بازدید 9281
اگر بنا شد به توافق نرسیم و این روند ادامه داشته باشد باید با حفظ عزت اسلام این ملت به مذاکرات ادامه دهند، یک شگرد شیطانی که انگلیس و آمریکا در دستگاه‌های تبلیغاتی خودشان به دنبال آن هستند این است که می‌خواهند کشور را به دو قطبی شدن تبدیل کنند، این مردم ما یک بار نوشیدن جام زهر را در زمان امام مظلومشان تجربه کردند و نباید کاری کرد که این بار مقام معظم رهبری این جام زهر را بنوشند.
کد خبر: ۴۵۱۱۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۸ 21 November 2014
امام جمعه مشهد گفت: توافق در مذاکرات به معنای تجدید حیات سیاسی جریان خاصی نیست و گرانی حاصل از عدم توافق معنا ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: کلام ما درباره سبک زندگی اسلامی و الگوی مصرف بود که از جمله بحث‌هایی است که در اسلام در مورد آن دستور خاص و مستقیم ارائه شده است.

خطیب جمعه مشهد افزود: پیامبر اکرم(ص) ملاک اسراف را مشخص کردند و اصولا هزینه‌های ناحق در زندگی اسراف است.

خطیب جمعه مشهد بیان کرد: الگوی مصرف در قرآن اسراف نکردن و بی‌جا هزینه‌نکردن است، خداوند در کانون زندگی خانوادگی زمام اقتصادی را به‌دست مرد داده است.

وی تصریح کرد: ما در مدیریت اقتصادی کشور مهم‌ترین جریانی که داریم مدیریت بازار است، اگر یک دولتی بتواند بازار را مدیریت کند این قدرت اداره اقتصاد کشور را دارد، اما اگر خارج از این باشد نمی‌تواند توسعه و رشد اقتصادی را پیاده کند زیرا مدیریت بازار تعادل بین عرضه و تقاضا در کشور است، با این حال اگر مدیر اقتصادی نتواند تعادل بین عرضه و تقاضا را نگه دارد، در این صورت قدرت مهارکردن تورم را نیز ندارد.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: باید از وارد کردن جنس خارجی جلوگیری شود چون شرایط کشور مبتنی بر تولید داخلی است و باید واردات در یک سطحی قرار بگیرد که نازل‌تر از صادرات باشد.

وی گفت: امروز در جامعه واردات بیش از صادرات داریم با این حال اقتصاد در این شرایط مدیریت نمی‌شود چرا که نگاه‌ها به سوی مسئولان است.

توسعه تقاضا بزرگترین ضربه بر پیکر مدیریت اقتصادی است

خطیب جمعه مشهد تصریح کرد: تنها نقطه‌ای که مردم باید به کمک نظام بیایند در مسئله تقاضا است و توسعه آن در میان مردم این بزرگترین ضربه به پیکره مدیریت اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: تقاضاهای کاذب امروز در جامعه به وجود آمده است، به عنوان مثال یک آقایی از یک خودروی میلیاردی برای جولان در خیابان‌ها استفاده می‌کند که تولید تقاضای کاذب در کشور را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: فردا روز اول هفته بسیج به عنوان بزرگترین نماد ارزشمند عامل تداوم و ادامه انقلاب مقدس اسلامی ماست، امام مسئله بسیج را به عنوان یک جریان حاکمیت فکری و تفکر در میان جامعه شکل دادند تا توسعه پیدا کند.

بسیج؛ مقاومت مرزنشناس

خطیب جمعه مشهد عنوان کرد: امام از بسیج به اسم ارتش 20 میلیونی نام بردند چرا که بسیج یک اندیشه و تفکر است و باید در تمام همه نیروهای جامعه ما این تفکر حاکم باشد؛ مقاومت مرزنشناس در پای دین و انقلاب از اهداف اصلی بسیج است تا جایی که مقام و هستی خود را فرد فدا کند و جان بدهد که مقاومت مرزنشناس تلقی می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: با تهاجم اقتصادی، فرهنگی و نظامی نمی‌توان بسیجی را شکست داد و این اخلاص این چنینی را امام راحل از فرهنگ عاشورا گرفت و به عنوان تفکر بسیجی به ما آموزش داد، در پای اخلاص در قاموس بسیجی ترس معنا ندارد چرا که امام حسین(ع) در راه کربلا به فرزند خود حضرت علی اکبر(ع) گفت در این راه همه مارا می‌کشند ولی حضرت در جواب پدرشان فرمودند ما مخلص دین هستیم چرا که آمده‌ایم مقاومت کنیم این خود به تنهایی تفکر بسیجی است، این روزهای هفته بسیج روزهای نمایش دادن قدرت حاکمیت ما در دنیا است.

هفته بسیج نمایش قدرت حاکمیت ملت ایران در دنیاست

وی تاکید کرد: این روزها روز نمایش بسیجی بودن ما و ملت ماست، مقاومت اهل بیت(ع) در عرصه عاشورا این بود که یک مقاومت مرزنشناس را به ما یاد دهند، امروز در این کشور چشم همه به مذاکرات است که سرنوشت این مذاکرات به کجا کشیده می‌شود، چرا که مردم ما یک ملت استکبارستیز است و دشمنی مردم با آمریکا از بین نمی‌رود و این نفرت نهادینه شده در نسل ما به جای خود باقی است.

خطیب جمعه مشهد خاطرنشان کرد: اگر به توافق مطلوبی برسیم و مقام معظم رهبری آن را تایید کند یک جریان سیاسی کنار این قضیه حق ندارد حیات سیاسی خود را تجدید کند و بگوید این مذاکرات تدبیر او بوده است و اگر به توافق نرسد یک عده عناصر سود‌جوی منفعت‌طلب حق ندارند به جان مردم بیفتند و جنس‌ها را گران کنند و دولت‌مردان باید با قاطعیت این قضیه را مدیریت بکنند چرا که این عده حق ندارند مثل زالو خون مردم را بمکنند.

دوقطبی شدن کشور خواست رسانه‌های استکبار است

وی گفت: اگر بنا شد به توافق نرسیم و این روند ادامه داشته باشد باید با حفظ عزت اسلام این ملت به مذاکرات ادامه دهند، یک شگرد شیطانی که انگلیس و آمریکا در دستگاه‌های تبلیغاتی خودشان به دنبال آن هستند این است که می‌خواهند کشور را به دو قطبی شدن تبدیل کنند، این مردم ما یک بار نوشیدن جام زهر را در زمان امام مظلومشان تجربه کردند و نباید کاری کرد که این بار مقام معظم رهبری این جام زهر را بنوشند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مهسا امینی علی کریمی ربیع الاول حسین ماهینی باقر نمازی سیامک نمازی