بازدید 2842

آغاز مذاکرات معاونان ظریف و موگرینی در نیویورک

مذاکرات معاونان وزیران خارجه ایران و نماینده اتحادیه اروپا با هدف نگارش متن توافق جامع هسته‌ای آغاز شد.
کد خبر: ۴۹۶۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۷ 30 April 2015
مذاکرات معاونان وزیران خارجه ایران و نماینده اتحادیه اروپا با هدف نگارش متن توافق جامع هسته‌ای آغاز شد.

به گزارش ایسنا، سیدعباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی همراه با هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صبح روز پنج‌شنبه به وقت نیویورک نگارش متن توافق جامع را دنبال کردند و قرار است در ادامه این مذاکرات گفت‌وگوها میان معاونان وزیر خارجه ایران و 1+5 به طور دو و چندجانبه ادامه یابد.

آخرین دور مذاکرات ایران و 1+5 با هدف نگارش متن توافق جامع هفته گذشته در وین و در سطح معاونان و کارشناسان دو طرف برگزار شد.

قرار است این دور از مذاکرات در نیویورک احتمالا تا روز شنبه ادامه یابد. همچنین محمدجواد ظریف اعلام کرده است که هیات‌های مذاکره‌کننده ایران و 1+5 اوایل هفته آینده در یکی از شهرهای اروپایی بار دیگر جمع می‌شوند تا نگارش متن توافق را دنبال کنند.

همچنین منابع خبری اعلام کردند که دور بعدی مذاکرات در وین خواهد بود.

وزیران خارجه ایران و آمریکا نیز دوشنبه هفته جاری در چارچوب مذاکرات هسته‌ای در حدود یک ساعت و نیم در محل اقامت سفیر ایران در سازمان ملل با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

وزیر خارجه کشورمان با توجه به برخی اظهارنظرها و مواضع مقامات آمریکایی پس از بیانیه لوزان دغدغه‌هایی را نسبت به اهداف و نیت دولت و کنگره آمریکا مطرح کرده بود و به گفته وی، در دیدار با جان کری به روشن‌سازی اظهارات و مواضع اخیر آمریکایی‌ها پرداخته شده است.

همچنین علی‌اکبر صالحی در اظهاراتی پس از مذاکرات وین در هفته گذشته اعلام کرد که برخی از ابهامات ایجاد شده پس از مذاکرات سوئیس توسط آمریکایی‌ها برطرف شده و هنوز برخی موضوعات برای شفاف‌سازی بیشتر باقی مانده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه