بازدید 15439

هشدار حدادعادل به منتقدین 170 نماینده

کد خبر: ۴۷۵۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۴ 14 February 2015
نماینده مجلس گفت: همین افرادی که نسبت به این 170 نماینده مجلس هشتم انتقاد دارند، همان ها به نمایندگان طرفدار خودشان در مجلس هشتم حتما پول داده اند و زیاد اصرار کنند آن منابع مالی هم فاش می شود.

غلامعلی حداد عادل در گفتگو با ایسکانیوز درباره ائتلاف گروه های مختلف اصولگرا با پایداری ها با توجه به تجربه انتخابات ریاست جمهوری سال 92 اظهار داشت: سعی می کنیم با همه کسانی که خودشان را اصولگرا می دانند متحد شویم و امید و تلاش ما همین موضوع  است و تاکنون هم، تلاش ها در این زمینه بی نتیجه نمانده است.

وی درباره افشای 170 نماینده مجلس که از سوی محمدرضا رحیمی که متهم به اخذ پول شده اند، گفت: در این باره اظهار نظر نمی کنم.

نماینده مردم تهران در پاسخ به اینکه برخی نمایندگان معتقدند که این پول مشروع بوده، و دریافت آن هیچ ایرادی ندارد،گفت: نمایندگان که خبر نداشتند این پول از کجا آمده، بلکه آنها به عنوان کمک به هزینه های انتخاباتی خود این مبلغ را گرفته اند و این کاری است که در هر جناحی با نمایندگان موافق صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه این اقدام 170 نماینده غیر قانونی نبوده، تصریح کرد: اینکه این پول منشا آن کجا بوده را نمایندگان خبری نداشته اند اما کمک جریانات سیاسی برای پیروزی در انتخابات از نظر کمک انتخاباتی امری بوده که از روز اول انقلاب تا امروز رسم بوده و هیچ نماینده ای را نمی شود به دلیل دریافت کمک انتخاباتی از یک جریان مورد سرزنش قرار داد.

حداد عادل گفت: این نمایندگان تصور این را داشته اند که منشا این پول سالم است بعدا این اتفاقات رخ داد.

وی در پاسخ به اینکه بسیاری از بزرگان مجلس از این مسئله آگاهی داشته اند و امضای لازم را پای اسناد مربوطه کرده اند، گفت: اگر منظورتان از بزرگان مجلس، رئیس مجلس است، خیر.همچین مسئله ای نیست.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام انجام شده از سوی نمایندگان یک امر عادی است، گفت: همین افرادی که نسبت به این 170 نماینده مجلس هشتم انتقاد دارند، همان ها به نمایندگان طرفدار خودشان در مجلس هشتم حتما پول داده اند و زیاد اصرار کنند آن منابع مالی هم فاش می شود.

حداد عادل خاطرنشان کرد: اینها نوعی فضا سازی سیاسی است و اینکه منشا این پول سالم بوده یا خیر؟ یک بحث است که تشخیص آن بر عهده قوه قضاییه است اما پول گرفتن نمایندگان برای کمک به امر انتخابات امری جاری و مرسوم در همه دور ه ها بوده چراکه نمایندگان سرمایه دار نیستند که بتوانند هزینه های لازم در مسیر انتخابات  خود را تامین کنند بالاخره از یک جایی کمک می گیرند و این یک امر بدیهی است.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی