بازدید ۹۴۱۵۶
بسته خبری ویژه «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند: «شکاف‌شناسی موسویان در موضوع هسته‌ای»، «سوابق خیلی‌ها در سینه هاشمی است»، «سند ساواک درباره اظهارات هاشمی درباره هولوکاست»، «علت تشکیل جبهه پایداری از دید آیت الله مصباح» و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۴۹۳۲۱۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۴ 20 April 2015
تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهای که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

علت تشکیل جبهه پایداری از دید آیت الله مصباح


آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در دیدار با اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری ضمن مطلوب دانستن رفت و آمد افراد با سلایق مختلف با یکدیگر اظهار داشت: اساس تشکیل جبهه پایداری نیز جمع شدن گروهی بر اساس رضای خدا به منظور شناخت وظایف شرعی و عمل به آن بود، خاطرنشان کرد: این هدف، هدف مقدسی است و توفیق عمل به آن نیز نعمت بزرگی است که به راحتی به دست نمی‌آید؛ البته امور، هر اندازه نفیس‌تر باشند، دشمنان بیشتر و بزرگتری هم دارند؛ به عنوان نمونه نفیس‌ترین دین، دین اسلام و مذهب اهل بیت (ع) است و دشمنان آن‌ها نیز بزرگ‌تر و سرسخت‌ترند.

رابطه شهید مطهری و بازرگان از دید محمد خامنه‌ای


آیت الله سیدمحمد خامنه‌ای در گفت وشنودی، بخش‌هایی از خاطرات خود با استاد مطهری و شریعتی را باز گفته است. وی می‌گوید، شهید مطهری انسان فوق‌العاده معتقد و سرسختی بود که درباره موضوعی که به یقین می‌رسید، با هیچ کس تعارف نداشت. شهید مطهری حتی به مهندس بازرگان هم رحم نمی‌کرد و برخی از برداشت‌های ایشان از قرآن را می‌کوبید. به نظر من دکتر شریعتی و شهید مطهری اگر با هم حرف می‌زدند به توافق می‌رسیدند، ولی دشمنان، از جمله ساواک بین آن‌ها فاصله انداختند. به نظر من اختلاف این دو اساسی نبود. کسانی که در کشور می‌خواهند برای مردم کار درستی کنند، باید مواظب این تفرقه‌اندازی‌ها باشند. امروز هم درگیر چنین گرفتاری‌هایی هستیم.

انتقاد صفار هرندی از هاشمی


محمد حسین صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست طلبه طراز انقلاب اسلامی که در مدرسه علمیه حقانی قم برگزار شد، با بیان اینکه در مواجهه با مسائل روز در کشور دو گونه نگرش وجود دارد، گفت: برخی در مواجهه با مسائل معتقدند باید با دید امیدواری مطلق نگاه کرد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از برخی اظهار نظرهای مسئولان کشور گفت: تعابیری همانند «رژیم سرکوبگر و رژیمی که مردم‌ها را به زندان‌ها می‌اندازد و حقوق مردم را ضایع می‌کند» در طول تاریخ انقلاب از سلطنت طلبان و ضد انقلاب‌ها شنیده شده است اما اکنون از بزرگان نظام چنین تعابیری شنیده می‌شود که سبب برپایی جشن از سوی دشمنان می‌شود، این مسأله برای دلسوزان نظام نگران کننده است.

دبیرکل سازمان معلمان ایران بازداشت شد


«علیرضا هاشمی»، دبیرکل سازمان معلمان ایران یکشنبه ۳۰ فرودین بازداشت شد. دبیرکل سازمان معلمان ایران متعاقب حکمی که در سال ۸۹ علیه او صادر شده بود، بازداشت شد. اجرای این حکم تاکنون به تأخیر افتاده بود. آقای هاشمی در سال ۸۹ پس از آنچه قائم مقام سازمان متبوعش «پیگیری مطلبات صنفی» و «دیدار با خانواده‌های معلمان زندانی» می‌خواند به ۵ سال زندان محکوم شده بود. «طاهره نقیئی»، قائم مقام سازمان معلمان ایران در این باره گفت «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» از جمله اتهامات آقای هاشمی در دادگاه یاد شده بوده است. نقیئی در عین حال به ایلنا گفته «مأموران حوالی ساعت ۷ صبح دیروز به منزل دبیرکل سازمان معلمان ایران وارد شدند اما آقای هاشمی در آن زمان در مدرسه بوده است. همسر آقای هاشمی در پی ورود مأموران به منزل با او تماس می‌گیرد و آقای هاشمی خود را به سرعت به منزل می‌رساند و در ‌‌نهایت بازداشت می‌شود».

عذرخواهی قابل تأمل بازیگر زن مشهور

مهناز افشار بازیگر سینمای ایران، بابت کیفیت پایین یکی از آثار اخیرش از مردم عذرخواهی کرد. مهناز افشار در یادداشتی در اینستاگرامش نوشت: سلام روزتون بخیر، دوستان و عزیزان، خودم را موظف به پاسخ سئوالات شما در مورد مجموعه «عشق تعطیل نیست» می‌دانم، اگر تا الان صبر کردم بدلیل این بود که ببینم تصمیم عوامل، گروه تهیه و کارگردانی چه خواهد بود برای پاسخ درست به شما که پاسخ دقیقی تا الان ندیدم... .

کار با بازیگران بسیار حرفه‌ای و عوامل خوب شروع شد و قرار بود مجموعه خوب و زیبایی شود! و من به عنوان اولین تجربه در شبکه خانگی قرارداد زمان همکاری‌ام از مهرماه تا اسفند ماه و حدود ٢۵ قسمت کار بود و زمان شروع خواستم انصراف بدهم هم به دلیل شروع بارداری که برایم مهم‌تر از سریال بود و هم نگرانی بابت کیفیت کار، که گروه تولید خواستند که بمانم. بعد از شروع کار، متأسفانه ۵ قسمت بیشتر نگرفتند و کار در تاریخ اواسط دی تعطیل شد به چند دلیل؛ نداشتن قصه، تصمیم عوامل تولید و کارگردانی برای دیدن نتیجه این چند قسمت و کم شدن هزینه‌ها و شاید هم نگرانی بیشتر از من برای دوران بارداری. پیشنهاد من به پروژه این بود که می‌توانید بعد از تعطیلات هم کار کنیم و بصورت واقعی بارداری را وارد قصه بکنیم، (حتی اگر برای من سخت باشد)، کاری که در همه فیلم‌ها و سریالهای غیر ایرانی انجام می‌شود و فرصت خوب برای بازیگر برای بازی واقعی این دوران و فرصت متفاوت برای قصه خواهد شد، که متأسفانه قبل رسیدن به همه این موارد کار تعطیل شد. به عنوان یکی از عوامل هیچ کوتاهی از بازیگران در پروژه ندیدم جز نگرانی بابت ساخت، قصه، دکور، تصویر، صدا و نور... کار زمانی کار خوبی می‌شود که همه دلسوز باشند. در اینجا به همه عوامل خسته نباشید می‌گویم؛ به بازیگران محترم و بخصوص عوامل تدارکات که بسیار دلسوزانه زحمت کشیدند و تصویر برداران محترم، گروه گریم و همه دوستان در پشت دوربین و گروه کارگردانی و تهیه تولید. من به عنوان یکی از عوامل، بعد تعطیل شدن در تاریخ اواسط دی، حاضر به همکاری برای ادامه و تمدید زمان هم بودم اما افسوس که بیش از هر چیزی خود سازندگان باید دلسوزتَر می‌بودند.... عذر خواهی من را بابت وقفه در پخش و ضعف در ساخت و مشکلات دیگر بپذیرید. تجربه‌ای شد برای همه عوامل عشق «تعطیل نیست».

ماجرای بازخواست «آقای شهروندی» توسط مسئولان


تورج نصر از حضور خود در نقش «آقای شهروندی» در دهه ۶۰، همکاری با منوچهر نوذری و خاطرات روزهای دور و اینکه مردم قدیم‌تر‌ها شاد‌تر بودند، سخن گفت. تورج نصر دوبلور و بازیگر سینما، تئا‌تر و تلویزیون است که در سال ۱۳۲۵ متولد شده و از هجده سالگی حرفه‌ای به فعالیت در حوزه تئا‌تر و موسیقی پرداخته است.

بعد از انقلاب آقای محمد عیوضی شخصیتی با نام «آقای شهروندی» را نوشت که یکی از آیتم‌های یک برنامه با اسم «جُنگ هفته» بود و این اولین جنگی بود که بعد از انقلاب روی آنتن رفت. آقای صادق عبدالهی و محمد عیوضی کارگردانان این جنگ بودند و این شخصیت برای من انتخاب شد. این شخصیت ابتدا با اسم آقای شهروندی و بعد با اسم آقای شرمنده شناخته شد چون این شخص به هر مکانی که می‌رفت و هر نیازی که از او برطرف می‌شد به طرف مقابل می‌گفت «شرمنده‌ام» که البته این عبارت تکیه کلام شیرازی‌ها است و چون خود کارگردان هم شیرازی بود از آن استفاده شد. خاطرم هست در یکی از آیتم‌هایی که در میدان توحید ضبط کردیم من که نقش یک کارمند را داشتم مجبور به گدایی می‌شدم و بعد به خاطر‌‌ همان آیتم مسئولان حدود یک هفته ما را سؤال و جواب کردند که مگر می‌شود کارمند گدایی کند؛ این از جمله آیتم‌هایی بود که اجازه پخش آن را ندادند و بعد از آن حدود دو ماه ضبط برنامه متوقف شد.


فعال اصلاح طلب: روحانی ما را کنار گذاشت

فیاض زاهد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه آرمان امروز با اشاره به عزم رئیس جمهور روحانی برای انتخابات آتی مجلس دهم، درباره چیزی به نام «شنیده‌ها» صحبت کرده و گفته است: براساس برخی شنیده‌ها آقای روحانی برای اینکه فشارهای کمتری متوجه خود و دولتش شود بخشی از نیروهای خود را به سمت تشکیل یک فراکسیون مستقل شامل ترکیبی از حامیان دولت و حامیان آقای علی لاریجانی شکل داده است. آقای روحانی با این اقدام از این نکته غافل شده که به این شیوه علاوه براینکه تندروی‌های جناح محافظه‌کار از بازی کنار می‌مانند، اصلاح‌طلبان حامی وی هم کنار خواهند ماند. او افزوده است: «این فراکسیون تلاش می‌کند افراد متوسط و معتدل و مخالف تفکر تحول‌خواهانه وارد مجلس آینده شوند. در نتیجه مجلس هماهنگ با آقای روحانی اما متفاوت از شعارهای ایشان در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ شکل خواهد گرفت. بنده به عنوان یک اصلاح‌طلب به صراحت اعلام می‌کنم که تا این مقطع کنونی آقای روحانی فرا‌تر از انتظار اصلاح‌طلبان عمل کرده است»!

شرط پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات

رسول منتجب‌نیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و قائم مقام حزب اعتماد ملی در بخشی از یک مصاحبه با روزنامه اعتماد که با موضوع «شرط دستیابی به مجلس اصلاح‌طلب چیست؟» انجام شده، گفته است: «پس از وحدت و انسجام درونی، مسئولان اجرایی و نظارتی در بررسی صلاحیت‌ها هم باید قانونی عمل کنند و خدای ناخواسته انگیزه‌های سیاسی و باندی در تصمیمات مهمی که اتخاذ می‌کنند، دخالت نکند. در مسأله تعیین صلاحیت‌ها افراد را بدون دلیل رد صلاحیت نکنند و دیگر اینکه مجریان انتخابات باید کاملا مراقب باشند که انتخابات سالمی برگزار شود و رقابت صحیح و درستی به وجود بیاید. نیروهای انتظامی باید به خوبی با عوامل تخریبی و گروه‌های فشار برخورد کنند تا فضا را برای احزاب و فعالان سیاسی تنگ نکنند و در مجموع همان طور که رهبری فرمودند از حق‌الناس حفاظت و حراست شود. در این صورت پیروز میدان اصلاح‌طلبان خواهند بود».

هشدار روحانی به آمانو چه بود؟

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره درخواست بازدید آژانس بین‌المللی اتمی از سایت نظامی پارچین گفت: سایت پارچین برای تبلیغات نظامی علیه ایران برای طرف مقابل خیلی مؤثر است زیرا آن‌ها به خوبی می‌دانند که ما اجازه دسترسی به بازرسان را نخواهیم داد و چون این امر را می‌دانند برای مانور تبلیغاتی بر روی این موضوع آن را همچنان مطرح می‌کنند. کمالوندی درباره این موضوع نیز گفت: آقای روحانی در دیدار یوکیو آمانو دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وی تأکید کرده است که فقط یک بار به بازرسان آژانس اجازه بازدید را خواهیم داد که البته این امر باید به شرط عدم اتهام، ابهام و سؤال جدیدی در این باره باشد که البته وی در پایان به آمانو تأکید کرده که اگر جای مسئولان بودم حتماً به شما اجازه این بازدید را نخواهم داد.

از بشار اصرار از حماس انکار!


جنبش حماس اعلام کرد اتهامات بشار اسد رئیس جمهور سوریه به این جنبش مبنی بر حمایت از گروههای مسلح در داخل این کشور بی‌اساس است و صحت ندارد. اسماعیل رضوان گفت، جنبش حماس در امور داخلی هیچ کشور عربی دخالت نمی‌کند. رضوان بار دیگر هرگونه ارتباط حماس را با گروه موسوم به گردانهای «اکناف بیت المقدس» در اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در جنوب دمشق تکذیب کرد. وی افزود: «حماس با هیچ شبکه مسلحی در داخل سوریه ارتباط ندارد. جنبش حماس به امنیت و ثبات کشورهای عربی علاقه‌مند است. وحدت کشورهای عربی به معنای قدرت منطقه است و این چیزی است که حماس و ملت فلسطین به آن نیاز دارند». رضوان از اظهار نظر درباره سخنان بشار اسد در خصوص ماهیت روابط با حماس خودداری کرد.

بشار اسد گفته است: «روابط با حماس مرده است و ملت و دولت سوریه دیگر به حماس اعتماد ندارند». بشار اسد گفت: «جنبش حماس به عنوان بخشی از جبهه النصره عمل می‌کند زیرا فرماندهی النصره مستقر در [جنوب] دمشق [در یرموک] پس از حمله داعش و النصره به اردوگاه یرموک به کمک به شاخه مسلح آن یعنی اکناف بیت المقدس دعوت کرده است». حماس بار دیگر هرگونه ارتباط با گردانهای «اکناف بیت المقدس» را در اردوگاه آوارگان یرموک در جنوب دمشق تکذیب و تأکید کرد هیچ گونه تشکیلات نظامی در سوریه ندارد.

ماجرایی که در مجلس برای قالیباف پیش امد!

یک عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به لغو جلسه روز گذشته شهردار تهران با نمایندگان مجلس بدلیل برخی ناهماهنگی‌ها برای ورود قالیباف و همراهنش به مجلس، ‌ اتفاق روز گذشته را تنها یک سوء‌تفاهم دانست. سید شریف حسینی در عین حال گفت که این جلسه زمان دیگری برگزار خواهد شد. وی اظهار کرد: من خودم دستور ورود آقای قالیباف و همراهانشان را دادم و حراست مجلس هم به صورت ویژه با همراهان ایشان برخورد کرد و اجازه داد آن‌ها با خودرو و تلفن همراه وارد مجلس شوند. وی افزود: یک ناهماهنگی در هنگام ورود آقای قالیباف و همراهانشان به وجود آمد، به این ترتیب که در برگه‌ای نام آقای قالیباف و تعدادی از همراهان ایشان آمده بود اما متاسفانه نام خود آقای قالیباف مورد توجه قرار نگرفته بود. درواقع این اتفاق بیشتر یک سوء تفاهم بود و بهتر بود مدیریت می‌شد و با توجه به شخصیت آقای قالیباف اجازه ورود به آن‌ها داده می‌شد و بعدا نسبت به هماهنگی اقدام می‌شد.

نظر توبی بلر در خصوص آیت‌الله خویی


دوازده سال پس از قتل فجیع سید عبدالمجید خویی فرزند آیت‌الله‌العظمی خویی در حرم امیرالمؤمنین (ع)، مهندس سید موسی خویی برادرزاده وی در گفت وگو با ماهنامه تقریرات از رفتار و منش سیاسی عمویش انتقاد کرد. تونی بلر نخست‌وزیر وقت برتانیا در پی قتل سید عبدالمجید خویی ضمن محکومیت آن گفته بود: «خویی رهبری بود که در فکر منافع ملت عراق بود و قصد داشت عراق را آباد و آینده بهتری را تقدیم ملتش کند». جک استراو وزیر امور خارجه وقت انگلیس نیز پس از اعلام خبر مرگ خویی این حادثه را فاجعه دانست و گفت: «وی برای شیعیان عراق بسیار مفید بود و می‌توانست برای آینده مسلمانان عراق مثمرثمر باشد و باید به افکار وی در آینده عراق جامه عمل پوشاند».

 «آیت‌الله‌العظمی خویی در گفت وگو با نخستین شماره ماهنامه تقریرات از رفتار سیاسی عموی خود مرحوم حجة‌الاسلام سید عبدالمجید خویی و ارتباطات وی با محافل سیاسی غرب انتقاد کرد. وی همچنین انتفاضه شعبانیه را که با هدایت مرحوم سید عبدالمجید خویی و برخی روحانیون شیعه علیه حکومت صدام حسین و پس از جنگ خلیج فارس شکل گرفت، حرکتی نسنجیده و ناشیانه دانست که از ابتدا محکوم به شکست بود و موجب هتک حرمت آیت‌الله خویی نیز شد. عکس مرحوم سید عبدالمجید خویی در کنار تونی بلر، نخست‌وزیر اسبق بریتانیا که همراه با جرج بوش به عراق حمله کرد و حکومت صدام را سرنگون نمود. سید عبدالمجید خویی ۱۲ سال پیش در چنین روزهایی و پس از سقوط صدام به کمک بریتانیایی‌ها وارد نجف شده و چند روز بعد به دست مخالفان شیعه خود به طرز فجیعی در حرم علوی کشته شد».

داستان کپی بودن رخ دیوانه


فیلم رخ دیوانه به صورت افتضاحی کپی از یک فیلم هندی به نام شیطان درآمد! (این مطلب در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است).

ابوالحسن داودی که این روز‌ها فیلم «رخ دیوانه» را در حال اکران دارد‌، با ابراز تاسف از درج مطالبی درباره کپی بودن فیلمنامه این فیلم گفت: به نظر می‌رسد دوستانی که این شیطنت‌ها را انجام می‌دهند، کمی ناشی هستند. این فیلمساز در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمایی ایسنا‌، توضیح داد: شنیده‌ام در فضای مجازی مثل وایبر و یکی دو سایت شیطنت‌هایی انجام شده و اعلام کرده‌اند که سناریوی فیلم «رخ دیوانه» از روی یک فیلم هندی به نام «شیطان» که سال ۲۰۱۱ ساخته شده‌، کپی شده است.

داودی اضافه کرد: من خود این سایت‌ها را ندیده‌ام اما شنیده‌ام که این شیطنت‌ها انجام شده است و به نظر می‌آید کسانی که این شیطنت‌ها را انجام می‌دهند، کمی ناشی هستند. زیرا پیش از این در مورد فیلم قبلی‌ام «تقاطع» نیز اعلام کردند که از روی فیلم crash کپی شده است. در حالی که فیلمنامه هر دو فیلم من هرکدام بیش از پنج سال قبل از ساختشان، نوشته شده بودند. این کارگردان سینما تصریح کرد: فیلمنامه «رخ دیوانه» آبان ماه سال ۸۷ پروانه ساخت گرفت که حدود اکتبر سال ۲۰۰۸ می‌شود و این فیلمنامه سه، چهار سال پیش از دریافت پروانه ساخت، نوشته شده بود. او ادامه داد: بنابراین از دوستانی که این قدر تلاش‌گر هستند و به طور جدی مسأله کپی فیلمنامه‌ها را پیگیری می‌کنند، می‌خواهم که این فیلم ساز هندی را به جرم سرقت از فیلم ما معرفی کنند! به گزارش ایسنا‌، فیلم «رخ دیوانه» جدید‌ترین ساخته ابوالحسن داودی است که این روز‌ها در حال اکران است، این فیلم جوایز گوناگونی از جشنواره فیلم فجر دریافت کرد و به عنوان اثر برگزیده مردمی نیز انتخاب شد.

عکس یادگاری با رئیس قلابی استوک سیتی!


علی دایی چند روزی است که به انگلیس سفر کرده، به باشگاه استوک سیتی سری زده و از امکانات این تیم بازدید کرده است. گروهی دیگر حضور او را در راستای دعوتنامه باشگاه استوک سیتی می‌دانند و البته اینکه رییس این باشگاه خواسته که آقای گل فوتبال جهان را از نزدیک ببیند! اتفاقی که باز هم نمی‌تواند چندان واقعیت داشته باشد. اما کنجکاوی‌ها در ‌‌نهایت جواب داد تا دلیل حضور دایی در انگلیس مشخص شود. سرمربی سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس، قراردادی با شرکت Beswicks امضا و به دعوت همین کمپانی هم به انگلیس سفر کرده است. این شرکت در بخش نقل و انتقال بازیکنان فوتبال و البته تدارک بازی‌های دوستانه فعالیت می‌کند. از دایی که نوع همکاری‌اش با این شرکت مبهم است و البته قابل پیگیری، دیروز عکس‌هایی منتشر شده بود که در شرح آن از اعطای پیراهن شماره ۱۰ استوک سیتی توسط رییس این باشگاه به علی دایی پرده برداشته است! حتی عکس اعطای این پیراهن هم با بازدید پرشمار مردم مواجه شده. دایی هم که عادت دارد اخبار غیرواقعی را خیلی زود تکذیب ‌کند حرفی درباره این عکس و شرحش نزده که این نشان‌دهنده تاییدیه خبر ملاقاتش با رییس استوک سیتی است! نکته اصلی ماجرا اما قلابی بودن رییس باشگاه استوک سیتی در عکسی است که کنار علی دایی ایستاده و منتشر شده است. رئیس باشگاه استوک سیتی پیترکوتس نام دارد. یک پیرمرد ۷۷ ساله که سال‌هاست در این سمت فعالیت می‌کند. در عکس اما نشانی از پیرمرد ۷۷ ساله نیست. در عکسی که توسط رسانه‌ها و با عنوان ملاقات دایی با رییس باشگاه استوک سیتی منتشر شده، مردی حدود ۶۰- ۵۰ ساله مشاهده می‌شود که یکی از اعضای شرکت Beswicks است‌‌ همان شرکتی که زمینه حضور دایی در انگلیس را فراهم کرده و مقدمات بازدید او از باشگاه استوک را فراهم آورده است. فرد حاضر در عکس تیم بیلی نام دارد که در شرکت Beswicks فعالیت می‌کند. رسانه‌ها در حالی عکس این مرد را به عنوان رییس استوک سیتی و هنگام اعطای پیراهن شماره ۱۰ به علی دایی منتشر کرده‌اند که نه تنها او رییس باشگاه استوک نیست که هیچ سمتی در این باشگاه ندارد.

گلایه مداح معروف از برخی مداحان


رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان هرچند کوتاه اما نکات مهمی را به ستایشگران گوشزد کردند، در این خصوص با حاج محسن طاهری مدیر عامل کانون مداحان به گفت‌و‌گو نشستیم تا دیدگاه ایشان را جویا شویم. این ذاکر اهل بیت (علیهم السلام) در پاسخ به سؤال خبرنگار روضه نیوز که تاکنون عملکرد مداحان در خصوص فرمایشات حضرت آقا چگونه بوده است با بیان اینکه مادحین قشر عظیم و اثر گذاری هستند اظهار کرد: متأسفانه اینکه بگوییم همه مداحان به صحبت‌های حضرت آقا آن طور که باید گوش داده‌اند و تمام صحبت‌های حضرت آقا را آویزه گوش خود کردند و دارند مو به مو اجرا می‌کنند نه! اینطور نبوده. اول همه صحبت‌های حضرت آقا را تصدیق می‌کنند؛ بعد رفته رفته از اذهان پاک می‌شود! محسن طاهری ادامه داد: به قول یک منبری قدیمی که بالای منبر گفت: «از اینجا تا بهشت دو قدم بیشتر نیست!» یک قدم بگذارید روی خواسته‌های نفسانیتان قدم دوم را بگذارید در بهشت! وی با تأکید بر این مطلب که باید صحبت‌های مقام معظم رهبری عملی و اجرایی شود افزود: برطرف شدن خیلی از مسائل مستلزم عمل کردن به فرمایشات حضرت آقاست. و در این صورت است که بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. طاهری تصریح کرد: در بخش‌های مختلف اجتماع این مسأله جاری است. در جامعه مداحان هم قطعاً همین است. یعنی اگر نظر مبارک معظم له اجرا شود، در واقع خیلی از معضلات را دیگر نخواهیم داشت. ولی متأسفانه آن طور که باید و شاید نمی‌شود. اول همه تصدیق می‌کنند؛ بعد می‌گویند چقدر عالی بود. رفته رفته هم سخنان مبارک حضرت آقا از اذهان پاک می‌شود!

عصبانیت رسانه جبهه پایداری از برکناری یک مقام امنیتی


تغییرات در با انتقاد رجانیوز رسانه طیف پایداری مواجه شده است. این وب سایت در مطلبی با انتقاد شدید از وزارت اطلاعات در دوره‌های مختلف نوشت: «... شاید بتوان نمونه این ساختار ناکارآمد را برکناری یک مقام امنیتی در هفته‌های اخیر دانست. علت این برکناری را هم باید در پیگیری‌های ویژه وی برای مقابله با دلالان ارزی جستجو کرد که از قضا با یک سیاستمدار بی‌سر و صدا که همیشه در سایه جایگاه سیاسی برادرش به فعالیت می‌پرداخته جستجو کرد.

ادامه خرید خون، وزیر بهداشت را به مجلس می‌کشاند


محمدحسین قربانی با اشاره به اینکه خرید خون توسط بخش خصوصی از مردم اقدامی خطرناک است، گفت: در صورت ادامه فعالیت این شرکت‌ها از وزیر بهداشت درخواست خواهیم کرد تا با حضور خود در کمیسیون نسبت به این اقدام پاسخگو باشد چراکه شنیده شده شرکت‌های مذکور با مجوز وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون فعالیت می‌کنند. خرید خون از اهداکنندگان از سوی این شرکت‌ها خلاف قانون است چراکه اگر قرار باشد اقدامی در جهت تهیه خون از افراد شکل گیرد در حیطه وظایف سازمان انتقال خون است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: ‌ خرید خون از اهداکنندگان می‌تواند منشأ بسیاری از انحرافات در کشور باشد و در این راستا درحال جمع‌آوری مستنداتی برای فعالیت این شرکت‌ها هستیم تا درصورت لزوم نسبت به عملکرد آن‌ها واکنش نشان دهیم.

ممنوعیتی که معاون جدید قالیباف لغو کرد

صلاحی رئیس جدید سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که جانشین شهاب مرادی شد در دیدار با اعضای مکتب‌خانه آواز تهران بر تلاش برای حفظ موسیقی سنتی ایران و حضور هنرمندان و استادان آواز ایران در فرهنگسرا‌ها و مراکز فرهنگی، هنری پایتخت تأکید کرد و حتی با ابراز گلایه خود از صداوسیما گفت: تلویزیون به عنوان مرکز فرهنگ کشور به جای پخش آواز و موسیقی اصیل که می‌تواند الگوی جوانان باشد، بیشتر موسیقی‌های بی‌ربط به فرهنگ و هنر کشور را پخش می‌کند، در صورتی که وظیفه این رسانه در موضوع موسیقی پروراندن و علاقه‌مند کردن جوانان به موسیقی ریشه‌دار ایرانی است

وزارت بهداشت حاضر شدخسارت بدهد اما سریال ادامه پیدا نکند


مثلث گفت‌و‌گویی با خشایار الوند کرده که گزیده‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید؛

* من از ابتدا به آقای مدیری گفتم که این کار را نسازد و از این طرح بگذرد، اما ‌ نظر ایشان بود که کار تولید شود. البته من بعد از مدتی نتوانستم همکاری با این سریال را ادامه بدهم اما به دلیل دوستی با ‌آقای مدیری در جریان ماجرا قرار می‌گرفتم. در جریان اتفاقات سریال «ساختمان پزشکان» هم بودم و به‌هرحال به دلیل کار در این حوزه سابقه برخورد‌ها را دارم. در «ساختمان پزشکان» مسائل خانوادگی عده‌ای از انسان‌ها مطرح می‌شد که برخی از سکانس‌ها هم در مطب یک روانپزشک روایت می‌شد. این موضوع به نظرم ربطی به اشخاص خاصی نداشت. اما به دلیل حرف و حدیث‌هایی که به وجود آمد سریال توقیف شد، با اصلاحاتی دوباره شروع کردند و نقش روانپزشک را تغییراتی دادند و... در ‌‌نهایت هم سریال ۹۰ قسمتی را در ۵۵ قسمت جمع کردند. این است که چون سابقه این موضوعات را می‌دانستم، به آقای مدیری گفتم این کار را نسازد چون حدس می‌زدم که این اتفاقات بیفتد.‌ به‌ هر حال اجتناب‌ناپذیر است و باید تحمل کنیم.

* وزارت بهداشت حتی حاضر شده بود خسارت هم بدهد و این سریال ادامه پیدا نکند اما صدا‌و‌سیما پای این سریال ایستاد و دیدیم که با پخش آن اتفاق خاصی هم نیفتاد. این اقدام صدا‌و‌سیما سبب شد راه برای کارهای بعدی باز شود و وقتی قرار باشد با افرادی شوخی شود، کار در نطفه خفه نمی‌شود.

سه هزار پرستار خطاب به روحانی: عدالت را به سیستم درمانی بازگردانید


جمعی از پرستاران استان خراسان رضوی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، خواستار پیگیری مطالبات جامعه پرستاری و پایان دادن به تبعیض در نظام پرداخت‌ها بین پزشکان و پرستاران شدند. در این نامه که به گفتهٔ «جواد توکلی» عضو کمیتهٔ پیگیری مطالبات پرستاری خراسان رضوی، به امضای حدود سه هزار نفر از اعضای جامعه پرستاری رسیده است، ضمن تأکید بر صنفی بودن مطالبات جامعه پرستاری بر اجرای هرچه سریع‌تر طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری و برقراری عدالت در نظام پرداخت‌ها تأکید شده است.

امضاء کنندگان این نامه که گروه های مختلف کادر درمان، پرستاران، فوریت‌های پزشکی ۱۱۵، تکنسین اتاق عمل و بیهوشی هستند آمده است، که اجرای تعرفه گذاری نه تنها بار مالی برای دولت نخواهد داشت بلکه به جهت قانونمند شدن پرداخت‌ها، منجر به تسریع در روند درمان بیماران و در ‌‌‌نهایت کاهش هزینه‌ها خواهد شد. پرستاران می‌گویند، پس از تجمع ۲۳آذر ۹۳ مقابل نهاد ریاست جمهوری، که کمیته پیگیری مطالبات پرستاری با نهاد ریاست جمهوری جلساتی را در جهت رفع مشکلات جامعه پرستاری برگزار کرد هنوزجوابی از سوی نهاد ریاست جمهوری به آن‌ها داده نشده است.

نامزدهای رسمی و احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا


آخرین نظرسنجی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد که «جب بوش» در حزب جمهوری‌خواه و «هیلاری کلینتون» در حزب دموکرات دارای بیشترین محبوبیت هستند و امکان پیروز شدن هر‌یک از آن‌ها در انتخابات سال آینده میلادی وجود دارد.

بسته دوشنبه


لیست کمک‌هاى مالی حسین هدایتى به پرسپولیس منتشر شد

بسته دوشنبهملی پوش ایرانی تبعه آذربایجان شد

میلاد بیگی ملی پوش وزن - ۸۰ کیلوگرم تیم تکواندوی بزرگسالان ایران با تغییر تابعیت خود به تیم ملی آذربایجان رفت تا برای کشوری غیر از ایران مبارزه کند. جدول نتایج کاپ آزاد ۲۰۱۵ اوکراین نشان می‌دهد که وی برای تیم آذربایجان مسابقه داده و با شکست مقابل حریف اهل ترکیه به مدال نقره رسیده است. هدایت تیم ملی تکواندو آذربایجان به عهده رضا مهماندوست سرمربی اسبق تکواندوی ایران است که روز به روز تعداد اعضای ایرانی تیم وی در حال افزایش است. در اواخر اسفندماه سال گذشته هم پس از عضویت سامان طهماسبی، مسعود هاشم‌زاده و صباح شریعتی در تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری آذربایجان، اعلام شد که حضور پنح نفر از تکواندوکاران ایرانی در ترکیب تیم ملی مردان و زنان جمهوری آذربایجان قطعی شده است.

خرید رأی با کتاب و تراول پنجاه تومانی


در ادامه اخبار رسانه‌های دولتی در باره ورود پول‌های کثیف به صحنه انتخابات، برنا مدعی شده که یک جریان خاص سیاسی فعالیت گسترده‌ای برای حضور در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز کرده و با یک هزینه کرد نجومی در تلاش است با جلب نظر مردم از طریق خرید رای، کرسی‌های مجلس دهم را تصاحب کند. این جریان خاصی در چند ماه گذشته با برگزاری برخی مجالس به بهانه‌های مختلف (اعم از مجلس ختم، مجلس جشن یا مجلس نقد) برای حاضران شام و ناهار مفصل در نظر گرفته است. سران این جریان سیاسی با دعوت از سرگروه‌های استانی خود به تهران و برگزاری نشست های مختلف در مرکز فرماندهی این جریان در شمال غرب شهر تهران ضمن توجه عملیات انتخاباتی خود، هزینه برگزاری مجالس سیاسی به صرف غذای مفصل را پرداخت کرده‌اند. یکی از سرحلقه‌های اصلی این جریان سیاسی در اقدامی تعجب برانگیز یک نسخه از کتابی که اخیرا نوشته را همراه با یک تراول ۵۰ هزار تومانی به مردم شهرش در شمال غرب کشور هدیه می‌دهد. این اقدام او اگر چه اعتراضی گسترده‌ای را برانگیخته ولی او بی‌توجه به این اعتراضات همچنان در حال توزیع کتاب مزین به تراول ۵۰ هزار تومانی است.

مسئولی که نیامده، پست‌ها را تقسیم کرد!


محمدحسن آصفری نماینده اراک در مجلس گفته: نمایندگان مردم این استان بجد با انتخاب زمانی‌قمی مخالف هستند، وی هنوز نیامده پست‌ها و مسئولیت‌ها را به بعضی از طیف‌ها بخشیده و وعده و وعید داده است.

ادعای کیهان درباره نقش سفارتخانه‌های غربی در سینمای ایران


کیهان با طرح اتهام علیه فیلم‌هایی مشخص نوشته: وجود پول‌های مشکوک بخش‌های فرهنگی سفارتخانه‌های اروپایی، یکی از عواملی است که روند حیات طبیعی سینمای ایران را دچار اختلال کرده است؛ ‌فیلم‌هایی که با حمایت و سرمایه‌گذاری مستقیم تورهای فرهنگی سفارتی، بدون توجه به هنجار‌ها و نظام ارزشی و مناسبات حاکم بر فرهنگ ملی، و بدون در نظر گرفتن مخاطب وطنی ساخته می‌شوند و آسوده‌خاطر از عدم بازگشت سرمایه و در یک رقابت نابرابر با تولیدات شریف داخلی علی‌الخصوص در دوران سخت تحریم، قبل از تولید به مخاطب جشنواره‌ای آن‌طرف آب‌ها فروخته می‌شود. اما این پول‌های مشکوک چگونه به چرخه‌ سینمای کشور وارد شده و چگونه فیلمسازان هدف شناسایی می‌شوند؟ حدود پنج‌سال پیش، در روزهای نخستین فعالیت دولت دهم بود که فهرستی از موضوعات و فیلم‌سازان مرتبط با برخی از سفارتخانه‌ها و جشنواره‌های غربی در میان مطلعین فرهنگی مشهور شد؛ سندی که مشخص می‌کرد بخش‌های فرهنگی این سفارتخانه‌ها با انتخاب موضوعات و برگزاری جلسات هفتگی یا موردی با تعدادی از فیلم‌سازان، و دعوت آن‌ها به جشنواره‌های پر طمطراق سری الف، سعی دارند نقش ویژه‌تری نسبت به گذشته در جریان‌سازی فرهنگی و اجتماعی ایران ایفا کنند.

عصبانیت واحد سانسور اسرائیل از گزارش پرداخت غرامت نفتی به ایران


واحد سانسور ارتش اسرائیل خواستار تحقیق دربارهٔ مقالاتی شد که روزنامهٔ هاآرتص دربارهٔ موضوع روابط اقتصادی اسرائیل با ایران، درج کرده بود. به نوشته هاآرتص ژنرال سیما واکنین گیل رئیس سانسور ارتش اسرائیل مصرانه از یهودا واین اشتاین دادستان کل اسرائیل خواسته است که در مورد درزهای اطلاعاتی به روزنامهٔ هاآرتص دربارهٔ روابط اقتصادی بین اسرائیل و ایران تحقیق کند.

بر اساس گزارش اودی سگال خبرنگار امور دیپلماتیک شبکهٔ دوم تلویزیون اسرائیل، این مقام ارشد نظامی اسرائیل به مجموعه‌ای از مقالاتی اشاره داشت که آلوف بن سر دبیر ارشد هاآرتص در خصوص «حکمیت نفت» بین اسرائیل و شرکت ملی نفت ایران نوشته بود که برآورد می‌شود میلیارد‌ها دلار باشد. در این مقالات، همچنین دربارهٔ یک حساب بانکی دولتی اسرائیل نوشته شده بود که مبلغ دویست و پنجاه و شش میلیون دلار پول در آن وجود دارد و هدف آن نیز برای پرداخت غرامت به دولت ایران به دلیل بدهی به شرکت ملی نفت ایران بود. این مقام نظامی اسرائیلی تأکید کرده است که منابعی که در مقالهٔ هاآرتص از آن‌ها استفاده شد باید مورد تحقیق قرار گیرند.

شکاف‌شناسی موسویان در موضوع هسته‌ای


حسین موسویان بروز چند شکاف را نتیجه مذاکرات هسته‌ای دانسته که عبارتند از: شکاف در حاکمیت آمریکا، شکاف در لابی صهیونیست آمریکا، شکاف ایجاد شده در حاکمیت اسراییل، تنش در روابط آمریکا و اسراییل، شکاف بین قدرت‌های اروپایی، شکاف بین اسراییل و غرب، گسست رابطه اعراب متحد آمریکا، اختلاف بین کشورهای عربی.

موسویان حاصل این مذاکرات را به دست آوردن دو امتیاز بزرگ و از دست دادن دو امتیاز دیگر توصیف کرد و افزود: امتیاز بزرگ ما این بود که تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای برداشته می‌شود و حجم غنی سازی و داشتن آب سنگین به رسمیت شناخته می‌شود. وی دو امتیاز داده شده را سیستم راستی آزمایی بسیار قوی و گسترده و همچنین محدودیت برای یک دوره زمانی مشخص بیان کرد و گفت: اگر این دو امتیاز را ندهیم آن دو امتیاز را هم نخواهیم گرفت.

سوابق خیلی‌ها در سینه هاشمی است


محمد هاشمی برادر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نوشته: میراث خواران انقلاب ازعنایت ویژه و نزدیکی امام به آقای هاشمی باخبرند و خوب می‌دانند که سینه ایشان گنجینه اسناد انقلاب است و نسبت به اشخاص و مسائل اطلاعات دقیقی دارند که اگر چیزی بگوید ممکن است خیلی از مسائل رو شود.

سند ساواک درباره اظهارات هاشمی درباره هولوکاست


بعد از اینکه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پرهیز از افراط و تفریط در دفاع از آرمان‌های مردم فلسطین را یک هوشیاری سیاسی خواند و گفت: منطقی نیست برای دفاع از مظلومیت فلسطین، ظلم دیکتاتوری چون هیتلر را توجیه کنیم؛ طرفداران احمدی‌نژاد با انتشار تصویر زیر واکنش نشان دادند.


فایده جلسات آیات یزدی، موحدی و مصباح

محسن کوهکن، نایب رییس جمعیت پیروان خط امام و رهبری با اشاره به فوایدی که جلسات سه گانه آیات عظام مصباح‌یزدی، موحدی کرمانی و یزدی برای اصول‌گرایان دارد، گفت: این بزرگان با یک نگاه الهی در این جلسات در رابطه با همگرایی و اتحاد بین اصول‌‌‌گرایان بحث می‌کنند و شأن این بزرگواران اجل این است که عده‌ای فکر می‌کنند این جلسات تنها درباره انتخابات مجلس است.وی افزود: این جلسات سه گانه چندین اثر بسیار مهم در رابطه با گروه‌های مختلف اصو‌‌ل‌گرایی دارد. اولین اثر جلسات این است که نشان‌ می‌دهد اختلاف نظرهای سلیقه‌ای بین اصول‌گرایان کاملا قابل حل است و مشکل لاینحلی نیست.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شهرستان خوی حکومت پهلوی دهه فجر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب
وب گردی