بازدید 27603
به راننده گفتم که باید پول عضویت را بدهد وگرنه باید تعهد بدهد دیگر به این منطقه نیاید اما وی سرخیابان ایستاد و پاشنه‌های کفشش را کشید بعد ناسزا گفت و با من و «حسن» که فراری است درگیر شد. حسن ابتدا دو سیلی به راننده وانت زد که البته پیراهن حسن نیز پاره شد. «محمد.ص» نیز به هواخواهی من آمد.
کد خبر: ۴۲۷۶۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۱ 21 August 2014
عاملان قتل مرد بی‌گناه در حمله مأموران سدمعبر شهرداری در برابر بازپرس جنایی تهران اعتراف کردند.چهار مرد در این درگیری مرگبار شرکت داشتند که یکی از آن‌ها هنوز فراری است.

به گزارش ایران، 16 مردادماه سال جاری در میدان 196 غربی تهرانپارس بین چهار مأمور سد معبر شهرداری منطقه 4 تهران با راننده وانتی که پسر 13 ساله‌اش را همراه داشت درگیری مرگباری رخ داد.

مأموران سدمعبر وقتی با مقاومت «علی چراغی» در برابر خواسته‌های خود مبنی بر پرداخت 150 هزار تومان پول قرار گرفتند وی را به باد ناسزا و کتک گرفتند تا این‌که راننده وانت در برابر چشمان گریان پسرک خود خواست با پلیس 110 تماس بگیرد که به گفته شاهدان و پسربچه قربانی یکی از مأموران قوی هیکل سدمعبر با پنجه بوکس به علی چراغی حمله کرد و با یک ضربه وی را از پای درآورد.

چهار مأمور سدمعبر که دیدند راننده وانت پیکان شرایط مرگباری دارد با وحشت از خشم رهگذران سوار بر وانت گریختند و علی چراغی پس از هفت روز دست و پنجه نرم کردن با مرگ روی تخت بیمارستان نفس آخر را کشید.

این جنایت جنجال‌آفرین شد و اظهارنظرهای رسمی‌ای از سوی نمایندگان شورای شهر تهران و شهرداری را در پی داشت تا اینکه با دستور بازپرس «سپیدنامه» از شعبه 10 دادسرای امور جنایی تهران تیمی از اداره ویژه قتل پلیس آگاهی وارد عمل شد و پس از بازداشت پیمانکار شهرداری با راهنمایی‌های وی، چهار مأمور سدمعبر را شناسایی کردند و توانستند سه نفر از آنان به اسامی «محمد.م»، «محمد.ص» و «حسین» را بازداشت کنند.

صبح دیروز این سه مأمور درشت هیکل سدمعبر شهرداری پیش روی بازپرس ویژه قتل ایستادند و بازجویی شدند.

«محمد.ص» که تجسس‌ها نشان می‌دهد عامل اصلی قتل است در این تحقیقات گفت: هر روز در قالب تیم‌های سه یا چهار نفره سوار بر خودروی دو کابین مزدا در محدوده تهرانپارس گشت می‌زدیم و با وانتی‌هایی که پرسه می‌زدند و ضایعات فلزی می‌خریدند برخورد می‌کردیم.

وی افزود: ما با متوقف کردن وانتی‌ها آن‌ها را به کیوسک‌مان در خیابان اتحاد می‌بردیم و در ازای 150 هزار تومان و پرداخت آن به پیمانکار برای این وانتی‌ها کارت تردد صادر می‌کردیم و هر بار آن‌ها می‌خواستند تمدید کنند باید 72 هزار تومان پول می‌دادند که البته بیشتر اوقات راننده وانت‌ها این میزان پول را پرداخت می‌کردند و با ما درگیر نمی‌شدند.

عامل قتل راننده وانت ادامه داد: «علی چراغی» با پیکان وانت آمده بود و با استفاده از بلندگو ضایعات می‌خرید، کنارش ایستادم و سمتش رفتم سلام دادم و پرسیدم مجوز دارد که جواب داد مجوزی ندارد. همکارم نیز پیاده شد و چون مجوز نداشت داخل وانت پیکان نشست تا به ایستگاه‌مان و همان کیوسک برویم، کمی دنبالمان آمد و سرخیابان ایستاد بعد به ما ناسزا گفت و ادعا کرد می‌خواهد به پلیس زنگ بزند.

یکی از مأموران سدمعبر که در خودرو قربانی جنایت نشسته بود، نیز گفت: به راننده گفتم که باید پول عضویت را بدهد وگرنه باید تعهد بدهد دیگر به این منطقه نیاید اما وی سرخیابان ایستاد و پاشنه‌های کفشش را کشید بعد ناسزا گفت و با من و «حسن» که فراری است درگیر شد. حسن ابتدا دو سیلی به راننده وانت زد که البته پیراهن حسن نیز پاره شد. «محمد.ص» نیز به هواخواهی من آمد.

عامل اصلی مرگ علی چراغی نیز گفت: چون قبلاً به مواد اعتیاد داشتم به ناراحتی اعصاب دچار هستم و در این صحنه اعصابم به هم ریخت. همیشه بیشتر پشت فرمان می‌نشستم که با کسی درگیر نشوم، خواستم چوب بردارم تا شیشه وانت قربانی را بشکنم چون پسرش پشت وانت نشسته بود پشیمان شدم. وقتی درگیر شدم به قربانی سیلی زدم، بعد گوشی موبایلش روی زمین افتاد و خودش نیز با صورت به زمین خورد. من تصور کردم فیلم بازی می‌کند و در این صحنه هیچ‌گاه از پنجه بوکس استفاده نکردم.

«محمد.م» که متهم ردیف سوم است، نیز گفت: دیدم از دهان  راننده وانت کف بیرون آمد، خیلی ترسیدم. رویش آب ریختیم تا به هوش بیاید اما اثر نکرد. مردم هم اعتراض کردند که با ترس فرار کردیم و فردای آن روز سرکار رفتیم و نمی‌دانستیم وی به کما فرو رفته است.

«محمد.ص» 30 ساله که همه تحقیقات نشان می‌دهد وی عامل اصلی قتل است در حالی که پشیمان بود، گفت: بارها به بچه‌ها گفته بودم نگذارید من جلو بروم. راننده وانت قدبلندی داشت و تصور نمی‌کردم به زمین بخورد. وقتی آنجا را ترک کردیم اصلاً متوجه مرگ وی نبودیم تا این‌که از پلیس آگاهی تماس گرفتند و خواستند به اداره ویژه قتل برویم. ابتدا تعجب کردیم و دیروز خودمان را به پلیس معرفی کردیم و هیچ‌گاه فکر نمی‌کردیم چنین حادثه‌ای رخ بدهد.

وی ادامه داد: ما قصد درگیری نداشتیم، اگر به حرفمان گوش می‌کرد کار به اینـجا نمی کشید خیلی پشیمانم. بعد از حادثه پیمانکار خواست خودرو را در پارکینگی در خاوران پارک و «جی‌پی‌اس» را هم قطع کنیم تا نتوانند آن‌ها را پیدا کنند.

وی خواست به خانه برویم و تا زمانی که نگفته سرکار نیایم و در منطقه 4 آفتابی نشویم. سپس تماس گرفت و گفت از ما شکایت شده و خواست فعلاً سرکار نرویم. وی هم کارت تردد صادر می‌کرد و هم ضایعات از وانتی‌ها می‌خرید، نمی‌دانم چرا چنین ادعاهایی را مطرح کرده است.
بنابر این گزارش، تحقیقات قضایی و پلیسی برای افشای جزئیات بیشتری از این حادثه ادامه دارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۵۱۸
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
France
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
خوبه والله هر کس از قانون سر پیچی کنه باید همچین کتک بزنی تا بمیره!
عجب شیر تو شیریه.
اديب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
اگر اين ماشين ها سد معبر هستند پس قضيه ١٥٠ و ٧٥ هزارتومان بابت پيمانكار و اينها چيست
شكوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
قتل يك نفر در حضور فرزند سيزده ساله اش دل هر انساني را به درد مي آورد و بي اختيار اشك از چشمان جاري مي شود .
Mangool
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
اگر برای دعوا بوده یک نفر هم کافی بود نه اینکه 4 نفر آدم گنده اونطور طرف را بزنند که چهره اش خون خالی بود...
بعد هم اگر سد معبر چرا حق عبور باید میگرفتند و این دیگه چه جور پولی است که طرف میتواند به خلاف خودش ادامه بدهد و تمدید هم میتوانسته بکنه!!!!!....
همه اینها به کنار؛ پسرش که این صحنه ها را دیده در آینده رابطه اش با جامعه چگونه خواهد بود...
kazem
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
این بار تراژدی اجتماعی رخ داده, بر خلاف عادت از یک ظالم و مظلوم تشکیل نشده, بلکه متاسفانه هردو سوی این حادثه از قشر کارگر و در واقع مظلوم بودند. حقیقتی که نشانه بسیار بدی با خود به همراه دارد... فتآمل
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
«چون قبلاً به مواد اعتیاد داشتم به ناراحتی اعصاب دچار هستم و در این صحنه اعصابم به هم ریخت»

آنوقت میگویند چرا جامعه در برابر معتادان رفتار مناسبی ندارد. یک خانواده قربانی عصبانیت یک فرد شده اند. اعدامش که کردند، دیگر بیخودی عصبانی نمی شود.
میدانم که الان یک عده روان پزشک داد و بیداد راه می اندازند که باید دولت او را در محلی تحت درمان نگه میداشت تا اعصابش آرام میشد و ... از این حرفها، در صورتیکه هیچ دولتی نمیتواند چنین امکاناتی برای این همه معتاد که ما در ایران داریم فراهم کند. مگر دولت چقدر میتواند برای درمان این همه معتاد بودجه اختصاص بدهد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
چه جالب؟ !!! اگر به حرفمان گوش می کرد این اتفاق رخ نمیداد؟ اگه شما 4 نفر ریختید سر اون بدبخت و حرف زور بهش زدید تقصیر اونه؟ امیدوارم متناسب با جرمتون به شدت با شما برخورد بشه . جامعه ما برای رسیدن به پیشرفت و سعادت هیچ نیازی به آدم هایی که همه کارها رو با زور بازو می خواهند حل کنند نداره . ثمره میدان دادن به این طور افراد بروز همین جنایت هاست . مطمئا تا پیش از این خیلی ها از برخورد بد و زننده این 4 مامور آسیب دیده اند و مورد توهین های کوچک و بزرگ واقع شده اند.
علی حسن زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
جل الخالق. این چه قانونی است؟ پول بگیرند اجاز ه تردد بدهند؟ در خیابان پرسه بزنند افراد را به کیوسک ببرند؟ مأموری که قبلا معتاد بوده به کار بگیرند؟ ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
پس پسر مرحوم توهم پنجه بوکس زده؟ خونریزی زیر جمجمه مرحوم واسه خاطر مشت خالی بوده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
بارها به بچه‌ها گفته بودم نگذارید من جلو بروم..... چه جالب!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
آخه با چه دليل ومنطق شرعي ،عرفي ،اخلاقي ،قانوني و... از ميليادر جماعت نمي توانند ماليات بگيرند آن وقت خريدار ضايعات بايد حق عضويت بدهد تا بتواند فعاليت كند تازه درقبال حق عضويت جه امكاناتي برايشان فراهم مي شود.تازه ضايعات مي خريده بساط فروش كه نداشته آقايان مبارزه با سد معبرررررررررررر
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز دادگاه روح الله زم انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
آخرین اخبار