بازدید 3878

ظریف عازم پاکستان شد

وزیر امور خارجه پاکستان برای شرکت در کنفرانس "قلب آسیا-فرآیند استانبول" رهسپار اسلام آباد شد.
کد خبر: ۵۵۲۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶ 08 December 2015
وزیر امور خارجه پاکستان برای شرکت در کنفرانس "قلب آسیا-فرآیند استانبول" رهسپار اسلام آباد شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به اسلام آباد، محمدجواد ظریف لحظاتی پیش برای شرکت در کنفرانس "قلب آسیا-فرآیند استانبول" به میزبانی پاکستان و انجام چند دیدار دوجانبه عازم اسلام آباد شد.

کنفرانس دوروزه 'قلب آسیا' از امروز (سه‌شنبه) باهدف گسترش همکاری‌ها برای کمک به حل مسائل و بهبود اوضاع امنیتی افغانستان، با حضور نمایندگان بیش از 40 کشور عضو و حمایت‌کننده این کنفرانس و بیش از 10 نهاد بین‌المللی و منطقه‌ای آغاز به‌کار کرده است.

بخش اصلی این کنفرانس در سطح وزیران امور خارجه، فردا (چهارشنبه) با سخنرانی 'محمد نواز‌شریف' نخست‌وزیر پاکستان و 'اشرف غنی' رئیس‌جمهوری افغانستان، رسماً آغاز به‌کار خواهد کرد.

ظریف قرار است ضمن سخنرانی در این کنفرانس و اعلام مواضع و راهکارهای جمهوری اسلامی ایران برای تقویت صلح و ثبات در قلب آسیا به‌ویژه افغانستان، در حاشیه این کنفرانس با "وانگ یی"، "سرتاج عزیز" و "سراج‌الدین اصل اف" همتایان چینی، پاکستانی و تاجیک خود دیدار کند.

ملاقات با محمد نواز‌شریف نخست‌وزیر پاکستان و اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان نیز از جمله برنامه‌های احتمالی ظریف در سفر یک‌روزه به پاکستان است.

از آنجا که ترکیه یکی از مبتکران برگزاری کنفرانس قلب آسیاست، نام این کنفرانس به "قلب آسیا - فرآیند استانبول" معروف شده است.
تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل