اقشار مختلف مردم ایران، پس از نماز جمعه در اعتراض به حادثه روز پنجشنبه دوم مهردرعربستان که منجر به کشته شدن صدها نفر از حجاج شد،علیه حکمرانان سعودی راهپیمایی کردند.
کد خبر: ۵۳۴۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۱ 25 September 2015
اقشار مختلف مردم ایران، پس از نماز جمعه در اعتراض به حادثه روز پنجشنبه دوم مهردرعربستان که منجر به کشته شدن صدها نفر از حجاج شد،علیه حکمرانان سعودی راهپیمایی کردند.

مردم در این راهپیمایی ها با سردادن شعار خواستار تجدید نظر مجامع جهانی در مورد مدیریت حرمین شریفین شدند.

این افراد همچنین وقوع حادثه در منا را نشانگر بی کفایتی متولیان امور در مکه توصیف کردند.
در حادثه منا که گفته شد به دلیل ازدحام جمعیت در معبر ورودی به رمی جمرات رخ داد، بیش از 1300 زائر در حال احرام بیت الله الحرام کشته و بیش از 2000 نفر مصدوم شدند. در این حادثه دلخراش تعداد 131 زایر ایرانی در حال احرام نیز به دیار باقی و دیدار حق شتافتند.

همچنین راهپیمایان اعلام کردندحادثه سقوط جر ثقیل در مسجدالحرام مکه در بیستم شهریور 94 مصادق دیگری از نداشتن شایستگی آل سعود برای اداره حرمین شریفین است.
حادثه سقوط جرثقیل باعث کشته شدن 107 نفر و مجروح شدن 238 نفر شد که اعلام شد باد شدید و طوفان عامل سقوط جرثقیل بوده است.در آن حادثه هم جمعی از هموطنانمان کشته شدند.

خلاصه ای از خبر راهپیمایی در چند شهر:

مشهد - نمازگزاران مشهد پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به وقوع حادثه منا
و محکومیت جنایات آل سعود راهپیمایی کردند.
این راهپیمایی از ورودی باب الجواد حرم مطهر رضوی تا چهار راه شهدای مشهد و با حضور جمع کثیری از نمازگزاران برگزار شد.

راهپیمایان در این مراسم شعارهایی از قبیل مرگ بر آل سعود خائن ، مرگ بر وهابی ، سر دادند.
قم - نمازگزاران جمعه قم بعد از اقامه نماز در اعتراض به بی کفایتی آل سعود در اداره حرمین شریفین و حادثه دردناک منا که باعث مرگ تعداد زیادی از زائران بیت الله الحرام شد، از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) تا میدان شهدا راهپیمایی کردند.

آنها همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی، سکوت مجامع اسلامی و کشورهای مدعی حقوق بشر نسبت به حوادث دردناک مسجد الحرام و منا را محکوم کردند.
تهران- صدها تن از نمازگزاران تهرانی پس از اقامه نماز عبادی-سیاسی جمعه در محکومیت اقدامات آل سعود راهپیمایی کردند.

نمازگزاران تهرانی در محکومیت آل سعود در فاجعه خون بار منا که منجر به کشته و مجروح شدن هزاران نفر از مسلمانان کشورهای اسلامی شد، از دانشگاه تهران به سمت میدان انقلاب اسلامی، تظاهرات خودجوش برگزار کردند.

رشت - مردم گیلان، جمعه در اعتراض به جنایت آل سعود و کشتار مسلمانان در سرزمین منا، با شرکت در تظاهرات اعتراض آمیز، خشم خود را از این جنایت ابراز کردند.

این تظاهرات در اعتراض به بی کفایتی و سوء مدیریت و جنایات بی شمار رژیم متزلزل و منفور آل سعود با حضور امت خداجو ، انقلابی و نمازگزاران نماز جمعه در سراسر استان گیلان برگزار شد.
گرگان - نمازگزاران جمعه شهرستان گرگان با برگزاری راهپیمایی حادثه روز گذشته در منا و کشته شدن تعداد زیادی از حجاج کشورهای مختلف را محکوم کردند.

بندرعباس- شرکت کنندگان در نماز جمعه بندرعباس با سر دادن شعار مرگ بر آل سعود خشم خود را از سوءمدیریت و بی لیاقتی حاکمان عربستان سعودی که موجب جان باختن صدها نفر از حجاج کشورهای اسلامی و جمعی از هموطنان شد ،ابراز کردند.

زنجان - نمازگزاران زنجانی پس از اقامه نماز جمعه این هفته در این شهر اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و بی کفایتی رژیم آل سعود در مدیریت مراسم حج را محکوم کردند.

نمازگزاران زنجانی با حرکت از محل اقامه نماز جمعه واقع در مصلی این شهر به سمت میدان رسل با برافراشتن پرچم های سیاه حادثه ناگوار منا و کشته شدن تعداد کثیری از هموطنان در این مراسم معنوی را به ساحت مقدس امام زمان(عج)، رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و خانوادهای داغدار تسلیت گفتند.

شیراز- دانشجویان دانشگاه ها و نمازگزاران در شیراز سومین حرم اهلبیت (ع) پس از اقامه نماز جمعه، با برپایی راهپیمایی اقدامات دولت آل سعود و حادثه رمی جمرات و منا در حج تمتع امسال را محکوم و انزجار خود را اعلام کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی، خواستار پاسخگویی دولت عربستان نسبت به حوادث رخ داده در حج امسال شدند.

سمنان - مردم مومن سمنان پس از اقامه نماز جمعه، در اعتراض به واقعه دلخراش در رمی جمران در منا، راهپیمایی کردند.

تبریز- نمازگزاران تبریزی با راهپیمایی خودجوش پس از خطبه های نماز جمعه تبریز بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج امسال و فاجعه منا را محکوم کردند .
در این راهپیمایی که از مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز تا میدان ساعت این شهر برگزار شد ،نمازگزاران و مردم تبریز خواستار محکومیت و رسیدگی مجامع بین المللی به موضوع وقوع فاجعه منی شدند .

کرمانشاه - نمازگزاران کرمانشاهی پس از اقامه نماز جمعه امروز در سوگ جان باختن حجاج ایرانی در حادثه منا در عربستان عزاداری کردند.
نمازگزاران در قالب هیات عزاداری از مقابل مسجد جامع تا میدان آزادی سینه زنی و با خانواده های عزادار حجاج ابراز همدردی کردند.

خرم آباد - نمازگزاران خرم آبادی ، پس از برگزاری نمازجمعه اقدامات آل سعود در حمله ددمنشانه به مردم یمن در روز عید قربان و تجاوز رژیم صهیونیتی به مسجد الاقصی را محکوم کردند.
نمازگزاران با برگزاری راهپیمایی پس از نماز نسبت به این جنایان واقدامات وحشیانه معترض شدند.

همدان - مردم دارالمومنین شهر همدان پس از اقامه نمازجمعه در اعتراض به مدیریت برگزاری مناسک حج و بروز حادثه منا در عربستان که منجر به کشته شدن شمار زیادی از زائران مسلمان از جمله بیش از یکصد زائر ایرانی گردید، راهپیمایی کردند.
نمازگزاران عزادار همدان پس از اقامه نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته در صفوفی فشرده و به هم پیوسته با مشتانی گره کرده در اعتراض به حادثه منا و بی کفایتی آل سعود شعار سردادند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان 98 محمدرضا داورزنی هفته بسیج عبدالرضا داوری پیمان سنتو قرارداد مارک ویلموتس پالرمو درآمد سهمیه بندی بنزین