بازدید 2834
اگر واقعیت‌های تاریخ نزدیک را یک بار مرور کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که همه جنگ‌های 37 سال گذشته در این منطقه و جهان اسلام بوده و محرک همه آنها نیز امریکا بوده و بیشترین تعداد راکت و بمب و توپ در قلب این منطقه یعنی کشور ما فرود آمده است.
کد خبر: ۵۵۶۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰ 26 December 2015
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: همه جنگ‌های 37 سال گذشته در این منطقه و جهان اسلام صورت گرفته و محرک همه آنها نیز امریکا بوده است.

به گزارش فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز طی سخنانی در اولین همایش سراسری حفاظت سپاه، اقتدار و امنیت که به مناسبت پنجم دی ماه سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر واگذاری ماموریت امنیت پرواز و حفاظت هواپیمایی به سپاه برگزار شد، اظهار داشت: ما امروز در جهان واقعیت‌های تلخ و سختی زندگی کرده و آنها را درک می‌کنیم و دیده ایم که جهان قدرتمند، صلح را به قیمت ظرفیت سازی برای جنگ تصور می‌کند.

وی با بیان اینکه در منطق آنها صلح فاقد اصالت است، افزود: ناامنی برای دشمن، چیزی است که در فقط آنجا معنا دارد و خواهان جهانی هستند که همه در ناامنی و فلاکت زندگی کنند و آنان در امنیت و رفاه و ارامش باشند و برای رسیدن به این آرمان خطرناک و شوم هم راهبردهای جدی طراحی و اجرا می‌کنند.

سردار سلامی گفت: اگر واقعیت‌های تاریخ نزدیک را یک بار مرور کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که همه جنگ‌های 37 سال گذشته در این منطقه و جهان اسلام بوده و محرک همه آنها نیز امریکا بوده و بیشترین تعداد راکت و بمب و توپ در قلب این منطقه یعنی کشور ما فرود آمده است.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: سرنوشت مسلمانان امروز تحت تاثیر همین سیاست‌هاست و هنوز جنگ در کشورهای اسلامی ادامه دارد و  اینها واقعیت تلخ دیروز و امروز و شاید فرداهای این منطقه باشد.

سردار سلامی ادامه داد: متن‌ها و قطعنامه های سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی هیچکدام قادر نیست از تجاوز کشورهای صاحب قدرت به کشورهای ضعیف‌تر جلوگیری کند.
وی گفت: امروز عربستان احساس قدرت می‌کتد و بدون هیچ استدلال و دلیل روشنی به یمن حمله کرده و این فقط بر اساس احساس قدرت است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: همسایه شمالی عراق هم احساس قدرت کرده و نیروی نظامی خود را در قلب این کشور وارد می کند. امریکاهم  احساس قدرت می‌کند و هر روز به پاکستان حمله کرده و  عراق اشغال می‌شود. هرگاه رژیم صهیونیستی احساس قدرت می‌کند، به غزه و لبنان حمله کرده و جولان را اشغال می‌کند.

سردار سلامی افزود: امنیت در چنین فضایی یک ارزش بسیار بزرگ است و دولت‌ها مدل‌های متفاوتی را برای تامین امنیت ملی خود در نظر می‌گیرند.
وی با بیان اینکه اکثر قدرتهای ضعیف به قدرتهای بزرگتر تکیه می‌کنند تا امنیت داشته باشند، خاطرنشان کرد: این مدلی برای توسعه کشورهای سلطه طلب و صاحب قدرت است که ملت‌ها و دولت‌های دیگر را در وابستگی ژئوپولتیک خود نگه می‌دارند.

وی ادامه داد: دنیای استکبار نمی‌خواهد اجازه دهد نظریه امکان بقاء یک دولت مستقل بر پایه توان درون زای خود او شکل بگیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهان می داند یک قطب جدید از قدرت برای شکل دهی یک تمدن جدید بر اساس مفاهیم الهی در حال ظهور است، گفت: ما در طول این 37 سال، انواع مختلف جنگ‌ها و تهدیدات و فتنه ها را در مقیاس جهانی مشاهده کرده ایم که ناشی از دانستن همین حقیقت است.

سردار سلامی تاکید کرد: تنها راه سعادت مسلمانان و دستیابی به آزادی و هویت دینی و شرافتشان در پرتو جهاد در راه خدا و شمشیرها حاصل خواهد شد و ما راهی جز انتخاب مسیر جهاد برای رسیدن به سعادت نداریم.
وی با بیان اینکه همه جنگ‌ها علیه ما در سطوح جهانی بوده است، افزود: هیچ شکی نداربم که ما در میدان تمرکز و تراکم تهدیدات دشمن بسر می‌بریم.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اکنون جنگهای نیابتی، فضای راهبردی تقابل ما با نظام سلطه را شکل می‌دهند که در آن قدرت‌های جهانی استکبار با هم ائتلاف کرده‌اند و ما نیز باید مساحت قاعده امنیت ملی خود را چه در بیرون و چه در درون مرزها گسترش دهیم.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه دیگر دشمنان نمی‌توانتد اراده خود را در قلب جهان اسلام وارد کنند، گفت: باید جبهه های متعددی را علیه استکبار باز کرده و انرژی او را در سطح منطقه توزیع کنیم.
وی ادامه داد: ما می‌توانیم در برابر  هر راهبردی که آنها عملی می‌کنند بایستیم و می‌ایستیم و این ایستادن هم بصورت آشکار و مقتدرانه است.
جانشین فرمانده کل سپاه اضافه کرد: گلوگاهای حیات آنها را در میدان عمل بدست گرفته ایم و هزینه های آنها را بر درآمدشان فزونی داده ایم و رهبر ما به صورت آشکارا با سیاست‌های استکبار مخالفت می‌کنند.

سردار سلامی گفت: اگر عربستان در یمن جنگ را ادامه دهد چیزی جز فرسایش و ضربه به پایه های حکومتشان عائدش نخواهد شد. آنها برای جنگ با ما قیمت نفت را تا 35 دلار کاهش می‌دهند اما بیشترین ضرر را خودشان کردند.
وی ادامه داد: اگر بخواهند ما را تضعیف کنند نرخ ضرر خودشان خیلی بالاتر خواهد بود و اگر میدان را خالی کنند، فضا برای ما باز می‌شود. اگر  بخواهند در سوریه مداخله نظامی کنند، چشم اندازهای بعد از مداخله را نمی دانند و چاره ای ندارند جز اینکه به پشت میز مذاکره بروند و وقتی از پشت میز به میدان عمل می آیند، ناتوانند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اقتدار و امنیت به خودی خود ایجاد نمی‌شود، گفت: نبرد سپاه حفاظت با همه سرویس های جاسوسی دنیاست و کار پیچیده سپاه حفاظت هم این است که باید نقطه ها را در برابر فضاها حفاظت کند آن هم در حالیکه دشمن هر روز از ابزارها و برنامه های جدید و مدرن بهره برده و در عرصه ترور صاحب قدرت شده‌اند و در یک مسیر تصاعدی برای برهم زدن امنیت ما گام بر می‌دارند.

سردار سلامی ادامه داد: جنگ مانند فوتبال و شطرنج یک بازی دوطرفه است و هر تاکتیک فقط یک بار می تواند موفق باشد و دشمن راه مقابله با آن را یاد می‌گیرد لذا توقف در قواعد و دکترین های ثابت، اولین آفت و شکست است. باید مدام تغییر کرد زیرا چهره تهدید هم داتما در حال تغییر است.

وی خاطرنشان کرد: ماموریت‌های امنیتی هرچه موفق‌تر است کمتر دیده می‌شود ولی همه باید بدانیم امنیت، محصول مجاهدت است نه سکون. باید دشمن را خوب بشناسیم و راهای نفوذ او را بدانیم و با آن مقابله کنیم.

انتهای پیام/
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید نماز امام زمان مرتضی آوینی کاظم خاوازی