بازدید 3512
دبیر کل حزب الله لبنان جمهوری اسلامی ایران را یک نعمت الهی برای مسلمانان جهان توصیف کرد.
کد خبر: ۵۳۹۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۷ 14 October 2015
دبیر کل حزب الله لبنان جمهوری اسلامی ایران را یک نعمت الهی برای مسلمانان جهان توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سید حسن نصرالله در گفتگو با شبکه تلویزیونی "الاهواز" با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران نعمت بزرگی برای ملت ایران و مسلمانان جهان شمرده می شود، افزود: مشکل در این نیست که افراد بسیاری به ارزش این نعمت واقف نبوده و قدردان آن نیستند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران یکی از امن و باثبات ترین کشورهای جهان است و از اراده و حاکمیت مردمی بالا و تمدنی قوی برخوردار بوده و دارای جایگاهی والا در معادلات منطقه ای و بین المللی است.

سید حسن نصرالله بیان داشت: باید بر نعمت وجود نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبر شجاع و پرهیزکار آن که هیچ همتای در جهان ندارد تمرکز داشته باشیم.

وی گفت: در صورتی که جمهوری اسلامی ایران نبود، سرنوشت ملت های منطقه به گونه ای دیگر می شد. ما درباره موضوعاتی سخن می گوییم که شاهد آن هستیم بنابراین جمهوری اسلامی ایران یک نعمت الهی بزرگی است.

وی تاکید کرد: شبکه های تلویزیونی که از حقیقت حمایت می کنند و برآمده از حقیقت هستند حتی اگر امکانات اندکی داشته باشند بسیار تاثیرگذارتر از شبکه های تلویزیونی  خواهند بود که میلیاردها دلار بودجه دارند و دروغپراکنی می کنند.

 عربستان با شکستی تاریخی در یمن روبرو خواهد شد

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه تاکید کرد: عربستان سعودی با شکستی تاریخی در یمن روبرو خواهد شد.

سید حسن نصرالله با اشاره به ویرانگری های رژیم عربستان سعودی در یمن، افزود: عربستان سعودی یمن را ویران کرد و مانع از وحدت و توسعه این کشور شد و اجازه نداد منابع طبیعی این کشور استخراج شود. هدف عربستان این است که یمنی ها فقیر و محتاج سعودی ها باقی بمانند. همچنین سعودی ها تلاش می کنند گروه های یمنی به این کشور وابسته شوند و می کوشد نیات فرقه گرایانه خود را بر این کشور تحمیل کند.

وی بیان داشت: عربستان سعودی می خواهد ملت یمن تسلیم شود ولی این ملت خواهان استقلال است.

سید حسن نصرالله افزود: عربستان سعودی می خواهد این مسئله را القاء کند که انقلاب ملت یمن وابسته به جمهوری اسلامی ایران بوده و این ادعا یک دروغ و ظلم بزرگ است.

وی تاکید کرد: ملت یمن مخالف بازگشت به دوران وابستگی سابق خود است و به این دلیل آماده فداکاری های گسترده است.

وی با اشاره به شهادت هر روزه یمنی ها در نتیجه حملات رژیم آل سعود بیان داشت: من اطمینان داریم که عربستان سعودی با شکستی تاریخی در یمن روبرو خواهد شد و به یاری خداوند پیروزی برای ملت یمن محقق خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات بحرین اشاره کرد و افزود: اجازه نمی دهند ملت بحرین به خواسته های خود برسد این درحالی بوده که درها در عربستان بسته است و اجازه نمی دهند حقوق مردم عربستان محقق شود.

وی افزود: نبرد ملت بحرین یک نبرد تاریخی بوده و حتی می توان گفت نبرد ملت بحرین یک نبرد موجودیتی است.

 ملت یمن تسلیم عربستان سعودی نخواهد شد

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: ملت یمن تسلیم عربستان سعودی نخواهد شد.

سید حسن نصرالله با اشاره به تحولات سوریه تاکید کرد: سوریه دارای جایگاهی اساسی در محور مقاومت است و همیشه یک عنصر بزرگ در نابودی طرح های آمریکا در منطقه بوده است.

وی افزود: دشمنان به دلیل این جایگاه تاریخی ملت سوریه می خواهند به این کشور ضربه بزنند.

سید حسن نصرالله بیان داشت: تا این لحظه میلیاردها دلار برای ویران کردن سوریه هزینه کرده اند و صدها تن سلاح علیه مردم این کشور استفاده و هزاران مبارز را از همه کشورها به این کشور اعزام کردند و همچنین از همه رسانه های مختلف عربی و بین المللی علیه دولت سوریه و اقدامات تحریک آمیز مذهبی به هدف سرنگون کردن این دولت و سلطه بر ملت سوریه استفاده شده است.

وی با اشاره به این که دولت و ارتش سویه بخش بزرگی از مردم این کشور هستند، تاکید کرد: امروز حقیقت برای ملت سوریه روشن شده که دموکراسی هدف دشمنان در سوریه نیست بلکه هدف از این توطئه استقرار الگوی وحشیانه و زشت داعش(گروهک تکفیری صهیونیستی داعش) در این کشور است.

وی با اشاره به تحول بزرگی که در افکار عمومی سوریه و جهان درباره تحولات سوریه ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: در سایه تحولات داخلی،منطقه ای و بین المللی از مرحله خطرناک در سوریه عبور کرده ایم و پرونده سوریه در روند جدیدی حرکت خواهد کرد و همچنین این احتمال وجود دارد که بحران سوریه به صورت جدی از طریق راه حل سیاسی دنبال شود.

وی افزود: نمی توان شاهد نابودی منطقه شد و باید همه در کنار یکدیگر قرار گیریم و نباید از مسئولیت های بزرگ خود شانه خالی کنیم و به موضوعات داخلی خود مشغول شویم. اگر در موضوعات بزرگ شکست بخوریم در همه موضوعات شکست خواهیم خورد.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: درصورتی که همه به مسئولیت های خود عمل کنیم می توانیم قدرت های استکباری و طاغوتی و غارتگران را شکست دهیم و به صورت مستقل تصمیم بگیریم و کشورهای خود را بسازیم.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر توافق هسته ای موقت حسن میرکاظمی سازمان همکاری شانگهای