بازدید 5185

یمنی‌ها میهمانان ویژه مراسم ارتحال امام(ره)

فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: جمعی از مردم و جانبازان یمنی، ازجمله میهمانان ویژه امسال مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) خواهند بود.
کد خبر: ۵۰۵۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۶ 02 June 2015
فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: جمعی از مردم و جانبازان یمنی، ازجمله میهمانان ویژه امسال مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار محسن کاظمینی فرمانده سپاه تهران بزرگ و فرمانده قرارگاه شهید فهمیده که مسئولیت اجرایی سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) را برعهده دارد، در نشست خبری خود با خبرنگاران که صبح امروز سه‌شنبه 12 خرداد در محل پادگان ولیعصر تهران برگزار شد با برشمردن ویژگی‌های مهم مراسم امسال ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران گفت: مسائل روز خاورمیانه، مسئله هسته‌ای و تقارن با نیمه شعبان که امام خمینی همواره انقلاب اسلامی را مقدمه‌ای برای انقلاب امام می‌دانست از ابعاد مهم مراسم امسال سالگرد ارتحال امام (ره) است.

وی از افتتاح صحن اصلی حرم مطهر امام (ره) در روز 14 خرداد خبر داد و با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در پایان سال جاری به عنوان بعد دیگری از اهمیت مراسم امسال سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اظهار داشت: برای برگزاری این مراسم از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی و سازماندهی  و دستورالعمل‌ها ابلاغ شده است.

کاظمینی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در قرارگاه شهید فهمیده برای برگزاری هرچه بهتر مراسم روز 14 خرداد گفت: تاکنون هر ساله یک میلیون و 200 هزار نفر زائر دراین مراسم شرکت داشته‌اند و امسال نیز به جز از استان‌های تهران و البرز 730 هزار نفر سراسر کشور در روز مراسم در تهران حضور خواهند یافت.

وی مسئولیت ثبت‌نام، انتقال و برگرداندن این زوار را از جمله وظایف قرارگاه شهید فهمیده خواند و افزود: سال گذشته حدود 60 درصد زائران جوانانی بودند که امام را ندیده بودند و امسال نیز درصددیم به همین میزان نوبت‌ اولی‌ها را اعزام کنیم.

فرمانده قرارگاه شهید فهمیده از پیش‌بینی 188 محل اسکان و تامین 18 هزار اتوبوس برای انتقال زائران به حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب خبر داد و گفت: حدود 2 سال است که علاوه بر جاده‌اه از ظرفیت راه‌آهن نیز برای انتقال زائران از استان‌های دورتر مانند خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان بهره گرفته‌ایم.

وی با اشاره به تعیین مدیران، بازرسان، کروکی‌های مسیر حرکت و پارکینگ‌های لازم برای کاروان‌ها خاطرنشان کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته حدود 3 هزار میهمان خارجی در مراسم‌ حضور خواهند یافت که مسئولیت آنها با قرارگاه شهید فهمیده است.

سردار کاظمینی به هماهنگی‌های صورت گرفته با ستاد ارتحال حضرت امام جهت برنامه‌های فرهنگی اشاره کرد و گفت: کاروان‌ها از مبدا حرکت خود بسته‌های فرهنگی با محتوای بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب تحویل خواهند گرفت.

وی از کمیته‌های برگزاری،‌ اطلاعات، عملیات و جابه‌جایی، حفاظت، تامینی، بازرسی، بهداشت و درمان، اسکان و اعزام، پشتیبانی، فرهنگی، روابط عمومی، آبرسانی و هماهنگی به عنوان کمیته‌های تشکیل شده پیگیری ماموریت‌های قرارگاه نام برد و بیان کرد: امیدواریم با تدابیر 12گانه‌ای که همه مجموعه‌های لشگری و کشوری ارائه شده و با هم‌فکری و تلاش شبانه‌روزی این مراسم را با آرامش برگزار کنیم.

فرمانده قرارگاه شهید فهمیده با تاکید براینکه مراسم سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران در ایران و جهان بی‌نظیر است، گفت: در هیچ کجای دنیا هر ساله سران قوا، فرماندهان نظامی، سفیران و مهمانان خارجی و یک میلیون و 200 هزار زائر تجمع نمی‌کنند.

وی پایان روز 14 خرداد را پایان ماموریت قرارگاه شهید فهمیده عنوان کرد و در ادامه افزود: در پایان برگزاری این مراسم از بسیجیان تهران نیز استفاده خواهد شد چراکه لازم است امنیت در ابعاد مختلف تامین شود.

وی به برگزاری مراسم گرامیداشت شب نیمه شعبان در شب 14 خرداد با حضور رئیس‌جمهور اشاره کرد و بیان داشت: حدود 750 هزار نفر در شب و روز مراسم مورد پذیرایی قرار خواهند گرفت.

فرمانده قرارگاه شهید فهمیده با یادآوری حضور میهمانان خارجی از کشورهای همجوار همچون پاکستان، عراق و ترکیه از طرق زمینی و هوایی و حضور مهمانانی از مصر، عربستان، اردن، سوریه، لبنان، الجزایر و نیز شرکت‌کنندگانی از اروپا و آمریکا گفت: تامین امنیت این میهمانان از لحظه ورود تا خروج با قرارگاه شهید فهمیده است که امسال به طور خاص جمعی از جانبازان و مردم یمن نیز در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) حضور خواهند یافت.

سردار کاظمینی در پایان با اشاره مجدد به نزدیک شدن به روزهای توافق هسته‌ای تصریح کرد: طبیعی است زائران بخواهند ابهامات خود را در مسئله هسته‌ای حل کنند از این رو در شب و روز مراسم میزگردهایی با هدف روشنگری مسئله هسته‌ای برگزار خواهد شد.
سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل