بازدید 11961
رئيس کل بانک مرکزي:
کد خبر: ۳۶۹۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۱ 06 January 2014
بانک مرکزي شب گذشته جلسه اي در خصوص تعيين تکليف روش تسهيل منابع و تعيين مالي مسکن مهر داشت که در اين رابطه جلسه شب گذشته منجر به بررسي روش هاي سالم براي مسکن مهر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ولي‌الله سيف رئيس کل بانک مرکزي در حاشيه سومين همايش بانکداري الکترونيک و نظام‌هاي پرداخت در جمع خبرنگاران گفت: جلسه شب گذشته مربوط به تعيين تکليف روش تأمين مالي مسکن مهر بود که در اين جلسه روش سالم تأمين منابع مالي مورد نياز مسکن مهر مورد بررسي قرار گرفت ضمن آنکه روش سالم تأمين منابع مالي مسکن مهر يکي از مصوبات در دستور کار شوراي پول و اعتبار است.

رئيس کل بانک مرکزي تصريح کرد: اصلاح روش تأمين مالي مسکن مهر به معني آن است که به هيچ عنوان از پول پرقدرت بانک مرکزي در رابطه با تأمين منابع مسکن مهر استفاده نشود.

وي در رابطه با سوء‌تفاهم ايجاد شده در مورد بحث مشارکت بانک‌ها در بنگاه‌هاي توليدي گفت: برداشت غلطي از اين موضوع شده اين مصوبه به معني بنگاه‌داري توسط بانک‌ها نيست. بلکه بحث آزادسازي دارايي‌ها است که از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

رئيس کل بانک مرکزي تصريح کرد: ضوابط و مقررات مربوطه در بخش توليد در گذشته به گونه‌اي بوده که بانک‌ها به سمت بنگاه‌داري رفته در حالي که منظور از مصوبه اخير در بخش توليد است و اگر بانک‌ها از حدود تعيين شده در اين مصوبه تجاوز کنند قطعا با آنها برخورد مي‌شود.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
طرح ترافیک 99 انفجار بیروت آمونیوم نیترات سرطان لوزالمعده سید عباس موسویان