بازدید 7655
قای خادم می گویید پول نداریم، اما چطور برای خوب نوشتن 300 هزار تومان به رسانه‌ها می‌دهید؟
کد خبر: ۳۹۶۰۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۸ 26 April 2014
سرمربی پرسپولیس گفت:‌ این روزها بیش از آنکه پرسپولیس بلاتکلیف باشد، مردم بلاتکیف هستند و از ما در مورد تیم محبوب‌شان سوال می‌کنند.

به گزارش فارس، علی دایی در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین شرایط پرسپولیس گفت:‌ خودتان بهتر می‌دانید امروز فقط پرسپولیس بلاتکلیف نیست بلکه مردم بلاتکلیف هستند و مدام از ما در خصوص سرنوشت این تیم می‌پرسند و ما هم جوابی نداریم بدهیم. امیدوارم کسانی که این اوضاع را پیش آوردند خودشان پاسخگوی مردم باشند.

وی در خصوص هجمه‌هایی که این روزها در فوتبال کشور وجود دارد،‌گفت: متأسفانه راه غلطی را پیش گرفته‌ایم. مسائلی که خیلی وقت بود که به دنبال انجام آن بودند و نتوانسته بودند آن را عملی کنند، به سمت آن رفته و همین موضوع هجمه‌ها را زیاد کرد. در حال حاضر در دنیا به غیر از یکی دو کشور مثل آمریکا در سایر کشورها فوتبال مردم را به ورزشگاه‌ها کشانده و آنها را پای تلویزیون‌ها می‌نشاند. از همین فوتبال است که تبلیغات کلانی کرده و در همین فوتبال چه خرج‌هایی که نمی‌شود. فوتبال تنها ورزشی است که می‌تواند مردم را به اوج و هیجان برساند.

دایی افزود: در مملکت ما تیم‌‌های استقلال و پرسپولیس می‌توانند با موفقیت خود کاری کنند که مردم مشکلات‌شان را به فراموشی سپرده و شور و نشاط اجتماعی ایجاد می‌کنند. پس نباید با این رشته چنین برخوردی شود.

سرمربی پرسپولیس یادآور شد: شما ببینید پس از پیروزی انقلاب مردم دیگر در چه زمان‌هایی به خیابان‌ها ریختند؟ یکی دو بار در انتخابات ریاست جمهوری بود و پس از آن هم دیگر مردم زمانی به خیابان‌ها آمدند که پای فوتبال در میان بود. پس با این صحبت‌هایی که می‌شود نمی‌توانند نظر مردم را از فوتبال برگردانند چون فوتبال در خانه‌های مردم است و کسی نمی‌تواند آن را از مردم بگیرد.

وی با اشاره به اینکه هجمه‌هایی که علیه فوتبال می‌شود نادرست است، گفت:‌همین پولی که در فوتبال ما برای فوتبال هزینه می‌شود را با کشورهای حوزه خلیج فارس که فوتبال‌شان با ما قابل قیاس نیست را مقایسه کنید. پس اگر بخواهیم به جامعه شور و نشاط بدهیم باید هزینه کنیم و این هزینه باید ابتدا در خصوص باشگاه‌ها به این صورت انجام شود که به آنها زمین داده و از آنها حمایت کرد. چرا که فوتبال می‌تواند در جامعه نقش سالم‌سازی ایفا کند و بر روی جوان‌ها تأثیر بگذارد.

سرمربی پرسپولیس تأکید کرد: امروز اگر مردم بازیکن باشگاه‌ها را ببینند می شناسند، اما شاید قهرمانان جهان را مثل بازیکنان باشگاهی نشناسند. پس باید بتوانیم بین ورزش‌های دیگر با فوتبال تعادل برقرار کنیم و آنها را به فوتبال برسانیم.

وی تأکید کرد: در کشور ما ورزشکار دچار فقر تبلیغات است. ما باید به این سمت برویم که ورزشکار بتواند از تبلیغات استفاده کند. معتقدم که وزرا و نمایندگان مجلس باید به این موضوع بپردازند. بیشتر درآمد ورزشکاران و قهرمانان دنیا به این نحو است که به طور مثال یک قهرمان کشتی یا شنا پول تبلیغات را جایگزین درآمدش می‌کند و اینطور نیست که به طور مثال یک کشتی‌گیر با فدراسیون کشتی کشورش قرارداد کلان ببندد.

سرمربی پرسپولیس خاطر نشان کرد: در هیچ کشور حتی جهان سومی کارهایی که در یکی دو ماه اخیر در ورزش ما صورت گرفت، انجام نشده است. من معتقدم کسانی که این کارها را کردند خودشان را خراب می‌کنند. با این حال وظیفه آقایان سنگین است و معتقدم که باید کسانی را مسئول این کارها کنند که ابتدا ورزشی باشند و سپس بتوانند به ورزش کمک کرده، به جای اینکه بخواهند از جیب دولت خرج کنند.  

دایی تصریح کرد: از مجلس خواهش می‌کنم لایحه‌ای را تصویب کند که بتوان از فوتبال درآمدزایی کرد. در حال حاضر تبلیغات را یک نفر دیگر می‌گیرد و بلیت‌فروشی و تبلیغات محیطی دست باشگاه‌ها نیست با این حال تا وقتی که چشم‌مان به دولت باشد و بخواهیم دولت از ورزش حمایت کند همین شرایط وجود دارد.

وی ادامه داد: ما حتی  مدیران عامل را هم انتخاب نمی‌کنیم و این خود دولت است که آنها را انتخاب می‌کند پس اگر هم در این خصوص مشکلاتی پیش می‌آید باید خودشان پاسخگو باشند.

 

دایی همچنین درباره انتشار فایل صوتی گفت: همین نشان می‌دهد ما چقدر از اسمی که آن را حرفه‌ای می‌گذاریم عقب هستیم. ما فکر کردیم اتاق معاون وزیر خانه‌مان است مطمئنا در خانه دعوا می‌شود. صحبت می‌شود ما که نمی‌خواستیم آنجا به به و چه چه بگوییم. آنجا را خانه خودمان می‌دانستیم اما آقایی که دست به ضبط کردنش خوب است صحبت‌های خصوصی ما نزد معاون وزیر را می‌گوید و حتی یک حرف را جا نمی‌اندازد، کار کوچکی است. با انتشار این فایل صوتی باید بگوییم وای به حال این ورزش!

وی ادامه داد: در یک اتاق من و پروین دعوا می‌کنیم،‌داد هم می‌زنیم و شاید صحبت‌های دیگر هم باشد. اما بیرون پروین بزرگ من است و برایم پروین است. اگر در اتاق دعوا نکنیم بیرون که نمی‌توانم چنین کاری انجام دهم. شاید از خیلی موارد من و پروین با هم اختلاف داشته باشیم اما اگر آنها را در اتاق به پروین نگویم کجا باید گله کنم در رسانه‌ها؟ متاسفانه این کارها که شده خیلی بی‌ارزش است.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه در زمان پخش این هفته برنامه نود در ایران نبوده،‌تصریح کرد: خادم گفت به هیأت‌های ورزشی 100 هزار تومان می‌دهیم این یعنی شما درست کار نمی‌کنید. چطور به همکاران رسانه‌ای شما 300 تومان می‌دهند. سند کوچکی دارم. چطور آنها خرج رسانه‌ای می‌کنند که از این افراد خوب بنویسید. اگر شفاف‌سازی می‌کنید کارهای خودتان را هم شفاف‌سازی کنید. سندی دارم که همه خبرنگاران زیر آن را امضا کرده‌اند و نمی‌توانند زیرش بزنند که بیشتر از 5 میلیون تومان هدیه داده است در ذات ما نیست که آن‌ها را رسانه‌ای کنیم.

دایی در پاسخ به این سؤال که آیا برای انتشار این فایل صوتی برخورد می‌کنید، خاطرنشان کرد: مطمئن باشید این کار را می‌کنیم. نمی‌دانم با چه نیتی این کار را انجام دادند! مگر می‌توانند با این فایل صوتی من و پروین را خراب کنند. طبیعی است که شما در خانه‌تان با پدر، مادر و خواهر و برادرتان دعوایتان شود، اما می‌آیید در یک رسانه می‌نویسد که مثلا امروز با خاله‌تان دعوایتان شده است؟

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید بازیکنان نگران هستند شما در پرسپولیس نباشید، گفت: این لطف شما را می‌رساند اما پرسپولیس آنقدر بزرگ است که اگر من هم نباشم بازیکنان باید بازی کنند. ما تنها مربی و شاگرد نیستیم دوست هستیم. دایی ممکن است یک روز باشد و یک روز نباشد. پرسپولیس متعلق به مردم است اگر اجازه دهند.


دایی درباره لیست منتشر شده سرخابی‌ها و اینکه چرا لیست باشگاه‌های صنعتی منتشر نمی‌شود، گفت: نیت‌ها را بفهمید کسی که لیست پرسپولیس را در آن موقع منتشر کرده، بروید بپرسید چه نیتی داشته است. اینها را مردم می‌بینند. من خودم با این اعتقاد بزرگ شدم که به کسی دروغ نگویم چرا که فردا روزی مشخص می‌شود.

دایی در پایان درباره اینکه برنامه‌تان را مشخص کرده‌اید، گفت: من باید به چه کسی برنامه و لیست بازیکنان بدهم. شما به من بگویید.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو تنفیذ حکم ریاست جمهوری ارشا اقدسی محمدرضا گرایی محمدهادی ساروی