بازدید 21163
هر آنچه در برنامه نود دیشب گذشت:
در حالی که سخنان کارلوس کی‌روش در برنامه‌ جمعه ورزش و مردم، ولوله‌ای در فوتبال ایران به پا کرد‌ و حتی امیر قلعه‌نویی، پیشنهاد مناظره با وی را در برنامه نود این هفته داد، کوتاهی زمان برنامه یا ‌علاقه نداشتن فردوسی‌پور به پرداختن به این موضوعات و دامن زدن به آن‌ها، موجب شد تا نود بیشتر وقت خود را روی بازی‌های لیگ بگذارد.
کد خبر: ۳۷۶۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۲:۰۹ 04 February 2014
ساعت ۲۲:‌۳۴ دقیقه دوشنبه شب، برنامه نود کمی زود‌تر از همیشه روی آنتن رفت تا عادل فردوسی‌پور با اشاره به ویژه‌برنامه‌های تلویزیون برای جشنواره فیلم فجر، این خبر را در آغاز برنامه به هوادارانش بدهد که امشب کوتاه‌تر از همیشه مهمان خانه‌های مردم است و همین کوتاهی ‌موجب شد تا تنها به بررسی بازی‌های لیگ بپردازند و حاشیه‌های هفته گذشته فوتبال ایران را چندان باز نکنند.

به گزارش «تابناک»، در حالی که سخنان کارلوس کی‌روش در برنامه‌ جمعه ورزش و مردم، ولوله‌ای در فوتبال ایران به پا کرد‌ و حتی امیر قلعه‌نویی، پیشنهاد مناظره با وی را در برنامه نود این هفته داد، کوتاهی زمان برنامه یا ‌علاقه نداشتن فردوسی‌پور به پرداختن به این موضوعات و دامن زدن به آن‌ها، موجب شد تا نود بیشتر وقت خود را روی بازی‌های لیگ بگذارد و حتی گفت‌وگوی تلفنی آن‌ها با کفاشیان هم چندان چالشی بر‌نینگیخت و سخنان میرشاد ماجدی در پایان برنامه نیمه‌کاره ماند. به این ترتیب نود یکی از آرام‌ترین شب‌های خود را پشت‌ سر گذاشت.

اما پرسش پیامکی این برنامه با توجه به به‌هم‌ریختگی جدول نتایج در هفته‌های پایانی و حضور دست‌کم شش مدعی برای تصاحب ‌قهرمانی در پنج هفته ‌مانده به پیش‌بینی قهرمان لیگ بر‌تر اختصاص داشت که بینندگان باید از میان شش گزینه استقلال، پرسپولیس، فولاد، نفت، تراکتور و سپاهان یکی را برگزینند. در ضمن در این برنامه آقای جعفری،‌ کار‌شناس داوری، عادل فردوسی‌پور را تا پایان برنامه همراهی کرد.

نود درجه نخستین گزارش برنامه نود امشب بود و سپس خلاصه بازی ملوان بندر انزلی و نفت تهران پخش شد؛ یکی از معدود بازی‌های این هفته که گل هم ‌داشته و تیم خوب ملوان را به رده هفتم لیگ بر‌تر رساند. جعفری در بخش کار‌شناسی داوری این بازی با توجه به خطای بازیکن ملوان روی بازیکن نفت گفت، داور باید یک پنالتی به سود تیم نفت می‌گرفت که چنین نشد.

دومین بازی این هفته بازی استقلال و ملوان بود؛ بازی که می‌توانست استقلال را با دو اختلاف امتیاز در صدر جدول به روزهای آتی امیدوار‌تر کند که با گل دقایق تلف شده ادینهو به تساوی کشیده ‌و موجب شد تا رقابت در صدر جدول در هفته‌های آتی سخت‌تر و حساس‌تر شود. نود گزارش مفصلی از این بازی پخش کرد و در بحث داوری بازی در خصوص پنالتی که روی آرش برهانی اتفاق افتاد و خیلی‌ها بر این باور بودند که پنالتی نبود.

با این حال جعفری اذعان داشت که در این صحنه تصمیم داور درست ‌و پنالتی استقلال صحیح بود؛ هرچند ساموئل نتوانست این پنالتی را به گل تبدیل کند. پخش بازی سایپا و فولاد و بررسی داوری این بازی بخش دیگر برنامه بود.

گزارش مفصل بعد نود برای آخرین بازی هفته گذشته لیگ بود؛ جایی که پرسپولیس از سپاهان انتقام گرفت و تیم ده نفره سپاهان را در آزادی با دو گل شکست داد. از نکات جالب این گزارش سخنان خلعتبری در خصوص شجاع خلیل‌زاد مدافع سپاهان بود که در مقطعی از بازی با وی درگیری پیدا کرد و در پایان بازی هم با کنایه‌هایی حسابی از خجالت او در‌آمد. اما بازیکنان پرسپولیس پایان بازی را فرصت مناسبی دیدند برای گله و شکایت از وضعیت مالی و نابسامانی وضعیت پرداخت‌ها در باشگاه.

اما در بخش بررسی اتفاقات داوری بازی جعفری ایرادهای فراوانی از داوری بازی گرفت. او نخست یکی از موقعیت‌های خوب سپاهان را که توسط داور آفساید اعلام کرده بود، نادرست خواند و سپس خطای دقایق ابتدای خلعتبری روی خلیل‌زاد را حرکت خطرناک دانست و حداقل جریمه آن را کارت زرد دانست. وی نخست ‌خطای مهدی شریفی را که با کارت قرمز داور همراه بود، حداکثر لایق دریافت یک کارت زرد دانست و از سوی دیگر، یکی از گل‌های پرسپولیس را که داور آفساید اعلام کرد، هم درست خواند.

با پخش گزارشی از استقبال با شکوه مردم تبریز از تونی نود به استقبال بازی تراکتورسازی و داماش رفت. بی‌برنامگی در مراسم استقبال از تونی، موجب شد تا تماشاگران به شدت از نحوه ساماندهی برنامه شکایت داشته باشند و این موضوع موجب شد تا پس از پخش خلاصه بازی نظمی، مدیرعامل جدید تراکتورسازی برای توضیح رخدادهای روز استقبال مهمان تلفنی نود شود. او که از هواداران تراکتور عذرخواهی کرده بود، نتواسنت پاسخ مشخصی به این پرسش فردوسی‌پور که پسر تونی به عنوان مربی روی نیمکت قرار دارد یا آنالیزور بدهد و تنها اذعان داشت که باشگاه مجوز حضور وی روی نیمکت را گرفته و او پیش از این هم آنالیزور باشگاه بوده است.

در این میان و با توجه به بازی نیمه نهایی جام‌حذفی در تبریز و تهران و شرایط نامناسب جوی حاکم بر کشور در این روز‌ها، اصغری کار‌شناس هوا‌شناسی روی خط برنامه آمد و گزارشی از وضعیت آب و هوای فردا در دو شهر تبریز و تهران داد. فردوسی‌پور که از آغاز برنامه نگران وضعیت مردم شمال کشور که به دلیل سرمای شدید زندگی روزمره در آن تعطیل شده بود، در این خصوص هم سؤالاتی از اصغری پرسید.

با پایان گزارش بازی تراکتورسازی و گزارش نود در خصوص حرف‌های کارلوس کی‌روش و جنجال این روزهای فوتبال ایران پخش شد؛ گزارشی که در آن ضمن پخش بخش‌هایی از حرف‌های کی روش، سخنان علی فتح‌الله‌زاده، امیر قلعه نویی، زلاتکو کرانچار و علی کفاشیان گزارش شد. در جایی وقتی گزارشگر نود از کفاشیان پرسید که علت ناراحتی کی روش‌، پرداخت نکردن حقوقش بود، کفاشیان با خنده همیشگی‌اش گفت که انشاءلله به زودی ایشان را هم مهربان می‌کنیم.

حرف‌های قلعه‌نویی در خصوص اینکه مدال‌ها المپیکی ایران از پرتغال بیشتر است، هم از بخش‌های جالب این گزارش بود که البته حسن ختام آن توضیحات فتح‌الله‌زاده درباره ماجرای شکایت به فیفا بود. با پایان این گزارش نخستین گزارش نود تا نود منتشر شد و پس از آن هم مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی پخش شد.

در خصوص پیراهن تیم ملی و نماد یوزپلنگ روی آن ابتدا اینانلو کار‌شناس محیط زیست تلویزیون روی خط برنامه آمد و با گفتن اینکه ایده اولیه این ماجرا به وی اختصاص داشت، گفت: طرحی که سرانجام روی پیراهن تیم ملی رفت، با آنچه آن‌ها انتظار داشتند، متفاوت است. عادل فردوسی‌پور در این بخش علی کفاشیان را روی خط برنامه آورد و با مقایسه لوگوی فدراسیون‌های فوتبال دنیا با لوگوی فدراسیون ما ـ که تنها یک توپ خالی فوتبال است ـ از وی تقاضا کرد ‌با همکاری چند گرافیست، لوگوی فدراسیون فوتبال و لیگ بر‌تر را تغییر دهد.

صحبت در خصوص اختلاف کی‌روش با آلشپورت و ماجرای شایعات قرارداد او با آفریقای جنوبی، از دیگر بخش‌های این گفت‌وگو بود.

با پخش دومین نود تا نود گزارش بازی ذوب‌آهن و گسترش فولاد پخش شد که ذوب‌آهن با از دست دادن دو امتیاز دیگر همچنان در منطقه سقوط جدول قرار دارد.

گزارشی از نارضایتی هواداران این تیم، بخش بعدی این گزارش بود که با متهم کردن بازیکنان و مهم‌تر از آن لوکا بوناچیچ، مربی سابق این تیم اعتراض خود را نسبت به وضعیت بد این تیم نشان دادند.

خلاصه بازی استقلال خوزستان و فجر سپاسی و راه‌آهن و صبا هم از بخش‌های پایانی برنامه نود بود که با آخرین بخش نود تا نود و گزارش لیگ یک همراه بود. در بخش پایانی برنامه میرشاد ماجدی روی خط برنامه آمد و در خصوص وضعیت بازیکنان کمکی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا توضیحاتی داد که به نظر فردوسی‌پور چندان قانع کننده نبود، ولی به دلیل کوتاهی وقت برنامه صحبت‌های ماجدی بی‌خداحافظی قطع شد.
در مسابقه پیامکی نود، پرسپولیس با ۵۳ درصد آرا ‌‌قهرمان لیگ شناخته شد و استقلال با ۳۸ درصد در جایگاه دوم قرار گرفت.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۴
انتشار یافته: ۳۵
4444444444
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
در مسابقه پیامکی نود پرسپولیس با ۵۳ درصد آرا به عنوان قهرمان لیگ شناخته شد !!!!

اعتماد به سقف چی میگه ؟!! سردار کجایی که ببینی خخخخخخخخخخخخ
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
پرسپولیس هفت ساله که در مسابقات پیامکی قهرمانه ولی همه این جامها توی باشگاه استقلال یا سپاهانه!!!
عماد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
ايشاالله امسال لااقل برن آسيا!!!!
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
مسابقه پيامكي كه استقلال و پرسپوليس يكي از گزينه هاش باشن از قبل نتيجه هميشه مشخصه : پرسپوليس 53% - استقلال 38% . رجوع كنيد به ساير مسابقات پيامكي قبل !
اتابک
|
Italy
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
تراکتور قهرمان جام حذفی میشه!
بگو ماشاالله....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
تراختور
قرمز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
پرسپولیس قهرمانه بی شک...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
زرشک!!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
پرسپولیس همیشه در صدر مسابقات پیامکی با فاصله زیاد . پرسپولیس با فاصله پرطرفدارترین تیم ایرانه هرچند که پرسپولیس دهه60 یچیز دیگه بود. بازم ما این تیم رو دوست داریم .(( پرسپولیس نامی کهن از سرزمینی کهن)). تابناک خواهشا چاپ کن
نادعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
پرسپولیس با این وضع مدیریت و سرمربی فقط می تواند با رای مردم در برنامه نود قهرمان بشود نه در زمین بازی!
اشرفی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
افساید اعلام شده برای پرسپولیس اشتباه بوده شما نوشته بودید درست بوده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
قبل از آن اخراج و افساید سپاهان اشتباه بود و این اشتباه افساید پرسپو.لیس آخر بازی برای این بود که نگویند داور سر برید ولی واقعیت این است که دراول بازی با اخراج بازیکن سپاهان چنینکرد
دشتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
در همه نظر سنجی ها پرسپولیسیها برترند . درخواست میکنم کاپ قهرمانی مسابقات پیامکی را به تیم پرسپولیس بدهید
علی اسلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
آقای قلعه نوعی شما راست میگین مدالهای المپیک ایران از پرتغال بیشتره ولی نباید زحمالت فراوان کارلوس کی روش را از یاد بریم باید قدر این کی روش را دانست که تونسته تیم ملی را به جام جهانی ببرد...
ضمنا هر سال که تیم های مدنظر شما قهرمان لیگ میشه بخاطر در اختیار داشتن بازیکنان ستاره است نه تلاشهای شما .... اگه شما واقعا تلاش دارین برین تیم های قعر جدولی را با اون بازیکنان قهرمان کنین
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
با تشکر از فهم و شعور آقای اسلامی نظرت واقعا محترمه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
چه استدلالی؟؟؟؟ مدال کشتی و وزنه برداری در المپیک چه ربطی به فوتبال دارد
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
اصلا خود قلعه نوعي فهميده چي گفته ؟! . . . تعداد مدال المپيك چه ربطي به شايستگي كيروش داره ؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
من خیلی دوست دارم برنامه نود را ببینم اما به دلیل ساعت غیر معمول آن نمی توانم. فقط روزهایی که برحسب اتفاق فردای آن تعطیل بوده نود را دیده ام. نمیدانم چرا صدا و سیما این برنامه را مثلا در چهارشنبه یا پنج شنبه پخش نمیکند و آن را در یک زمان مرده پخش میکند!
پاسخ ها
ميعاد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
شب هاي تعطيل به فردوسي پور و نود وقت اضافه نميدن اون بايد آخرين برنامه باشه تا اونورش خالي باشه ولي چرا شب تعطيل نميدن معلوم نيست
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
جالبه که گرونترین ثانیه های تبلیغات تلوزیونی در ساعاتیه که نود پخش میشه- ثانیه ای 1080000 تومن
jalil0111
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
دومین بازی این هفته بازی استقلال و ملوان بود???????????
6666666تایی ها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
استقلال قهرمان میشه !خدا میدونه ک حقشه!! اگه ک جدول برعکس بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
جعفري پنالتي رو كه همه ميگفتن نيست اين ميگفت هست ، اخراجي رو كه ميگفت نيست همه ميگن هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
کی می گوید اخراج درست بود حتی کارت هم نداشت
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
استقلال قهرمان واقعیه!
اکثر استقلالیها برنامه نودو تحریم کردن. قرمزها هم هرسال دلخوشیشون همین تعداد پیامکهاست. خودشونم میدونن که استقلال و سپاهان همیشه رقیب اصلی جام هستن.
پاسخ ها
احسان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
دقیقا منم خوشبختانه دو ساله نود نمیبینم چی برسه پیامک بدم .
آرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
آقای قلعه نوعی عزیز چکار به مدالهای المپیکمون داری اونا چه ربطی به عملکرد شما و امثال شما داره،دقت کن کیروش چه جایگاهی در فوتبال دنیا دارد و شما کجای کاری بزرگوار
محمد کسرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
به این مربیان داخل بگویید که شما امتحان خود را پس داده اید باباجان واقع نگر باشید اگه تیم را دست شما می دادند به بحرین هم باخته بودید. لطفا بگذارید کی روش کار خودشو انجام بده. ما نیاز به حضور قدرتمند و غرور داریم
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
برد پرسپوليس با مدد ابر و باد و مه و خورشيد و فلك!!! بالاخره پرسپوليسي ها هم آرزوي ديدن رنگ آسيا را دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
اینانلو همچین حرفی زد؟
بابا این که اعتماد به نفس اش از همه بیشتره!!!!!!
این دوستمون هم به خاطر رابطه اش با اهالی تلویزیون کم کم خودش هم باورش شده که کارشناس محیط زیسته.
پاسخ ها
آرش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
من اگه جای آقای اینانلو بودم تا یه مدتی توی تلویزیون ظاهر نمیشدم بعد از اون جریان سمنان. به هرحال یک زمانی صحبت های شما برای من نوعی خیلی شیرین بود ولی الان ....
فربد
|
United States
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
پرسپولیس اگه تیم بود که تو دو سال ۴۴۴۴ تا مربی و مدیر عوض نمیکرد!
سید احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
در خصوص پیراهن میگم الان ما اسپانسر آل اشپورتیم یا اونا اسپانسر ما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
نمیدانم چرا آقای فردوسی پور اینانلو را روی خط آورد شخصی که به تازگی با دو قوچ شکار شده دستگیر شد و با خواهش و التماس خواست که نامی از او نبرند و بگویند برادرش بوده می آید راجع به یوز پلنگ که روی لباس تیم ملی است صحبت میکند خیلی رو میخواهد!!!
حسن زهرايي
|
United Kingdom
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
باسلام بطرفدارن بقيه تيمها اينكه مهم اينه كه پرپوليس به اندازه همه تيمها طرف دار داره شما هميشه هم كه قهرمان بشين كه طرف دار ندارين هيچي
-به اين اقاي قلعه نويي بگين كه اينقدر از كي روش انتقاد نكند شما درتيم ملي بوديد وامتحانتان راداده ايد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مهرداد میناوند علی انصاریان علی اصغر عنابستانی مهدی جهانگیری پوری حسینی
آخرین اخبار