بازدید 6055
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران:
کد خبر: ۳۸۵۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۱ 08 March 2014
مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرتهران گفت: از امروز نوسازی 4 هزار تاکسی فرسوده و جایگزینی آنها با سمند EF7 آغاز خواهد شد.

به گزارش فارس، میثم مظفر ظهر امروز در نشست خبری پایان سال خود با خبرنگاران از آغاز جایگزینی 4هزار خودروی تاکسی فرسوده با خودرو سمند خبرداد و گفت: با توجه به اینکه 17 هزار تاکسی فرسوده در شهر تهران داریم و بیش از دو سال است که نوسازی ناوگان فرسوده متوقف شده، از امروز شنبه 17 اسفند ماه نوسازی 4 هزار تاکسی فرسوده در پایتخت آغاز شد.

وی با بیان اینکه دارندگان تاکسی فرسوده مدل82 و ماقبل آن می توانند با مراجعه به شرکت های خصوصی تاکسیرانی مراحل ثبت نام نوسازی را آغاز کنند، اظهار داشت: 4 هزار تاکسی فرسوده با اولویت پیکان نوسازی و سمند EF7 جایگزین آنها خواهد شد .

مظفر تصریح کرد: باهمکاری ستاد حمل و نقل و سوخت شرایط مناسبی برای رانندگان تاکسی های فرسوده فراهم شده به طوری که قیمت خودرو کمتر از28 میلیون تومان (27.800) بوده که از این مبلغ 20 میلیون تومان به صورت وام در ابتدای ثبت نام از سوی بانک صادرات با سود 15 درصد در اختیار تاکسیرانان قرار خواهد گرفت .

وی ادامه داد: 5 میلیون تومان ارزش اسقاط خودرو و مبلغ 300 هزارتومان دیگر در مراکز اسقاط به رانندگان تحویل می شود و رانندگان تنها با پرداخت 2 میلیون و600 هزار تومان می توانند یک تاکسی نو را تحویل خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه باهمکاری بانک صادرات مشکل ضامن وام تاکسیرانان نیز برطرف شده است، گفت: در سالهای گذشته دو ضامن رسمی برای دریافت وام نیاز بود که اکنون یک ضامن که الزاما رسمی هم نباشد، مورد پذیرش واقع می شود و در قالب اقساط بلند مدت ماهیانه مبلغ 470 هزار تومان باز پرداخت خواهند کرد .

مظفر تصریح کرد: طی ده روز گذشته با ارسال پیامکی به رانندگان تاکسی های فرسوده سال 82 و ماقبل آن ، واجدین شرایط را در جریان آغاز طرح نوسازی قرار داده ایم به طوری که تاکنون هزارو200 نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.

وی گفت: پس ازآغاز ثبت نام مراحل نوسازی با سرعت صورت خواهد گرفت به طوری که نهایتا کمتر از دو ماه خودروی نو تحویل تاکسیرانان خواهد شد.

وی در ادامه از حذف شارژ ثابت 20هزار تومانی در شرکت های خصوص خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تمامی امور تصدی گرایانه به شرکت های خصوصی واگذارشده و تاکسیرانان مبلغ 20 هزار تومان شارژ ثابت پرداخت می کنند، طی لایحه ای در کمیسیون حمل و نقل وعمران مصوب شده شارژ ثابت 20 هزارتومانی حذف شود . شارژ براساس بهای تعیین شده در سامانه سیما تاکسی به ازای خدمات دریافت می شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید نماز امام زمان مرتضی آوینی حسن قالیباف اصل