بازدید 2255
رهبر جنبش الحوثی:
رهبر جنبش الحوثی‌های یمن داعش را ساخته و پرداخته اسرائیل و آمریکا دانست و گفت: چرا داعش با توجه به اینکه مدعی این است که برای دفاع از امت اسلامی به سوریه و عراق حمله کرده، به اسرائیل حمله نمی‌کند.
کد خبر: ۴۲۸۱۶۹
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۰ 22 August 2014
 رهبر جنبش الحوثی‌های یمن داعش را ساخته و پرداخته اسرائیل و آمریکا دانست و گفت: چرا داعش با توجه به اینکه مدعی این است که برای دفاع از امت اسلامی به سوریه و عراق حمله کرده، به اسرائیل حمله نمی‌کند.

به گزارش «تابناک»؛ این سخنرانی در حالی آغاز شد که اعتراضات مردمی علیه دولت صنعا وارد مرحله جدیدی شده است و رهبران این جنبش تصمیم گرفتند که مرحله دوم از تظاهرات نامحدود را از امروز در سراسر این کشور آغاز کنند.

امت اسلامی با چالش‌ها و خطراتی روبرو است

عبدالمک الحوثی در ابتدای سخنان امروز خود گفت: امت اسلامی باید بداند که با چالش‌ها و خطراتی روبرواست.

چرا داعش به اسرائیل که دشمن اصلی ماست حمله نمی‌کند

وی به گروهک تکفیری داعش اشاره کرد و گفت: چرا داعش با توجه به اینکه مدعی این است که برای دفاع از امت اسلامی به سوریه و عراق حمله کرده، به اسرائیلی که هر روز به جهان اسلام ضربه می زند، حمله نمی کند. این گروهک تلاش می کند که قطب نمای جهان اسلام را از اسرائیل و آمریکا که دشمنان اصلی ما هستند، منحرف سازد و به سمت خود مسلمانان منحرف کند.

داعش ساخته و پرداخته آمریکا و اسرائیل‌اند

رهبر حوثی‌های یمن افزود: اما ما بیداریم و می دانیم که دشمنان اصلی ما آمریکا و اسرائیل هستند. همین داعش را آمریکا و اسرائیل به وجود آوردند.

برای احقاق حقوق ملت در خیابان‌ها می‌مانیم

وی در بخش دیگری از سخنانش به اوضاع داخلی این کشور و نیز اعتراضات مردمی علیه دولت صنعا اشاره کرد و گفت: به صلاح منصور هادی رئیس جمهور این کشور  نیست که مردم را به چالش و به خیابانها دعوت کند ما برای احقاق حقوق مردم در خیابانها می مانیم. اگر می بینید که غرب از عملکرد ما ناراضی است به این دلیل است که دولت فعلی زمام اداره امور کشور را به غرب واگذار کرده است.

دولت، تظاهرات مسالمت آمیز ما را محاصره صنعا قلمداد می‌کند

رهبری حوثی های یمن افزود: ما در اطراف استان صنعا چادر نصب کردیم و در اطراف صنعا باقی می‌مانیم .متاسفانه دولت این اقدام مسالمت آمیز ما را به مثابه محاصره صنعا تلقی کرده است.

نه آمریکا و نه کشوری دیگر نمی‌توانند به یمن حمله کنند

این رهبر جنبش حوثی ها یمن تصریح کرد: مرحله دوم از انقلاب مردم یمن به مرحله تعیین کننده و سرنوشت سازی رسیده است و ملت یمن هوشیارانه و با اقتدار تا دستیابی به پیروزی به راهپیمایی ادامه می دهد. به ملت یمن اطمینان می دهیم که از جانب ما هیچ کوتاهی برای استیفای حقوق آنها صورت نمی‌گیرد. دولت یمن سعی دارد ناتوانی و ناکارآمدی خود را در اداره امور کشور به اعتراض ملت نسبت دهد. نه آمریکا و نه غیر آمریکا نمی توانند به یمن حمله کنند اگر چنین کنند برای خود گرفتاری ایجاد می‌کنند. این حق ملت یمن است که اجازه ندهد خونش پایمال شود و هدفش منحرف گردد.

ارتش یمن نیز از دولت ناراضی است

وی خطاب به ارتش و نیروهای امنیتی گفت: شما از ملت هستید و همچون ملت از این دولت و نظام ناراضی هستید و همان گونه که به ملت ظلم و جفا می شود، شما نیز متحمل ظلم وجفا شده‌اید.

نفوذ سرویس‌های اطلاعاتی غرب و آمریکا در بین شهروندان برای ناامن کردن کشور

عبدالملک الحوثی همچنین خطاب به ملت یمن گفت: این طرز تصور که در خصوص تحولات کشور واکنشی نداشته باشید، طرز فکری اشتباه بوده و فرصت را به دشمنان می دهد تا بیش از گذشته در امورتان دخالت کنند. سرویس‌های اطلاعاتی غرب و آمریکا تلاش می‌کنند که با رخنه در بین شهروندان اوضاع را ناآرم کنند از این رو ما را مشغول دشمنان فرضی کرده‌اند.

این در حالی است که تظاهرات کنندگان یمنی با برپاکردن چادر های خود روبروی بوستان "الثوره" در نزدیکی وزارت کشور در صنعا پایتخت این کشور، مرحله دوم اعتراضات مسالمت آمیز خود علیه سیاست های دولت را شروع کردند.

عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله پیش از این به حکومت یمن هشدار داده بود که اگر به خواسته‌های مردمی در خصوص برکنار دولت این کشور تا روز جمعه پاسخ ندهد، با خیزش مخالفان روبرو خواهد شد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید مناجات شعبانیه روز جمهوری اسلامی