بازدید 10330

دروغ‌پردازی منابع اسرائیلی در مورد غنی‌سازی ‌هسته‌ای در پارچین

گویا بار دیگر خبرسازی در مورد پارچین‌ در حال جدی شدن است. این منطقه که با اختلاف بر سر بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال‌های اخیر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته، دوباره کانون اتهام‌زنی منابعی ناشناس قرار گرفته تا مانعی جدید بر سر حل مسأله هسته‌ای ایران ایجاد شود.
کد خبر: ۳۹۴۴۶۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۷ 20 April 2014
دروغپردازی منابع اسرائیلی در مورد غنی‌سازی ‌هسته‌ای در پارچین

گویا بار دیگر خبرسازی در مورد پارچین‌ در حال جدی شدن است. این منطقه که با اختلاف بر سر بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال‌های اخیر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته، دوباره کانون اتهام‌زنی منابعی ناشناس قرار گرفته تا مانعی جدید بر سر حل مسأله هسته‌ای ایران ایجاد شود.

به گزارش «تابناک»، تنها یک روز پس از اینکه رئیس سازمان انرژی اتمی‌ در گفت‌و‌گو با ‌العالم، به اصرار آژانس برای بازدید و نمونه‌برداری از پارچین بر مبنای مطالعات ادعایی پرداخت و پذیرش این درخواست را وابسته به ارائه اطلاعات دانست، منابع صهیونیستی نشان دادند که منبع این اطلاعات رسیده به آژانس، این رژیم است.

بنا بر این گزارش، روز گذشته، صالحی معاون، رئیس جمهور و رئیس سازمان با اشاره به موضوع مطالعات ادعایی گفت: «آن‌ها اصرار دارند، به دلیل همین موضوع می‌خواهند از پارچین بازدید کنند. این درحالی است که پیشتر دو بار بازدید و نمونه‌برداری کرده‌اند و به این حقیقت رسیده‌اند که مسأله مشکوکی وجود ندارد؛ اما باز هم بنا بر‌ اطلاعاتی نادرست که از جایی به آن‌ها می‌رسد، تصمیم می‌گیرند‌ از این مکان دیدار کنند که به عقیده ما این امر نباید این گونه ادامه داشته باشد و باید در نقطه‌ای متوقف شود. از طرفی ما هنوز توجیه نشده‌ایم که چرا این‌ها با وجود دو بار بازدید از پارچین، می‌خواهند برای بار سوم از این مکان بازدید کنند. صالحی تصریح کرد: آن‌ها می‌گویند ما اطلاعاتی‌ داریم و ما نیز گفته‌ایم این اطلاعات را در اختیار‌مان قرار دهید تا از اصالت آن مطمئن شویم، ولی آن‌ها تا کنون از این کار خودداری کرده‌اند‌».

سایت صهیونیستی دبکا که مشهور به داشتن ارتباط با محافل اطلاعاتی اسرائیل است، امروز در واکنش به سخنان دیروز صالحی،‌ ادعای جدیدی انتشار داده که گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی‌ آن را کامل رد می‌کند.

دبکا مدعی شده ‌که ایران ۱۳۰۰ کیلوگرم از اورانیوم با غنای پایین خود را به پارچین منتقل ‌و در آنجا ۱۶۳۰ سانتریفیوژ پیشرفته نصب کرده است تا این اورانیوم را به سرعت به غنای بالا‌تر برساند.

دبکا همچنین ادعا دارد، آژانس با توجه به این اطلاعات باید از فریبکاری ایران در مذاکرات هسته‌ای که قرار است دور بعد آن به زودی آغاز شود، جلوگیری کند.

ادعای منابع اسرائیلی در حالی است که در گزارش‌های فصلی آژانس در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران، بخشی به اعلام وزن ذخایر اورانیوم غنی شده ایران و نیز موارد استفاده آن‌ها اختصاص دارد و آژانس بار‌ها بر نظارت خود بر این مواد تأکید کرده است.

۱۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده ادعایی منابع صهیونیستی، تقریبا یک ششم ذخایر موجود اورانیوم غنی شده تا 5 درصد ایران را تشکیل می‌دهد و جابجایی آن بدون مطلع شدن آژانس، محال است.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
آخرین اخبار
وب گردی