بازدید 52564

ارجاع شماره پلاک خودرو بدحجابان به پلیس امنیت

تذکر به 10 هزار راننده هنجارشکن و متخلف، همکاری پلیس با انجمن اوتیسم برای شناسایی اوتیسمی‌های مفقودی، دستگیری 100 هکر در یک ماه گذشته، دستگیری چند مظنون تروریستی در استان‌های مرزی، ایجاد سامانه ثبت تخلفات رانندگان هنجار شکن و ... از مهمترین موضوعات نشست خبری سخنگوی ناجا است.
کد خبر: ۵۴۷۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹ 15 November 2015
تذکر به 10 هزار راننده هنجارشکن و متخلف، همکاری پلیس با انجمن اوتیسم برای شناسایی اوتیسمی‌های مفقودی، دستگیری 100 هکر در یک ماه گذشته، دستگیری چند مظنون تروریستی در استان‌های مرزی، ایجاد سامانه ثبت تخلفات رانندگان هنجار شکن و ... از مهمترین موضوعات نشست خبری سخنگوی ناجا است.

به گزارش ایسنا سردار سعید منتظرالمهدی در نشست خبری پیش ازظهر امروز خود که در مقر مرکزی ناجا برگزار شد، درباره تمهیدات پلیس برای اربعین حسینی، اظهار کرد: ساعات کاری مراکز پلیس + 10 در روزهای عادی تا ساعت 18:30 و در روزهای تعطیل تا ساعت 14 افزایش یافته است، ضمن اینکه این مراکز موظفند پس از اتمام این ساعات تا زمانی که آخرین مراجعه‌کننده در آن حضور دارد اقدام به ارائه خدمات به شهروندان کنند.

افزایش شمار گیت‌های مرزی در اربعین به 96 گیت

وی اضافه کرد:‌ مدت زمان صدور گذرنامه نیز حداکثر 24 ساعت به طول می‌انجامد.

منتظرالمهدی با بیان اینکه شمار گیت‌های مرزی را به 96 گیت افزایش داده‌ایم ادامه داد: در پایانه‌های مرزی نیز زیر ساخت‌های لازم را مستقر کرده‌ایم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تهدید داعش برای ایام اربعین حسینی اظهار کرد: در این زمینه پیش بینی‌های لازم انجام شده و انشالله به برکت امام حسین (ع) اتفاقی نیز رخ ندهد.

دستگیری چند مظنون تروریستی در استان‌های مرزی

سخنگوی نیروی انتظامی درباره اینکه آیا موردی از دستگیری عناصر وابسته به داعش در مرزها داشته‌ایم یا خیر اظهار کرد: در مرزها چنین دستگیری نداشتیم اما چند مظنون تروریستی در استان‌های مرزی دستگیر شده‌آند که البته ارتباطی با گروهک داعش نداشته‌اند.

رصد کشف حجاب در خودروها از سوی ماموران نامحسوس

سخنگوی ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر فرمان چندی پیش فرمانده نیروی انتظامی در خصوص برخورد با هنجارشکنی و تخلفات رانندگی شامل دور دور، سرعت غیرمجاز، کشف حجاب،‌ مزاحمت برای نوامیس و ... اظهار کرد:‌ حجاب هنجاری پذیرفته شده در جامعه ماست و اکثریت زنان و دختران کشور ما نیز خود را مقید به رعایت آن می‌دانند.

وی از تشکیل سامانه ثبت تخلفات این چنینی خبر داد و افزود: این سامانه که در اختیار مدیران کشوری، لشگری و ماموران نامحسوس پلیس است، این قابلیت را دارد تا تخلفاتی مانند کشف حجاب در خودروها، مزاحمت برای نوامیس، دور دور کردن و غیره را از طریق وارد کردن شماره پلاک در خود ثبت کند و پس از آن با متخلفان برخورد خواهد شد.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه ممنوعیت‌های اجتماعی برای این دسته از متخلفان پیش بینی شده است، اظهار کرد: علاوه بر اینکه این افراد جریمه شده و ممکن است خودرویشان توقیف شود، خودروی این دسته از افراد ممنوع‌الفروش شده و امکان پرداخت عوارض و ... نیز برایشان مقدور نخواهد بود. به گفته سخنگوی ناجا، پرونده این افراد و شماره پلاک خودروهایشان نیز به پلیس امنیت ارجاع داده خواهد شد و پلیس راهور نیز می‌تواند متخلفان را به پارکینگ منتقل کند.

منتظر المهدی اضافه کرد: از زمان دستور فرمانده ناجا تا کنون به 10 هزار نفر که اقدام به ارتکاب این جرایم کرده بودند تذکر داده و 2000 خودرو نیز توقیف شده است.

وی ادامه داد: این تخلفات در تهران بیشتر است، اما در سراسر کشور زیر ذره‌بین پلیس بوده و با آن برخورد می‌شود.

دستگیری 100 هکر و برخورد با گردانندگان گروه تلگرامی القارعه

سخنگوی نیروی انتظامی به عملکرد پلیس فتا نیز اشاره کرد و افزود: در یک ماه گذشته 100 هکر از سوی پلیس فتا دستگیر شده‌اند. عمده این هکرها در کمین کاربران تلگرام هستند، از این رو افراد باید مراقب این فضا باشند.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه در این مدت بیش از 20 کانال غیراخلاقی در تلگرام نیز مسدود شده و با گردانندگان آن نیز برخورد شده است گفت:‌این افراد که اقدام به بارگزاری محتوای فرم و اروتیک در فضای مجازی کرده بودند دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر فعالیت گروهی تحت عنوان القارعه در کانال‌های تلگرام و ادعای گردانندگان آن مبنی بر وابستگی به پلیس فتا ، اظهار کرد: پلیس فتا به هیچ وجه کانال، سایت یا وبلاگی در فضای مجازی نداشته و نیازی هم به نمایندگی در این فضاها ندارد. درباره این گروه نیز با گردانندگان آن برخورد کرده و آنان دستگیر شده‌اند.

سخنگوی نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع سرقت اشاره کرد و افزود: 50 درصد از سرقت های خرد توسط معتادان انجام می‌شود، اما در خصوص دیگر جرایم آماری که نشان دهد اکثریت آن از سوی معتادان انجام می‌شود نداریم.

جمع‌آوری معتادان مانند پاکسازی محیط زیست نیست

منتظرالمهدی درباره جمع‌آوری معتادان نیز خاطر نشان کرد: جمع‌آوری معتادان مانند پاکسازی محیط زیست نیست و برای آنان نیازمند سرپناه‌هایی هستیم. ضمن اینکه شهرداری اقدامی را آغاز کرده برای ایجاد خانه‌های بهاران که در آن به مدت شش ماه از این معتادان نگهداری می‌شود که امیدواریم ظرفیت‌های لازم در این خصوص ایجاد شود.

منتظرالمهدی از دستگیری مامور قلابی آب در یکی از شهرستان‌های کشور نیز خبر داد و گفت: این فرد به منازل مراجعه کرده و اگر فرصتی به وی دست می‌داد به زنان تنها تعدی می‌کرد که توسط پلیس آگاهی دستگیر شد.

افزایش 20 درصدی کشف موادمخدر در سال جاری

سخنگوی ناجا با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه کشفیات موادمخدر در کشور از سوی پلیس افزایش 20 درصدی داشته است، تصریح کرد:‌ تنها در یک ایستگاه در استان یزد، طی 20 روز هفت تن انواع مواد مخدر کشف شد.

منتظر المهدی در پاسخ به سوالی درباره شش مامور نیروی انتظامی در شهرستان سبزوار که در تعقیب و گریز با متخلفان آنان را در پایتخت مورد هلاکت قرار داده بودند و اکنون نیز به دستور مقام قضایی بازداشت شده‌اند گفت: این افراد در زندان نیستند بلکه در اختیار دژبان ناجا قرار دارند. افراد شرور به زنی باردار در مقابل چشمان همسرش تجاوز کرده بودند و ده‌ها جرایم دیگر نیز داشته‌اند، این افراد در حین تعقیب و گریز نیز اقدام به شلیک به سمت ماموران کرده‌اند.

منتظر المهدی افزود‌: این ماموران در نهایت تبرئه خواهند شد.

سخنگوی ناجا در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه برخی از نهادها اعلام کرده‌اند که مزاحمت برای نوامیس افزایش 98 درصدی داشته است اظهار کرد:‌چنین چیزی را تایید نمی‌کنیم ضمن اینکه یک تحقیق باید دارای مولفه‌های مختلف و قابل استنادی باشد.

منتظر المهدی ادامه داد: بیشترین تماس‌ها با 110 در خصوص گزارش نزاع و درگیری است و در این زمینه نیز ماموران پلیس بیش از 95 درصد کسانی که در زمینه نزاع از آنان شکایت شده است دستگیر کرده‌اند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره فعالیت‌ قرارگاه مبارزه با سرقت ، اظهار کرد: آمار سرقت در کشور تا پایان مهر ماه کاهشی هفت درصدی داشته که انشالله تا پایان سال به کاهش 10 درصدی خواهیم رسید.

وی درباره استخدام در نیروی انتظامی نیز اظهار کرد: جذب سراسری در ناجا وجود ندارد اما پلیس‌های مختلف نیروهای مورد نیاز خود را جذب خواهند کرد. البته دستور فرمانده ناجا بر این بوده که ورودی‌ها کاملا حساب شده باشد، از این رو مراحل جذب کمی به طول می‌انجامد تا افرادی که شایسته فعالیت در پلیس بوده و ویژگی‌های آن را دارند جذب شوند.

وی درباره تصمیم پلیس برای اجرای طرح LEZ‌نیز خاطر نشان کرد:‌در این زمینه هنوز به جمع بندی کاملی نرسیده‌ایم. این طرح گرچه خوبی‌هایی دارد اما مشکلاتی هم دارد که همکاران من در پلیس راهور تهران مشغول پیگیری آن هستند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر پیرامون انتشار تصاویر منتسب به قتل زنی جوان در جنگل‌های نوشهر خاطر نشان کرد: این زن که 25 سال سن داشته و معتاد به شیشه بوده دو روز قبل از کشته شدن به خانه دو مرد معتاد رفته و مدتی بعد با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده که جسدش در جنگل‌های نوشهر رها شده بود.

وی افزود: عاملان این حادثه دستگیر شده و به مراجع قضایی منتقل شده‌اند.

منتظرالمهدی درباره جرایم رخ داده در پروژه‌های مسکن مهر نیز اظهار کرد: در حال حاضر آماری در این خصوص نداریم اما برای ساخت کلانتری و پاسگاه جدید نیازمند مجوزهای لازم از سوی ستاد کل نیروهای مسلح هستیم.

ایجاد سامانه گم شدگان اوتیسمی

سخنگوی نیروی انتظامی درباره تشکیل سامانه گم شدگان اوتیسمی نیز اظهار کرد: افراد اوتیسمی ارتباطی با جامعه بیرونی خود نداشته و عمدتا فاقد قدرت تکلم هستند. نمی‌توانند درکی از موقعیت خود داشته باشند. در کشور ما نیز مبتلایان به اوتیسم جامعه آماری 200 هزار نفری را شامل می‌شوند. از این رو تصمیم بر آن شد تا پلیس پیشگیری با همکاری انجمن اوتیسم، سامانه‌ای را برای شناسایی این افراد ایجاد کنند.

وی افزود: ما همچنین آمادگی ایجاد سامانه‌ای برای بیماران خاص را نیز داریم.

پلیس کسی را در حادثه پارک هرندی دستگیر نکرده

سخنگوی ناجا درباره حادثه پارک هرندی و اقدام شهروندان به آتش زدن پناهگاه معتادان اظهار کرد: پلیس در این زمینه دستگیری نداشته است.

سخنگوی ناجا در پاسخ به سوالی درباره ادعای شهردار منطقه 12 مبنی بر اینکه پلیس دستور حمله به پناهگاه معتادان در پارک هرندی را داده است گفت: برای ما نیز جالب است که شهرداری کار پلیسی انجام می‌دهد.

سخنگوی ناجا درباره ادعای فروش نوزادان در تهران نیز گفت:‌در این زمینه سردار ساجدی نیا به عنوان رئیس پلیس پایتخت توضیحات لازم را داده و چنین پروند‌ه‌ای به ما ارجاع نشده است. اما اگر با چنین موضوعی روبرو شویم حتما با آن برخورد خواهیم کرد.

منتظر المهدی اضافه کرد:‌در این زمینه نیازمند ورود مدعی العموم و دادستانی هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر اینکه با توجه به افت کیفیت برخی از خودروهای داخلی آیا پلیس همچنان این خودروها را شماره گذاری می‌کند، اظهار کرد: شماره‌گذاری بر اساس گواهی سازمان استاندارد و محیط زیست انجام می شود و اگر چنانچه افت کیفیت خودروها در این گواهی‌ها لحاظ شود ما نیز مطابق قانون برخورد خواهیم کرد.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه در حال حاضر تحلیلی از آسیب‌های اجتماعی ندارم اظهار کرد: حتی یک مورد آسیب اجتماعی نیز برای پلیس نگران کننده است و باید از وقوع آن جلوگیری شود.

منتظرالمهدی همچنین در پاسخ به سوالی درباره عمدی یا غیرعمد بودن حادثه فوت دو مامور پلیس آگاهی در تصادف با کامیون خاطر نشان کرد: 24 ساعت بعد از حادثه عاملان دستگیر شدند و عمدی نیز در کار نبود. راننده کامیون با تلفن همراه صحبت می‌کرده و همین باعث حادثه شده است.

ثبت نام طرح جریمه ریالی سربازی از 20 آذر

سخنگوی نیروی انتظامی همچنین از اجرای مجدد ثبت نام برای طرح جریمه ریالی سربازی از 20 آذرماه خبر داد و گفت: ثبت نام تا پایان دی ماه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، منتظرالمهدی در نشست خبری خود درباره اجرای دوباره طرح جریمه ریالی مشمولان دارای بیش از هشت سال غیبت اظهار کرد:‌ برابر تصمیمات اتخاذ شده از بیستم آذرماه ثبت نام طرح جریمه ریالی مجددا آغاز شده و متقاضیان با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

منتظرالمهدی ادامه داد: در مرحله اول ثبت نام 287 هزار نفر برای پرداخت جریمه ریالی سربازی ثبت نام کرده بودند که 100 هزار نفر از این افراد تاکنون مبلغ خود را پرداخت نکرده و از نظر پلیس مشمول غایب به حساب می‌آیند.

وی در مورد نحوه برخورد با مشمولان غایب و اینکه آیا می‌توان وضعیت آنان را از طریق تماس با سامانه 110 اطلاع رسانی کرد؟ گفت: مردم می‌توانند از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وضعیت مشمولان غایب را اطلاع دهند. ضمن اینکه خود ما نیز از طریق ساز وکارهایی که داریم این افراد را شناسایی می‌کنیم.

سخنگوی نیروی انتظامی افزود: البته استقبال از خدمت سربازی افزایش یافته و حضور سربازان در پادگان‌ها نیز نشانگر همین موضوع است.
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹۷
انتشار یافته: ۱۶
اینهمه برای حجاب جنگیدیم الان به این رسیده ایم که شماره پلاک را بدیم پلیس امنیت اینقدر با مردم نجنگیم ببینیم حرفشان چیست؟ یادمون میاد زمانی ویدئو مثل موادمخدر قاچاق بود وقتی آزاد شد الان هرکی خونش DVD داره سالی یه بارم نگاهش نمی کنه.
آقای دکتر روحانی می گویند که ما بابت این حرفها وقتی نداریم ، یه عده هم که نمی تونن به وظیفه ذاتی خودذشان برسند می روند دنبال دشمن تراشی داخلی.
پلیسی که نمیتونه جلوی قاچاق مواد مخدر و سوخت رو بگیره ، فقط در رابطه با مورد حجاب ماشالله خیلی چابک عمل میکنه !
به جای این کارها آموزش رانندگی یاد ملت بدین که شعور اجتماعیشون بره بالا
خوبه شماره آنهایی که قو نین راهنمایی را رعایت نمی کنند هم ثبت و ارسال نمایندتا جریمه صادر شود هم مقبول تر و هم عمومیت بیشتری دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
یعنی فکر میکنید رعایت قوانین خیلی مهمه؟؟
یعنی جرم کشف حجاب از دیگر جرم های متداول اینقدر سنگین است؟!!
لطفا برای مسئله کشف حجاب ها در ماشین یک سامانه پیامکی راه اندازی کنید تا بتونیم شماره پلاک این افراد رو وارد کنیم تا ادب بشن و اینطور هنجارشکنی نکنند.
چه مسخره یعنی چی یعنی الان فقط مشکل ما اینهاست که همه درگیرش هستند و اصلا با این جور کارها درست میشه
حالا به فرض این مرحله هم طی شد و اوضاع هم طبیعتاَ بد تر از این میشه ، بعدش، چی؟
یعنی یه عده راه میفتن تو ماشینهارو دید میزنن ببینن کی روسری سرش نیست؟
از این پس هر کی با هر کی مشکل داشته باشه شماره ماشینشو در این سامانه که معلوم نیست مطابق کدام قانون ایجاد شده وارد می‌کنه و میندازتش تو درد سر و رفت و آمد به پلیس امنیت. انگار نه انگار که پلیس مجری قاونه و برای اثبات جرم نیاز به مدرک داره.
بس کنید تو رو خدا ! تو این شرایط بحرانی در تمام دنیا و به خصوص در نزدکی مرزهای ما فقط اتحاد میان تمام اقشار جامعه لازمه نه اینجور طرح ها
یه وقت فرهنگ سازی نکنید ها.......فقط جریمه کنید
مشکل مملکت همینه !!دیگه خداروشکر اینم حل شد
به نظرم بهتره پلیس به جای قوانین راهنمایی رانندگی،قوانین حجاب و عفت را اجرا کنه،دیگه اون قوانین را می خواهیم چکار آخه؟
واقعا در مملکت دیگه مشکلی نیست ، که مامورها سوار ماشین میشن و به زن آدم که کنار مان تو ماشین نشسته اگر موهاش پیدا شد به نام قانون برایش با اس ام اس جریمه می فرستند ، وای وای .
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
آخرین اخبار
وب گردی