بازدید 29355
۶

خوشحالی مقام آمریکایی از پیروزی والیبال ایران

شاید طرفداران والیبال امریکا از حرفم خوششان نیاید اما من خوشحالم که تیم ملی والیبال ایران به چنین موقعیتی دست یافته است.
کد خبر: ۴۳۱۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۶:۱۱ 03 September 2014
گرگ سالیوان مشاور ارشد ارتباطات استراتژیک وزارت خارجه آمریکا گفت: شاید طرفداران والیبال امریکا از حرفم خوششان نیاید اما من خوشحالم که تیم ملی والیبال ایران به چنین موقعیتی دست یافته است.

به گزارش ایرنا، وی افزود: ما در وزارت امور خارجه آمریکا از این تبادل افراد میان دو کشور و همچنین تبادل در زمینه های هنر، فرهنگ، آموزش و پرورش و ورزش پشتیبانی می کنیم.

او اظهارکرد: ورزش به عنوان راهی برای پیشبرد تفاهم متقابل ایران و ایالات متحده سودمند است، این تیم ملی والیبال ایران است و ما افتخار داریم که بخشی از مناسبات دو طرف باشیم.

سالیوان ادامه داد: فدراسیون والیبال آمریکا از تیم والیبال ایران دعوت کرد و این تیم به مدت 12 روز اینجا بود؛ این نخستین بار پس از 35 سال بود که دو تیم با یکدیگر مسابقه می دادند و این دیدارها برای شناخت یکدیگر و با هم بودن بسیار خوب است.

وی در گفت و گو با تلویزیون فارسی آمریکا اضافه کرد: فرصتی بود برای دو تیم که یکدیگر را بشناسند و با هم تمرین کنند، آنها 4 مسابقه برگزار کردند، تمرین کردند تا برای مسابقات قهرمانی جهان در لهستان آماده شوند و به نظر ما این هم به نفع تیم ایران بود و پیروزی های خیلی خوبی هم داشته است.

مشاورارشد ارتباطات استراتژیک وزارت خارجه آمریکا گفت: تیم ایران بر ایتالیا که تیم شماره 3 والیبال جهان است غلبه کرد، روز سه شنبه هم بر آمریکا که تیم شماره 4 والیبال جهان است پیروز شد.

سالیوان افزود: طرفداران والیبال آمریکا قطعا از این حرف های من خوششان نخواهد آمد اما ما خوشحالیم که تیم ایران به چنین موقعیتی دست یافته است.

وی اظهارکرد: بازیکنان ایران بسیار خوب درخشیدند؛ غفور خوب درخشید؛ قائمی در بازی با آمریکا بسیار عالی بود، ببینیم چه می شود شاید باز هم با هم روبرو شویم.

او خاطرنشان کرد: هر دو تیم از فرصت ها خوب استفاده کردند. بازی همه بازیکنان درخشان بود. تیم ها در سطح تازه ای از رقابت قرار گرفتند. تیم ایران یکپارچه خوب عمل کرد و تیم آمریکا هم از فرصت خوب استفاده کرد.

سالیوان تصریح کرد: آنها قادرند هر تیمی را ببرند. نشان دادند که می توانند هر کاری بکنند و از نظر بدنی هم آمادگی دارند.

وی افزود: آمریکا می داند در برابر چه حریفی قرار دارد، اگر باز هم با تیم ایران روبرو شویم، آماده خواهیم بود.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷۱
انتشار یافته: ۶
به به چه عالی گفته و شما انتشار دادید. امیدوارم روزی فرا برسد که ما انسان ها همدیگر رو دوست بداریم بدور از هر گونه تعصب. علم و ورزش هر دو به این مسئله کمک میکنند.
خو بميريد تحريما رو وردارين. والا.
کاش همه دولتمردان این چنین دیدگاهی داشته باشند
زنده بادورزش بدون سیاست
میخواد گولمون بزنه.
کاپ والیبال ارزونیتون پسر نمیدیم بهتون
Thanks
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم