 2921

علم‌الهدی:دشمن‌اسلام‌بدون‌سیاست‌‌می‌خواهد

امام جمعه مشهد گفت: ما هیچ یک از جریان های زندگی را نمی توانیم از سیاست فاصله دهیم چرا که در این صورت از ولایت فاصله می گیریم و دشمن هم همین اسلام بدون سیاست را می خواهد.
کد خبر: ۵۶۷۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۲ 14 February 2016
امام جمعه مشهد گفت: ما هیچ یک از جریان های زندگی را نمی توانیم از سیاست فاصله دهیم چرا که در این صورت از ولایت فاصله می گیریم و دشمن هم همین اسلام بدون سیاست را می خواهد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر یکشنبه در نشست تخصصی «نقش بانوان جبهه انقلاب اسلامی در مقابله با نفوذ فرهنگی» در محل حسینیه دفتر امام جمعه مشهد تاکید کرد: ما هیچ یک از جریان های زندگی مان را نمی توانیم از سیاست فاصله دهیم چرا که در این صورت از ولایت فاصله گرفته ایم.

امام جمعه مشهد ادامه داد: ما اسلامی را قبول داریم که امروز در کشور ما حاکم بوده و معادلات سیاسی جهان را بر هم زده است اما برخی اسلامی را می خواهند که در هیچ قسمت آن سیاست وجود نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه اگر جبهه فرهنگی نسبت به سیاست بی تفاوت باشد، در مسائل فرهنگی هم نمی تواند نقش آفرینی کند، ‌گفت:‌ من نمی گویم خواهران زیاده طلب باشند و معتقد هم نیستم که به هیچ وجه وارد مسائل اجتماعی نشوند بلکه معتقدم همانطور که مدیریت خانه بر عهده زن است و کفالت آن بر عهده مرد، در عرصه اجتماعی هم مناصبی داریم که کسی جز بانوان از عهده آن ها بر نمی آید.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه برخی از بانوان بدون در نظر گرفتن اهداف اجتماعی و سیاسی معلومات بسیاری را برای خود جمع می کنند، تاکید کرد: در انقلاب بانوانی بودند که با یک دورخیز قدرتمند جلو آمدند اما پس از مدتی نه تنها وجهه اجتماعی خود را از دست داده اند، بلکه وجهه دینی آن ها نیز از دست رفته است.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۳۷ سال از عمر انقلاب بانوانی که به مجلس شورای اسلامی راه یافته اند علاوه بر اینکه در خدمت جریان های سیاسی قرار گرفته اند، در بعضی موارد بر خلاف مبانی فکری خود نیز ایفای نقش کرده اند.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه توسعه بدحجابی و بی بندوباری تاکنون از سوی هیچ یک از تشکل های بانوان پیگیری نشده است، تصریح کرد: متأسفانه خواهرانی که به مجلس رفته اند، نتوانسته اند مسأله زن را آن طور که باید پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه در عرصه ولایتمداری بانویی داشته ایم که جلوتر از همه مردان بوده است، گفت: امروز هم جریان بانوان انقلابی باید جریانی باشد که در مقابله با جریان های سکولار پیشقدم باشند و پدافند فرهنگی در اختیار آن ها باشد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه حضرت زینب(س) نماد و عنصر تجسم یافته ای در اسلام برای بانوی انقلابی است، تصریح کرد: با وجود اینکه تشکل ها، انجمن ها و سازمان ها و جریان های مختلف سیاسی و اجتماعی زیادی برای بانوان به وجود آمده است، اما هنوز بانوان در جریان انقلاب عنصر درجه دو هستند.

وی با اشاره به اینکه دخالت بانوان در عرصه سیاسی به عنوان یک فرع در جریان های سیاسی تصمیم گیری کرده اند، افزود: متاسفانه تشکل های بانوان در عرصه های فکری وعلمی اهداف سیاسی و اجتماعی ندارند.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه در نامگذاری فرزندان حضرت زهرا(س) یک نوع رهنمود و راهبرد در حوزه فعالیت زندگی اجتماعی و سیاسی را شاهدیم، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) در نامگذاری فرزندشان با این که از حقوق مادر برخوردار بودند بر امیرمؤمنان(ع) سبقت نمی گرفتند و نیز سبقت نگرفتن امیرمؤمنان(ع) در مسأله ای که مربوط به حقوق داخلی خانواده بود از پیامبر(ص) و نیز سبقت نگرفتن رسول الله(ص) از خدا، نشانه مجذوب بودن جریان فرهنگی اهل بیت(ع) در برابر مسأله ولایت است.

وی با تاکید برد اینکه باید در مسائل اختصاصی حیات مان هم باید تابع و مطیع جریان ولایت باشیم، تصریح کرد: ولایت باید حتی در مسائل عادی و طبیعی زندگی نیز بر ما حاکم باشد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) جلوه گر تمام فضایل و کمالات امیرمؤمنان(ع) بود، گفت: اگر بخواهیم یک تحلیل شخصیتی از حضرت زینب(ص) داشته باشیم، برجسته ترین تحلیل این است که ایشان جلوه تمام ویژگی های امیرمؤمنان(ع) در محور حفظ کیان اسلام، نقش آفرینی در استحکام شخصیت پیامبر(ص) و دیگر ابعاد شخصیتی ایشان، حضرت زینب(س) بود.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه اگر جبهه فرهنگی بانوان انقلابی فریاد اول را قبل از هرکس دیگری بر سر جریان ضد ولایت بزند، می تواند پیرو حضرت زینب(س) باشد، گفت: حضرت زینبی که در برابر یزید در شرایطی ایستادگی کرد که امام زمانش در کنارش بود و یا در برابر معاویه آن چنان مرثیه امیرمؤمنان(ع) را خواند که سرسخت ترین دشمن امیرمؤمنان(ع) را به گریه انداخت.

گفتنی است در پایان این دیدار، آیت الله علم الهدی از مادر شهیدان کوهساری و قاسمی دانا و نیز همسران و مادر شهیدان بختی، از شهدای مدافع حرم که در سال جاری به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، با اهدای تندیسی تجلیل کرد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی