تکنیک های بازاریابی و فروش در ایران
      
مجوز شروع به کار پروژه «ایران‌زمین» اردیبهشت 91 به تصویب رسید؛ پروژه‌ای به مساحت 16هزارمترمربع، با گودبرداری منفی 15 متر و 60درصد سطح اشغال در پهنه‌ای که طبق طرح تفصیلی شهر تهران متعلق به بافت مسکونی ارزشمند است.
کد خبر: ۳۹۴۵۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۶:۳۶ 21 April 2014
مرتضی طلایی، نایب‌رییس شورای شهر تهران درباره تعیین‌تکلیف گود بابک زنجانی و طلب 400میلیاردتومانی زنجانی از شورای شهر گفته این یک اختلاف است؛ شورایعالی مسکن و شهرسازی پروانه را لغو کرده است اما آقای زنجانی چنین چیزی را نپذیرفته. در عین حال شهرداری اعلام کرده آماده است با او توافق کند اما هنوز به سرانجام نرسیده است.

به گزارش شرق، این در حالی است که یک منبع آگاه در شهرداری به «شرق» گفته «معاون جدید معماری و شهرسازی از تاریخ نهم فروردین‌ماه امسال تمام مصوبات معاونت قبلی را باطل کرده است و شهردار منطقه برای تعیین تکلیف گود و نحوه طلب بابک زنجانی باید از شورای شهر مجوز بگیرد.»

از سوی دیگر «محمد سالاری»، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت گود ایران‌زمین بابک زنجانی به «شرق» گفت: «طلایی نظر شخصی خودش را داده است. درحال حاضر مدیر پروژه (بابک زنجانی) در دسترس نیست که با وی مذاکره کنیم. اعتقاد داریم پرکردن گود کار کارشناسی‌شده‌ای نیست و شورای شهر و شهرداری نمی‌توانند بدون حضور مالک در این زمینه تصمیم بگیرند اما دادگاه رای داد که شهرداری از حساب مالک پول برداشت کند و با توجه به اینکه خطر رانش گود برای اهالی محل وجود دارد نسبت به استحکام آن اقدام کند. اما در حساب مالک پولی نبود بنابراین قرار شد شهرداری از بودجه خودش این اقدام را انجام دهد و نقشه مالک را تا سطح خیابان اجرا کند و در عوض سهم مشارکتی شهرداری در پروژه افزایش یابد.»

وی ادامه داد: «با توجه به نظر شورایعالی معماری شهرسازی مالک تنها می‌تواند پنج، شش طبقه روی سطح زمین بسازد و فضای پارکینگ را تغییر کاربری دهد و تبدیل به فضای تفریحی و ورزشی کند. اما با توجه به پرداخت‌های مالک برای اخذ مجوزها و تهاتر انجام شده شهرداری باید زمین دیگری را در ازای طلب شهرداری به مالک ارایه دهد.»

25آذرماه بود که مجوز برج ایران‌زمین متعلق به بابک زنجانی توسط شورایعالی معماری و شهرسازی ابطال شد. مجوز پروژه ایران‌زمین برای بابک زنجانی بیش از 40میلیون‌دلار آب خورده بود. زنجانی سرمایه‌ای هزارمیلیاردتومانی برای احداث پروژه ایران‌زمین اختصاص داده بود.  شورایعالی معماری و شهرسازی با استناد به اینکه این پروژه در پهنه R231 طرح تفصیلی واقع شده که مربوط به بافت مسکونی ارزشمند است؛ مجوز کمیسیون ماده 5 را باطل کرد.   در ادامه مجوز این برج 27طبقه که نشست زمین در محل گودبرداری آن، باعث اختلال در زندگی مردم خیابان «ایران‌زمین» شهرک غرب تهران شده بود، با پیشنهاد محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر لغو شد.

 مجوز شروع به کار پروژه «ایران‌زمین» اردیبهشت 91 به تصویب رسید؛ پروژه‌ای به مساحت 16هزارمترمربع، با گودبرداری منفی 15 متر و 60درصد سطح اشغال در پهنه‌ای که طبق طرح تفصیلی شهر تهران متعلق به بافت مسکونی ارزشمند است. شهریور 91 معاون عمرانی شهرداری تهران از ورود جرثقیل‌های غول پیکر بزرگراه صدر خبر داد؛ جرثقیل‌هایی که دوطبقه‌کردن بزرگراه صدر بدون واردات آنها و با وجود تحریم‌ها غیرممکن بود. گودبرداری ایران‌زمین ادامه یافت و در تیر 92 مجریان به منفی 35متر رسیدند، این در حالی اتفاق افتاد که در خانه همسایه‌های پروژه، ترک‌های عجیبی ایجاد شده بود و آنها شروع به نامه‌نویسی به شهرداری و شورای شهر کرده بودند؛ نامه‌هایی که بی‌جواب ماند.

 12مرداد 92 به پیشنهاد شهرداری و در جلسه کمیسیون ماده 5 به ریاست قالیباف و با عضویت وزیر راه‌وشهرسازی دولت احمدی‌نژاد با افزایش سطح و سطوح پروژه ایران‌زمین و گودبرداری تا منفی 35متر و 27طبقه روی زمین موافقت شد و این در حالی بود که مجری پروژه یک‌ماه پیش از حصول این موافقت به عمق منفی 35متر رسیده بود و این ارتفاع برخلاف کاربری تعیین شده برای این زمین در طرح تفصیلی بود.  12مهر 92 قسمتی از خیابان «گلستان» و دیواره گود فروریخت و پای اعضای شورای شهر به پروژه ایران‌زمین باز شد. بررسی‌های اعضای شورای شهر یک‌ماه‌ونیم طول کشید تا اینکه در جلسه 25آبان شورای شهر، اعضای شورا از تهاتر بابک زنجانی و شهرداری خبر دادند.

مجوزهای «ایران‌زمین» در قبال واردات تجهیزات صدر از سوی بابک زنجانی. بابک زنجانی به جلسه غیررسمی اعضای شورای شهر رفت و از طلب 40میلیون‌دلاری‌اش از شهرداری در قبال واردات تجهیزات صدر و برگشت‌خوردن چک‌های شهرداری سخن گفت. در ادامه بابک زنجانی بازداشت شد و گود تاکنون به حال خود رها شده است و همچون لکه‌ای ناسور بر تن شهر و محله ایران‌زمین باقی مانده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار