بازدید 13709

ارزیابی علم الهدی از عملکرد مذاکره‌کنندگان

آیت‌الله احمد علم الهدی، بعدازظهر پنچشنبه در مهدیه مشهد اظهار کرد: امروز در مذاکرات وین شاهد هستیم که تیم مذاکره کننده به خوبی بر روی خطوط قرمز و مواضع جمهوری اسلامی ایستادگی کرده است.
کد خبر: ۴۱۷۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۹ 17 July 2014
آیت‌الله احمد علم الهدی، بعدازظهر پنچشنبه در مهدیه مشهد اظهار کرد: امروز در مذاکرات وین شاهد هستیم که تیم مذاکره کننده به خوبی بر روی خطوط قرمز و مواضع جمهوری اسلامی  ایستادگی کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، وی ادامه داد: تعدادی از کشورهای اروپایی از آمریکا در خواست کرده اند در صورت ایستادگی ایران، تحریم‌ها علیه این کشور افزایش پیدا نکند زیرا این موضوع موجب اتحاد و انسجام مردم ایران می شود.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: در حال حاضر نیز با ارائه الگوی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری، نقشه تحریم دشمنان خنثی شده و ما ایمان داریم که نقشه های شوم دشمنان به جایی نخواهد رسید.

آیت الله علم الهدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کار خدا را جز خداوند علتش را نمی‌داند، افزود: کلام الهی دارای سلسله آثار غیبی است و در سلسله علل همه چیز به خداوند باز می‌گردد؛ حادثه‌ای که در این جهان اتفاق می‌افتد دارای چندین نفس بوده که مجموع این حوادث به خداوند متعال منصوب می‌شود.

وی بیان کرد: تمامی کارهای بشری در نهایت به خداوند متعال بازمی‌گردد و هرگز نمی‌توان درباره امور خداوند تحلیل بشری داشت چرا که تحلیل‌های بشری اگر  خلاف نباشد قطعا ناقص است و کامل نیست.

امام جمعه مشهد در خصوص قرآن عنوان کرد: با مرور  آیات کتاب الهی در می یابیم که حرف خدا با حرف انسان متفاوت است و ذات پرودگار هر فعلی را انجام می‌دهد فعل و رفتارش چند منظوره است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: اساس افعال الهی با افعالی که انسان‌ها انجام می‌دهند تفاوت دارد و کلام الهی دارای سلسله آثار غیبی است و در سلسله علل همه چیز به خداوند باز می‌گردد.

وی یادآور شد: قرآن کلام خدا است و کلام پیغمبر محسوب نمی‌شود و در مقابل عظمت کلام الهی و چیزی که از غیب آمده سلسله آثار غیبی نیز وجود دارد و ما باید در تفسیر هر سوره به خواص آن آیات و روایاتی که از ائمه و پیغمبر(ص) به ما رسیده اهتمام بورزیم.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه