بازدید 3180
کد خبر: ۴۲۸۰۵۲
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۴ 22 August 2014
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، عدم اعلام اسامی بدهکاران دانه درشت بانکی به معنی احترام به آنها دانست و افزود: برای پیشگیری از افزایش معوقات ، ابتدا افراد بد حساب در سیستم بانکی شناسایی شوند.

ابراهیم نکو در گفت و گو با خانه ملت، در رابطه با ضرورت اخذ معوقات بانکی گفت: یکی از چالش های کنونی نظام اقتصادی کشور، افزایش معوقات بانکی است که وصول آنها، باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان ذی ربط قرار گیرد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشگیری از جرائم، بهتر از برخورد با آن است تصریح کرد: برای پیشگیری از به تعویق درآمدن منابع بانکی، باید ابتدا افراد بد حساب را شناسایی و در لیست سیاه پرداخت تسهیلات قرار داد.

وی افزود: بر همین اساس تشکیل ستاد اخذ معوقات بانکی که به تازگی در قوه قضائیه ایجاد شده تا حد بسیاری از افزایش معوقات پیشگیری می کند، چرا که برخورد با بدهکارانی که حاضر به پرداخت معوقات نیستند سرعت بیشتری می گیرد، البته در این بین، بدهکاران باید تفکیک و به تولیدکنندگانی که به دلیل شرایط بد اقتصادی قادر به باز پرداخت تسهیلات نیستند فرجه داده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه زندگی در ایران بر مبنای شفافیت است، گفت: در این برهه زمانی، اعلام اسامی متخلفین و بدهکاران دانه درشت بانکی که همواره سخن از آنان است به شفاف سازی و جلب اعتماد منتهی خواهد شد ، از این رو توجیهی برای مخفی کردن و در جیب ماندن نام بدهکاران بانکی وجود ندارد .

 نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس ادامه داد: اگر نام این اشخاص اعلام نشود به معنی احترام و حرمت نهادن برای آنهاست، در صورتی که آنها متخلف بوده و اعلام اسامی آنها امری ضروری و در راستای شفاف سازی است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا