بازدید 9796
مهلت 72 ساعته فدراسیون فوتبال به مربی پرتغالی
کد خبر: ۴۸۹۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۷ 07 April 2015
رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید اعضای هیات رییسه تاکید بر اجرای تمام و کمال قرارداد کی‌روش با تیم ملی فوتبال ایران دارند.

به گزارش ایسنا، علی کفاشیان پس از جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال، در نشست خبری که قرار شد در آن مصوبات جلسه اعلام شود، اظهار کرد: قرارداد ما با کی‌روش 4 ساله است که حدود 4 – 5 ماه از آن گذشته و او باید تا جام جهانی سکاندار تیم ملی باشد؛ چرا که اگر بخواهد برود علی‌رغم زحمات زیادی که کشیده است ما ضرر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در هر حال در صورتی که کی‌روش بخواهد از تیم ملی جدا شود باید سریعا این موضوع را مشخص کند.

وی درباره اعمال قرارداد کی‌روش در صورت جدایی نیز خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی که در هیات رییسه صورت گرفت، مبنی بر این بود که عملا عین قرارداد جلو برویم. اگر قرار است که کی‌روش با ما قطع همکاری کند، حقوق سه ماه خود را دریافت نکند و جدا شود. در حال حاضر نیز اعضای هیات رییسه در حال تنظیم متن نامه‌ای هستند که مصوبه هیات رییسه را از طریق آن به کی‌روش اعلام کنیم. ما وقت نداریم و اگر او نخواهد با ما همکاری کند و جوابش به درخواست ما منفی باشد، سریعا باید سرمربی بعدی را تعیین کنیم. باید ببینیم اگر پاسخ او مثبت است، وقت را تلف نکنیم و ادامه همکاری را سریعا پی بگیریم اما اگر رفتنی است، ما هم تکلیف آینده‌مان روشن شود و به دنبال این برویم تا به تعهدات مذکور در قرارداد عمل کنیم. به هر حال هم فدراسیون و هم شخص کی‌روش تعهداتی را در قبال هم دارند از جمله مالیات او که بر عهده فدراسیون فوتبال است. همچنین اگر حقوق عقب افتاده‌ای از سال‌های قبل باقی مانده است، فدراسیون باید آن را پرداخت کند. به طور کلی ما در نظر داریم هرچه سریع‌تر تکلیف آینده همکاری خودمان را با کی‌روش روشن کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا طبق صحبت‌هایی که مطرح کرده بود، جلسه‌ای را با کی‌روش داشته و شرایط او برای همکاری چیست، افزود: ما پیغامی را از طریق مترجم کی‌روش به او رسانده‌ایم. من مستقیما با او صحبتی نکرده‌ام در این پیغام گفتیم که اگر از تصمیم خود برای جدایی منصرف شده‌ است و می‌خواهد بماند، صحبتی را داشته باشیم و در یک تعامل، همکاری خودمان را ادامه دهیم. اگر هم او رفتنی است، ما بیش از این وقت را تلف نکنیم. کی‌روش پاسخ این پیغام من را نداده بود. البته من هم دو سه روزی مرخصی بودم به همین دلیل کمی تاخیر در کارمان به وجود آمد.

او درباره مشکلات دبیرکل فدراسیون فوتبال با سرمربی تیم ملی گفت: کی‌روش سرمربی ماست و اسدی نیز دبیرکل فدراسیون. هر کدام از آنها وظایف مشخص خود را دارند و حوزه کاری‌شان مشخص است. هیچ کس نمی‌تواند تعیین کند که چه کسی امور اداری و چه کسی دبیرکل فدراسیون باشد. در آینده نیز همین طور است و در رابطه با بازی‌های تدارکاتی این وظیفه تیم اجرایی فدراسیون است که تصمیم‌گیری کند.

کفاشیان درباره موضوع پرداخت غرامت به فدراسیون فوتبال یا سرمربی تیم ملی در صورت قطع همکاری گفت: هیات رییسه تصویب کرد که غرامت عین قرارداد مدنظر قرار گیرد. در صورتی که فدراسیون قرارداد را فسخ کند، یک سال غرامت به کی‌روش پرداخت خواهد کرد و در صورتی که کی‌روش بخواهد قراردادش را فسخ کند، سه ماه از کارکردش را باید به فدراسیون پرداخت کند.

وی همچنین درباره این که در صورت جدایی کی‌روش چه گزینه‌هایی روی میز فدراسیون برای در اختیار گرفتن سکان هدایت تیم ملی خواهد بود، گفت: تاکنون با هیچ گزینه‌ای صحبت نکرده‌ایم اما امروز تعیین کردیم که یکی از تکالیف کمیته فنی و توسعه فدراسیون این است که در صورت عدم توافق با کی‌روش، اعضای این کمیته تشکیل جلسه دهند و با چند تن از اعضا گزینه‌های مورد نظر را مشخص کنند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره این که جو تیم ملی و بازیکنان به سود کی‌روش و ادامه همکاری با اوست و بازیکنان تیم ملی تمایل به فعالیت با این سرمربی پرتغالی دارند، گفت: بازیکنان قدرشناس هستند اما تیم ملی و مملکت از هر چیزی مهم‌تر است و آنها در صورت جایگزین شدن مربی جدید همکاری را با او خواهند داشت.

کفاشیان در پاسخ به اینکه احتمال ماندن کی‌روش در تیم ملی چه میزان خواهد بود تصریح کرد: 80 درصد کی‌روش از تیم ملی جدا خواهد شد و تنها 20 درصد ممکن است که او بخواهد در تیم ملی بماند.

وی همچنین در مورد موضوع پرداخت مالیات کی‌روش خاطرنشان کرد: مالیات سال 91 و 92 را محاسبه و پرداخت کردیم و مالیات سال 93 را هم بر همین اساس در دستور کار داریم اما به یک باره دیدیم که مالیات او 4 برابر شده است و نسبت به این موضوع اعتراض کرده‌ایم. آنها گفتند که قبلا اشتباه شده است و مالیات جدید این گونه است و ما هم در مقابل قانون تسلیم هستیم اما باید بدانید که هم‌اکنون فدراسیون نقدینگی ندارد و پول‌های ما هنوز آزاد نشده است. کی‌روش خودش به اداره مالیات رفته و ما هم به اداره مالیات می‌رویم و از وزارت اقتصاد درخواست کمک داریم. در هر حال باید بدانید که فدراسیون بدهی‌های مالیاتی خود را محاسبه و در دستور کار قرارداده است.

کفاشیان در مورد شائبه‌های مربوط به رقم درآمدزایی بازی دیدار تیم‌های ملی فوتبال سوئد و ایران و این که مشخص نیست که مابه‌التفاوت درآمدهای این بازی در اختیار چه فرد یا نهادی قرار گرفته است گفت: مابه‌التفاوتی وجود ندارد. طبق قرارداد اولیه که امضا شده است، اسپانسرها مسئله را تقبل کرده‌اند و تمام هزینه‌ها به عهده آنها بود و در این رابطه پول بلیت، هتل و غذای ما را پرداخت کردند. هرچه بوده، مشخص است و چیزی جای دیگری نرفته است.

وی همچنین با بیان اینکه نمی‌دانم چرا کی‌روش تمایل به ادامه همکاری ندارد خاطرنشان کرد: شاید دلیل او برای قطع همکاری خستگی روحی باشد.

کفاشیان در واکنش به این موضوع که احتمال دارد عدم تمایل کی‌روش به ادامه همکاری مذاکره و توافق با تیم دیگری باشد، گفت: نمی‌دانم جای دیگری مذاکره کرده یا به توافق رسیده است یا خیر. به هر حال اگر او قصد ادامه همکاری نداشته باشد، باید بر اساس تفاهم قطع همکاری کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه در جلسه امروز درباره مجمع فدراسیون فوتبال نیز صحبت شد، افزود: یکی از دستور جلسات ما جلسه بعدی مجمع فدراسیون فوتبال بود. مشکل ما این است که حسابرس مالی هنوز گزارشی را به ما ارائه نکرده است. به محض اینکه اولین گزارش از سوی او به دست ما برسد، آن را برای بررسی به هیات رییسه فدراسیون می‌آوریم و احتمالا نیمه دوم اردیبهشت ماه مجمع فدراسیون برگزار خواهد شد. همچنین قرار است در مجمع بعدی فدراسیون درخصوص انتخاب نایب رییس فدراسیون صحبت کنیم.

وی درباره انتخاب جایگزین کی‌روش نیز گفت: به محض اینکه پاسخی از کی‌روش دریافت کنیم، وضعیت‌مان مشخص می‌شود و اگر این پاسخ منفی بود، سریعا به دنبال جایگزین خواهیم رفت. باید مربی‌ای انتخاب کنیم که مردم آن را بپذیرند. با شرایط موجود، اولویت ما برای جایگزینی کی‌روش مربی خارجی است. باز هم تاکید می‌کنم که همان طور که کمیته فنی و توسعه نظرش بر ماندن کی‌روش است، تمایل ما ادامه همکاری با او است و امیدواریم که او با شرایط کنار بیاید و به کار خود ادامه دهد چرا که آوردن مربی دیگر کار را بسیار مشکل می‌کند. هر مربی دیگری بیاید، 5-6 ماه زمان نیاز دارد تا کمی با شرایط آشنا شود.

کفاشیان در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود وزارت اطلاعات پس از پناهنده شدن یکی از خبرنگاران اعزامی به اردوی تیم ملی در اتریش، به فدراسیون فوتبال هشدار داده است که دیگر هیچ خبرنگاری را همراه خود به اردوهای خارجی نبرند، افزود: من چنین نامه‌ای را ندیده‌ام و چنین چیزی صحت ندارد.

وی همچنین در پاسخ به اینکه باز هم شنیده می‌شود شما را ملزم به دادن ضمانت برای بردن خبرنگاران به اردوهای خارجی تیم ملی کرده‌اند تصریح کرد: من چنین ضمانتی را هرگز نخواهم کرد و کار خبرنگار جمع‌آوری خبر و اطلاع‌رسانی در سراسر دنیاست. نمی‌توان خبرنگار را محدود به این کرد که تنها در کشور خود خبر تهیه کند. همچنین پناهندگی یک نفر دلیل نمی‌شود که سایر خبرنگاران محدود شوند و اجازه همراهی تیم ملی در اردوهای خارجی را نداشته باشند.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این نشست به یاد مرحوم میلاد اسلامی و حسین جوادی دو خبرنگاری که در سانحه هواپیمایی جان خود را از دست دادند، فاتحه‌ای قرائت شد و علی کفاشیان مجددا درگذشت این دو خبرنگار را تسلیت را گفت.

هم‌چنین کفاشیان پس از جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال در گفت‌وگوی مستقیم با تلویزیون اظهار کرد: در این جلسه سه ساعتی اعضای هیات رییسه بر رضایت‌شان از عملکرد کارلوس کی‌روش تاکید کردند و مصوب شد که قرارداد منعقد شده با این مربی که پس از جام جهانی صورت گرفت به شکل کامل اجرا شود. این قرارداد 4 ساله است و کی‌روش را موظف می‌کند که کارش را تا پایان جام جهانی 2018 روسیه ادامه دهد. بر اساس این قرارداد اگر کی‌روش را نخواهیم باید حقوق یک سال او یعنی مبلغی در حدود یک میلیون و 400 هزار دلار را پرداخت کنیم و اگر کی‌روش تمایل به همکاری نداشت باید حقوق سه ماه خود را بابت غرامت به فدراسیون پرداخت کند.

کفاشیان با بیان این که کی‌روش 72 ساعت برای تعیین نظرش فرصت دارد، گفت: ما اصلا وقت نداریم. امروز نامه‌ای را برای کی‌روش می‌فرستیم که در آن ضمن اعلام حمایت قاطع اعضای هیات رییسه از او می‌خواهیم تا پاسخ ما را حداکثر تا پایان هفته که حدود 72 ساعت می‌شود، بدهد. اگر کی‌روش اصرار کند که می‌خواهد از ایران برود باید تفاهم‌نامه‌ای را بنویسیم و طبق آن از یکدیگر جدا شویم.

هم‌چنین کفاشیان پس از پایان جلسه هیات رییسه فدراسیون در جمع خبرنگاران افزود: اتهام دلالی به کی‌روش نمی‌چسبد و اسدی نیز در جلسه هیات رییسه اعلام کرد که صحبت‌هایی مبنی بر دلال بودن کی‌روش نکرده است.

وی در ادامه درباره برآیند جلسه روز سه‌شنبه هیات رییسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: تمامی اعضای هیات رییسه متفق‌القول کار فنی کی‌روش در تیم ملی را تایید کرده‌اند و نظرشان بر ادامه همکاری با او بود. من را هم به عنوان نماینده انتخاب کردند و همه کار را به گردن من انداختند تا با کی‌روش مذاکره کنم. کار سخت ما از این به بعد آغاز می‌شود چرا که مذاکره با کی‌روش کار سختی است.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: ما تمایل داریم با او به همکاری‌مان ادامه دهیم. درست است که ما امکانات کمی داشته‌ایم و پس از این هم امکانات کمی خواهیم داشت اما همه ما سوار بر یک کشتی هستیم و باید با شرایط کنار بیاییم و سختی‌ها را بپذیریم تا به موفقیت برسیم.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
گروه های شغلی سایت غنی سازی نطنز ماه رمضان غنی سازی اورانیوم دعای روز ششم رمضان سردار حجازی
آخرین اخبار