بازدید 9525

آمار نهایی قربانیان انفجار مقابل سفارت ایران

کد خبر: ۳۵۹۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۷ 20 November 2013
وزارت بهداشت لبنان با صدور بیانیه‌ای تعداد کشته‌های انفجار دیروز بیروت را 25 نفر و زخمی‌ها را 147 نفر اعلام کرد.

به گزارش فارس به نقل از العهد، وزارت بهداشت لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد آمار نهایی قربانیان انفجار تروریستی دیروز در اطراف سفارت ایران در بیروت تا ساعت 4 عصر امروز 25 نفر بوده که 23 نفر از آنها شناسایی شده‌اند و دو تن دیگر همچنان ناشناسند. در این حملات 147 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند که 87 نفر آنها از بیمارستان مرخص شده و 60 نفر همچنان بستری هستند.

وزارت بهداشت لبنان از تمامی افرادی که خانواده‌های آنها مفقود شده است خواست تا به بیمارستان رفیق حریری در بیروت بروند تا آزمایش‌های "دی ان ای" بر روی آنها انجام شد تا هویت دو جسد ناشناس نیز شناسایی شود.

روز گذشته در دو انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در «بئر الحسن» در حومه جنوبی بیروت 25 نفر کشته و ۱۴۷ نفر زخمی شدند که حجت الاسلام «ابراهیم انصاری» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز به شهادت رسید.

از سوی دیگر شبکه خبری العالم در بیروت از اخبار تایید نشده‌ای مبنی بر بازداشت عامل سوم حمله انتحاری و تروریستی حادثه دیروز در نزدیکی سفارت ایران در بیروت خبر داد.

بر اساس بیانیه‌ای که ارتش لبنان صادر کرده انفجار دیروز ناشی از دو عملیات انتحاری بود که یکی با موتور سیکلت حامل بمب و دیگری انفجار یک خودروی جیپ در نزدیکی سفارت ایران رخ داده است.

انفجار در مسیری رخ داد که به سفارت ایران منتهی نمی‌شود؛ زیرا مسیری که در موازات ساختمان سفارت قرار دارد در چارچوب اقدامات امنیتی سفارت ایران مسدود بود. از این رو تروریست‌ها نتوانستند به ساختمان سفارت نزدیک شوند و خود را پیش از رسیدن به ساختمان منفجر کرده‌اند.

خبرنگار العالم در بیروت همچنین خاطرنشان کرد مقام‌های امنیتی از بازداشت فرد سوم که همراه تروریست‌ها بود، خبر داده‌اند و ظاهرا نیروهای پلیس قبل از حادثه انفجار در حال تعقیب این سه نفر بوده اند اما این خبر هنوز تایید نشده است.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی