بازدید 53922

اوباما: برداشته شدن فوری و همزمان همه تحریم‌ها غیرقابل مذاکره است

در آستانه رسیدن به پایان مهلت دستیابی به توافق جامع هسته‌ای، رئیس جمهور آمریکا در گفت‌و‌گو با شبکه ای‌بی‌سی اظهار داشته است، هرچند ایران خواهان برداشته شدن فوری و همزمان همه تحریم‌هاست، این مسأله غیر قابل مذاکره است.
کد خبر: ۴۵۱۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۰ 23 November 2014
در آستانه رسیدن به پایان مهلت دستیابی به توافق جامع هسته‌ای، رئیس جمهور آمریکا در گفت‌و‌گو با شبکه ای‌بی‌سی اظهار داشته است، هرچند ایران خواهان برداشته شدن فوری و همزمان همه تحریم‌هاست، این مسأله غیر قابل مذاکره است.

به گزارش «تابناک»، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با برنامه «این هفته» شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی گفت، فاصله قابل توجهی بین مواضع ایران و آمریکا باقی است و هنوز زود است که گفت، آیا طرفین تا فردا دوشنبه توافق خواهند رسید یا خیر؟

اوباما در این گفت‌و‌گو به ابعاد مختلف موضوع مذاکرات هسته‌ای پرداخته و از جمله اظهار داشت، اتفاق خوب در مذاکرات هسته‌ای این است که توافق یک سال پیش در ژنو، باعث متوقف شدن روند توسعه فعالیت‌های هسته‌ای ایران شد و بنابراین اقدامی موفق بوده است. وی ادامه داد، اکنون سؤال این است که آیا می‌توان به توافقی دائمی‌تر رسید یا خیر، ولی شکاف در مواضع دو طرف هنوز قابل توجه است.

وی در ادامه اظهار داشت: اگر توافقی شود، وی اطمینان دارد که قادر خواهد بود کنگره و مردم آمریکا را متقاعد سازد که توافق خوبی خواهد بود.

اوباما در بیان اختلاف خود با بخشی از مقامات آمریکایی ـ که طرفدار تعطیلی کامل برنامه هسته‌ای ایران هستند ـ اظهار داشت: «هدف ما در اینجا این است که یک مشکل خاص را حل کنیم که عبارت از این است که ایران رقابت تسلیحاتی هسته‌ای را در منطقه جرقه نزند، نتواند آمریکا را تهدید و حتی برخی متحدان امریکا مانند اسرائیل را تهدید کند».

اوباما در ادامه مدعی شد، یک توافق هسته‌ای نه تنها می‌تواند روابط ایران و آمریکا بلکه روابط ایران با دیگر کشورهای جهان و از جمله کشورهای منطقه را متحول کند.

اوباما در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تحریم‌ها پرداخت و اظهار داشت: «فکر می‌کنم ایران دوست دارد که شاهد اتمام فوری تحریم‌ها باشد و بعد هم در برابر خود راه‌هایی باز برای (رسیدن به سلاح هسته‌ای) ببیند، ولی ما این کار را نمی‌کنیم». اوباما در ادامه موضع آمریکا در این باره را غیر قابل مذاکره دانسته است.
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی