بازدید 1633

چاه‌های میادین مشترک باید فعال شود

کد خبر: ۴۸۸۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۳ 05 April 2015
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه دولت، مشکلات اقتصادی، اشتغال و بیکاری و تورم را یک تنه نمی‌تواند حل کند گفت: باید درک متقابل بین دولت و مجلس ایجاد شود تا موانع از سر راه اقتصاد کشور برداشته شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛حسین امیری خامکانی درخصوص نامگذاری سال با نام همدلی دولت و مجلس اظهارداشت: هدف از برگزاری سال با این عنوان این است که سیاست اقتصادی تولید داخل ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است و مفهوم آن این است که دولت روشهایی را اجرا کند تا رونق اقتصادی در کشور شکل بگیرد.
وی تصریح کرد: برای تحقق این امر دولت و ملت همدیگر را درک کنند چرا که درک متقابل در این شعار نهفته است. بایستی دولت مشکلات اقتصادی، مسایل معیشت زندگی، اشتغال و بیکاری و تورم را که بر زندگی مردم فشار وارد می‌کند را درک کند همچنین در کنار این ملت هم دولت را درک کنند.

امیری افزود: با توجه به اینکه جنگ اقتصادی، جنگ نفت در بین کشورهای مختلف شکل گرفته باید و اینها مسایلی است که دولت یک تنه و یک شبه نمی تواند حل کند باید درک متقابل بین دولت و مجلس ایجاد شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: اراده ملی ملت و دولت باید براین اصول قرار بگیرد تا تمام موانع موجود برسر راه مشکلات اقتصادی برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: ملت و دولت این مرحله را به طور کامل طی خواهند کرد چرا که این توانایی در کشور وجود دارد.

امیری در خصوص نقش این شعار در صنعت نفت گفت: آنچه مهم است دولت این صنعت را درک کند و این امر نیاز به حمایت و همدلی و همزبانی در بخش انرژی دارد و تحقق این موضوع با مصرف درست و بهینه سازی انرژی و استانداری سازی در داخل کشور شکل خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: باید فرآورده‌هایی که در کشور تولید می‌شود نیاز داخل را برآورده کرده تا از واردات بی نیاز شویم. چرا که در سال گذشته براساس شعار اقتصاد مقاومتی که در سیاست های کلان اقتصادی، کاهش شدت مصرف انرژی و افزایش صادرات و تولید لحاظ شده بود تا ارزآوری بیشتری نصیب اقتصاد کشور شود.

امیری خامکانی تاکید کرد: فروش اوراق مشارکت در حوزه نفت و گاز توسط شرکت ملی نفت در بودجه کشور لحاظ شده تا از این طریق با اعتمادسازی بین دولت و ملت بتوانیم به توسعه اقتصاد کشور کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در صنعت نفت و گاز باید چاههای میادین مشترک فعال شود همچنین در پارس جنوبی میادین نفتی با کشورهای همسایه سهم ملی خودمان را فعال کنیم.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز نهم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی