بازدید 66148
آخرین وضعیت بررسی صلاحیت‌ داوطلبان در هیات‌های اجرایی

چه کسانی از سوی هیات‌های اجرایی تایید صلاحیت شدند؟

الیاس حضرتی٬ جواد اطاعت و ابوالفضل شکوری تایید صلاحیت شدند، یدالله طاهر‌نژاد ، حمید رسایی و جواد خیابانی از سوی هیات‌های اجرایی رد صلاحیت شد. فاطمه هاشمی، فیاض زاهد و نصرت‌الله تاجیک هنوز وضعیت خود اطلاعی ندارند. این خبر درحال تکمیل است ....
کد خبر: ۵۵۸۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۱ 05 January 2016
نفت 50 دلاری در بودجه امسال دولت را با کسری مواجه خواهد کرد12 هزار و 123 نفر در سراسر کشور برای کاندیداتوری انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که تا کنون برخی از آنها بر اساس قانون از سوی فرمانداران و بخشداران مراکز حوزه‌های انتخابیه نسبت به ردصلاحیت خود از سوی هیات اجرایی انتخابات مطلع شده‌اند.

به گزارش «تابناک»، فرایند استعلام مراجع چهارگانه که شامل اداره اطلاعات، دادگستری، نیروی انتظامی و اداره ثبت احوال است، ۱۰ روز به طول انجامید و پس از آن هیأت‌های اجرایی هفت روز فرصت رسیدگی به جواب ها و ارجاع تصمیمات خود به هیأت نظارت را دارند.

داوطلبانی که صلاحیت شان در هیات‌های اجرایی احراز نشده چهار روز مهلت دارند تا شکایات خود را به هیات نظارت استان تحویل داده و پس از آن هیات نظارت استان با همکاری هیات نظارت مرکزی به شکایات این دواطلبان رسیدگی خواهد کرد.

برخی اسامی چهره‌ها و شخصیت‌های اصلاح‌طلب و اصولگرایی که تا کنون از تایید یا عدم تایید خود در هیات‌های اجرایی خبر دار شده اند نیز٬ به شرح ذیل است:

اسامی تایید صلاحیت شده‌ها

الیاس حضرتی٬ جواد اطاعت و ابوالفضل شکوری از سوی هیات‌های اجرایی تایید صلاحیت شدند و این سه فعال سیاسی اصلاح‌طلب در اظهارات خود عنوان کرده اند که منابع اولیه از تایید صلاحیت آنها خبر داده‌اند.

محمدجواد حق‌شناس که برای ورود به مجلس دهم شورای اسلامی ثبت نام کرده بود٬ از تایید صلاحیت خود از سوی هیات اجرایی خبر داد. این عضو حزب اعتمادملی گفت که در تماسی تلفنی به او گفته‌اند که تایید صلاحیت شده است.

سیدحسن رسولی از چهره‌های اصلاح‌طلبی است که خبر تایید صلاحیت خود را اعلام کرده است، همچنین نام محمدرضا عارف٬ معاون اول دولت سیدمحمد خاتمی نیز در میان تایید صلاحیت‌شده‌ها از سوی هیات‌های اجرایی دیده می‌شود.

مهدی نادمی عضو شورای عالی اصلاح طلبان با اعلام اینکه نام او در میان تایید صلاحیت شده‌های انتخابات قرار دارد٬ گفت: برخلاف اخبار منتشر شده در فضای مجازی خوشبختانه تاکنون نوعا اخباری که از رد صلاحیت‌ها منتشر شده است، صحت نداشته است و بطور مثال آقایان حجج اسلام منتجب نیا، رهامی و جناب آقایان مهندس رسولی و مهندس حمید عارف تأیید صلاحیت شده‌اند

همچنین از شیراز خبر می‌رسد هیچ چهره شاخصی بین رد صلاحیت شده‌ها نیست و به این ترتیب احتمالا می‌توان مصطفی معین و فریدون عباسی را در میان تایید شده‌های انتخابات قرار داد هر چند این افراد هنوز این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

غلامرضا انصاری عضو کنونی شورای شهر که برای ورود به مجلس دهم ثبت‌نام کرده است٬ نیز از تایید صلاحیت شده‌ها در مرحله نخست است. محسن مهرعلیزاده، سید محمود میرلوحی و مرتضی مبلغ از دیگر افرادی هستند که نامشان در فهرست افراد تایید صلاحیت شده دیده می‌شود.
جلال جلالی‌زاده نیز داد که صلاحیت وی از سوی هیات‌های اجرایی تائید شده است. همچنین حسین کاشفی نیز بیان کرد که از ادامه رقابت در دهمین دوره انتخابات مجلس انصراف داده است.

اسامی رد صلاحیت‌ شده‌ها

یدالله طاهر‌نژاد از سوی هیات‌های اجرایی رد صلاحیت شد. وی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران است که از حوزه چالوس ثبت‌نام کرده بود.حمید رسایی از چهره‌هایی است که خبر رد صلاحیت وی شنیده می‌شود. خود او در سایت شخصی‌اش نوشته که علی‌رغم این‌که استعلام‌های او از مراکز چهار گانه مثبت بوده٬ او را ردصلاحیت کرده‌اند.

یک منبع آگاه به گفت جواد خیابانی مجری تلویزیون رد صلاحیت شده است٬ ظاهرا مشکلی که باعث این مجری ورزشی شده است اشکال در مدرک تحصیلی او بوده است.

افرادی که هنوز به آنها خبر داده نشده است

فاطمه هاشمی عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه از عدم اطلاع خود نسبت به نظر هیات‌های اجرایی خبر داد و گفت: چیزی تاکنون به من ابلاغ نشده است و از کانال‌های غیر رسمی هم مطلبی در این‌باره نشنیده‌ام و پیگیری هم نمی‌کنم.

نصرت‌الله تاجیک سفیر پیشین کشورمان در اردن گفت که هنوز خبری در مورد وضعیت صلاحیتش به وی نداده‌اند.در مورد وضعیت بررسی صلاحیت فیاض زاهد٬ به گفته خودش٬ هنوز خبری به او نداده‌اند.احمد غفوری فرد نیز اعلام کرد که هنوز از تائید یا رد صلاحیتش بی‌اطلاع است.

آمار تایید صلاحیت در حوزه‌های مختلف کشورمان نیز به این شرح است:

رئیس ستاد انتخابات تهران،‌گفت: در مجموع درشهرستان تهران صلاحیت 115 نفر احراز نشد. 28 نفر هم انصراف داده‌اند و در مجموع صلاحیت 2 هزارو 299 نفر تأیید شد.

140 نفر از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قم طبق مستندات و استعلام از مراجع 4گانه تائید صلاحیت شدند.

۳۴ نفر از افراد ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس دوره دهم ازحوزه بویراحمد و دنا بعد از استعلام از مراجع چهارگانه تأیید صلاحیت شدند.

116 نفر درشهرستان کرمانشاه داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی شده بودند که دو نفر از آن ها انصراف داده و صلاحیت 13 نفر نیز در هیات های اجرایی احراز نشد.

فرماندار شهرستان کهگیلویه از تایید صلاحیت 50داوطلب انتخابات مجلس دهم در این حوزه انتخابیه خبر داد.

از مجموع 854 داوطلب ثبت نامی در 12 مرکز حوزه انتخابیه خراسان رضوی فقط صلاحیت 31 نفر در بررسی های هیاتهای اجرایی تایید نشد.

295 نفر در استان کرمانشاه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده بودند که پس از پایان بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی شهرستان‌های استان 238 نفر تایید صلاحیت شدند و صلاحیت 48 نفر نیز احراز نشد. همچنین تاکنون 9 داوطلب انصراف داده‌اند.

 طی روز گذشته جلسه هیات اجرایی انتخابات درشهرستان بجنورد تشکیل شده و صلاحیت 59 کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی تائید شده است. دو کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز رد صلاحیت شده‌اند.

در دوره دهم 305 کاندیدا ازمازندران برای انتخابات نام‌نویسی کردند که از این تعداد 11 نفر انصراف دادند و 45 نفر رد صلاحیت شدند.

دراستان لرستان ۷ نفر از کاندیداها قبل از اعلام نتایج رسیدگی هیات‎های اجرایی به صلاحیت‎ها از کاندیداتوری انصراف دادند. از ۳۰۰ کاندیدای این دوره از مجلس شورای اسلامی، تعداد بسیار اندکی توسط هیئت‎های اجرایی رد صلاحیت شده‏‎اند.

در مجموع 12 داوطلب از حضور در انتخابات مجلس دهم درهرمزگان انصراف داده‌اند. براساس نتایج اعلام شده در خصوص 101 داوطلب، صلاحیت 72 داوطلب تایید و 17 نفر رد شده است.

فرماندار کرج از تایید صلاحیت 211 نفر ، رد صلاحیت 17نفر و انصراف سه نفر از داوطلبان شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه خبر داد.

براساس نتایج اعلام شده در خصوص 645 داوطلب استان فارس ، صلاحیت 579 داوطلب تایید و 41 نفر رد شده است.

تعداد 623 نفر جهت کاندیدا شدن دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان خوزستان ثبت‌نام کردند که از این تعداد، صلاحیت 42 نفر احراز نشد و با 18 انصرافی، در نهایت صلاحیت 563 کاندیدا تایید شد.

در مدت زمان رسمی اعلام شده جهت ثبت‌نام 344 نفر جهت نمایندگی مجلس از استان مرکزی ثبت نام کردند. تعداد نامزدهای انتخابات مجلس قبلا 342 نفر عنوان شده بود. دو نفر از خارج از کشور نسبت به ثبت نام اقدام کرده بودند که این آمار در آخرین لحظات به ما اعلام شد و براین اساس تعداد ثبت‌نام‌شدگان به 344 نفر رسید. در مجموع 12 شهرستان استان 23 نفر از گردونه انتخابات خارج شده‌اند که معادل حدود هفت درصد کل ثبت‌نام‌شدگان است. از این تعداد 14 نفر رد صلاحیت شده، 8 نفر انصراف داده و یک نفر فوت شده است. رد صلاحیت شده‌ها حدود 4.3 درصد از کل ثبت نامی‌ها را تشکیل می‌دهند.

در استان گلستان از بین 305 داوطلبی که برای کاندیداتوری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نام نویسی کرده‌اند، صلاحیت 18 نفر در هیات های اجرایی مراکز حوزه های انتخابیه مورد تایید واقع نشده است.

رییس ستاد انتخابات خراسان‌شمالی از تایید صلاحیت 90 کاندیدای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از سوی هیات اجرایی در استان خبر داد.
 از مجموع 153 داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سه حوزه‌ انتخابیه‌ استان قزوین، 3 نفر انصراف دادند و صلاحیت 135 نفر از سوی هیئت‌های اجرایی استان احراز شد.

95.5 درصد از 203 نفری که برای نامزدی نمایندگی مجلس ازاستان اردبیل نام نویسی کرده بودند، از هیات‌های اجرایی تاییدیه گرفتند.

براساس آمار نهایی بررسی صلاحیت‌ها در پنج حوزه انتخابیه استان کردستان از میان 213 نفر داوطلب، 176 نفر توسط هیات های اجرایی تایید صلاحیت شدند.

صلاحیت 335 نفر معادل 94 درصد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های اجرایی گیلان تائید شد. 

اسامی همه کاندیدای ثبت نام شده در حوزه انتخابیه قوچان و فاروج مورد تایید اعضای هیات اجرایی قرار گرفت.

صلاحیت 32 نفر از داوطلبان در هیات‌های اجرایی استان آذربایجان شرقی احراز نشد.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از رد صلاحیت کمتر از 10 درصد داوطلبان انتخابات در این استان خبر داد. 98 نفر از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس در این استان تایید صلاحیت شدند.
سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار