بازدید 12431
سخنگوی دولت دهم گفت: در دولت‌های نهم و دهم در پرتو گفتمان و اندیشه‌های امام و انقلاب، مشکلات مردم حل شده و به امید عدالت احیا شده‌است.
کد خبر: ۴۰۵۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۳ 04 June 2014
سخنگوی دولت دهم گفت: در دولت‌های نهم و دهم در پرتو گفتمان و اندیشه‌های امام و انقلاب، مشکلات مردم حل شده و به امید عدالت احیا شده‌است.

به گزارش ایسنا، غلامحسین الهام در مراسم بیست و پنجمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در مسجد حجت ابن الحسن مشهد اظهار کرد: گرچه بعد از بیانات محکم و پرصلابت فرزند مکتب امام جناب دکتر احمدی‌نژاد موجبی برای صحبت نیست، ولی اشکال دانشجویی که میز اول می‌نشیند این است که بلافاصله بعد از استاد باید درس پس بدهد.

وی افزود: حضور باور و ایمان به امام خمینی (ره)انقلاب آفرین است. این باور در گستره جهان اسلام بلکه فراتر از آن حماسه و حرکت می‌آفریند و جرات کوبیدن بر ساحل ظلم و بیداد را به مسلمانان و مستضعفان عطا و این روحیه نسل به نسل انتقال پیدا می‌کند.

الهام ادامه داد: 25 سال است که دشمنان کینه‌توز با یارگیری از دوستان نادان و بی بصیرت و تکیه بر در راه‌ماندگان پیشمان و دنیاپرست تلاش کردند و می‌کنند امام و آرمان‌های متعالی او و نظام مبتنی بر عدل و حق او از صحنه حکومت حذف کنند و به تاریخ بسپارند.

سخنگوی دولت پیشین اضافه کرد: اما هرچه بیشتر تلاش کردند، گفتمان امام خمینی (ره) بیشتر و تازه‌تر مورد استقبال قرار گرفته است. امام در عمق باورها و آرمان‌های بلند جوانان با اراده و در آرمان‌های مجاهدان باشند و در ناله‌های عارفانه شب‌زنده‌داران زنده است.

وی خاطرنشان کرد: این محبت از ایمان و عمل صالح او سرچشمه می‌گیرد. امام نماد ایمان به خدا و تجسم فرهنگ قرآن در این زمانه بود. تمام ارزش‌های وجود او برخاسته از مکتب نورانی وحی است.

الهام در ادامه سخنان خود به ذکر ویژگی‌های دعوت امام خمینی(ره) پرداخت و یادآور شد: امام ملت را به «خود» دعوت نکرد، همه مردم را به قیام برای «خدا» و بخاطر خدا فراخواند. او تنها رهبری است که در جهان به خود نمی‌خواند و به خدا می‌خواند. او در قول و عمل دعوت‌کننده به اسلام پابرهنگان زمین بود و مدافع و مجری اسلام ناب محمدی بود و مخالفت سرسخت اسلام سرمایه‌داری.

سخنگوی دولت پیشین تاکید کرد: امروز به نام قرآن مسلمان سرمی‌برند و برای رفتن به بهشت به نام سنت پیامبر، امت رسول خدا را قتل عام می‌کنند و به نوامیس آنها تعرض می‌کنند. این همان تفکر اسلام انحرافی اموی و ابوسفیان بود که امام رسالت خطیر خود را مبارزه با آن می‌دید.

الهام تصریح کرد: امام خمینی جامعه را به امام عصر و قرآن دعوت می‌کرد که این باعث حفاظت از ثقلین می‌شد. نظامی که امام بنا نهاد، امروز الگویی نو و قابل اقتباس است.

وی افزود: امام در شرایط بحران جسمی خود، به تعیین شخصی به عنوان رهبر مبادرت نکرد و به اراده ملت باور داشت. او مردم را فهیم بار آورده بود. او اگر کسی را به عنوان رهبر تعیین می‌کرد، همه مردم بی‌هیچ تردیدی به تصمیم وی عمل می‌کردند، اما او اجازه داد مردم تصمیم بگیرند.

سخنگوی دولت دهم خاطرنشان کرد: در کمتر از 48 ساعت، بهترین تصمیم را خبرگان ملت اتخاذ و ملت هم از آن پشتیبانی کردند. نظام اسلامی با همه عظمت و ابهت امام، بر ولایت فقیه نهادینه شد. امام راحل به گونه‌ای نظام را بنیان گذاشت که بدون پیش‌بینی قبلی به انتخابی شایسته دست زدند.

الهام یادآور شد: امام خمینی در شرایطی فرمان 8 ماده‌ای را صادر کردند که تروریست‌ها ملت را قتل عام می‌کردند و برخورد با آنها، برخوردی قانونی و قاطعی را می‌طلبید. فریادهای امام جایی که یک بی‌عدالتی قضایی در گوشه‌ای از کشور می‌دید، هنوز در گوش ما هست.

سخنگوی دولت دهم در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: حرکت ملت در سال‌های 84 و 88، تجدید عهد مستحکم با این گفتمان و آرمان‌ها بود. امام این آرمان‌ها را پایه‌گذاری کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری، در این نهضت عدالت‌گرایانه و انتخابات سال‌های 84 و 88 تثبیت شد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که برای فرار به جلو، به تخطئه این حرکت عظیم ملت، به ویژه در سال 88 که حقیقتا انتفاضه عدالت بوده می‌پردازند، بقایای فتنه‌ای هستند که می‌خواهند خاکستر کوته‌بینی برخی منحرفین از خط و آرمان امام را کنار زده و فتنه حذف این آرمان‌های متعالی را شعله‌ور کنند.

الهام تصریح کرد: البته هرگز نخواهند توانست. رمز توفیق دولت‌های نهم و دهم پایبندی به این آرمان‌ها بوده و در پرتو گفتمان و اندیشه‌های امام و انقلاب، مشکلات مردم حل شده و به امید عدالت احیا شده‌است و راه نجات کشور، تمسک به این آرمان‌ها و اندیشه متعالی است.

سخنگوی دولت دهم اظهار داشت: این حرکت نه به عقب برمی‌گردد و نه منحرفین با غبار بر این عینک شفاف توان توقف آن را خواهند داشت. امام زنده است تا ولایت فقیه پایدار است و تا ملت پایدار است ولایت هم ماندگار خواهد بود.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مهسا امینی هفته دفاع مقدس امین تارخ علی کریمی ربیع الاول فائزه هاشمی